Сакам да знам!

Член од
30 септември 2016
Мислења
43
Поени од реакции
1
Некој да ми каже ако знае каде е поточно новата локација на Вет. Налетоски во Ѓорче? На мапс ја дава старата локација
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
На која фрефенција сега емитува Радио Роса претходно беше 98,1 сега е друго радио ?
За жал не постои повеќе. Замислете ни еден портал не го објави ова ко информација дека згасна единственото македонско народно радио на кое се емитуваше строго македонска музика. Дно од држава и дно од медиуми ! Се утепаа од пишување како Лазаров плаче што не добил златна бубамара или дека цицките на Теа излегле на сред настап....
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.502
Дали врши откуп некој на тунгстен карбид у Македонија?
 
Член од
22 март 2024
Мислења
2
Поени од реакции
0
Неможам да најдам една песна ја имаше некој објавено , рап песна од битолчанка знам спотот беше со коли нешто
Ако некој знае фала ви
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.348
Што можам да направам со оваа случка освен да ја пријавам на меил на Веро?

Кога ги собирав работите од каса во кеса, слушнав еден крик, позади мене, обезбедувањето тепаше по лице без осет еден ром кој наводно украл чоколадо. Пред нив, зад нив деца, муштерии, стари луѓе, болни луѓе. Овој го маваше со цела сила, почна крв да му тече од носот и молеше те молам немој да ме тепаш. Само пола чекор бевме ние муштериите додека овој го тепаше како крвник човекот, а тој молеше. Нели политиката на маркетите е украденото да се наплати х10, а не онака јавно и бедно да бидеш тепан и омаловажен.
На страна тоа, некој ќе каже крадел, ама имаше бебиња на сите страни, и деца. Што ако на тој од толку тепање не му пукнеше филмот и да земеше да фрла со производи и да се тепа и да настрада некој муштерија?
Нема да го оставам ова само на меил, само што можам друго да направам?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Што можам да направам со оваа случка освен да ја пријавам на меил на Веро?

Кога ги собирав работите од каса во кеса, слушнав еден крик, позади мене, обезбедувањето тепаше по лице без осет еден ром кој наводно украл чоколадо. Пред нив, зад нив деца, муштерии, стари луѓе, болни луѓе. Овој го маваше со цела сила, почна крв да му тече од носот и молеше те молам немој да ме тепаш. Само пола чекор бевме ние муштериите додека овој го тепаше како крвник човекот, а тој молеше. Нели политиката на маркетите е украденото да се наплати х10, а не онака јавно и бедно да бидеш тепан и омаловажен.
На страна тоа, некој ќе каже крадел, ама имаше бебиња на сите страни, и деца. Што ако на тој од толку тепање не му пукнеше филмот и да земеше да фрла со производи и да се тепа и да настрада некој муштерија?
Нема да го оставам ова само на меил, само што можам друго да направам?
Toa sto ti go gledas kako "ukral, nisto strasno", vo praksa znaci deka kasierkata koja raboti za minimalec ke go plati od nejzinata plata
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Што можам да направам со оваа случка освен да ја пријавам на меил на Веро?

Кога ги собирав работите од каса во кеса, слушнав еден крик, позади мене, обезбедувањето тепаше по лице без осет еден ром кој наводно украл чоколадо. Пред нив, зад нив деца, муштерии, стари луѓе, болни луѓе. Овој го маваше со цела сила, почна крв да му тече од носот и молеше те молам немој да ме тепаш. Само пола чекор бевме ние муштериите додека овој го тепаше како крвник човекот, а тој молеше. Нели политиката на маркетите е украденото да се наплати х10, а не онака јавно и бедно да бидеш тепан и омаловажен.
На страна тоа, некој ќе каже крадел, ама имаше бебиња на сите страни, и деца. Што ако на тој од толку тепање не му пукнеше филмот и да земеше да фрла со производи и да се тепа и да настрада некој муштерија?
Нема да го оставам ова само на меил, само што можам друго да направам?
Оваа сцена брутална била, типично за овие простори.Ќе го начекаат некој циган што знаат дека не може да им врати и ќе го тепаат како некое куче без врска.Можеби и овој заслужил, ама...
Требало на лице место да викнеш полиција или да го снимаш настанот со телефон, тоа е максимум што можеш да направиш во ситуацијата ако сакаш да издејствуваш нешто.

Пред неколку години, случајно одејќи си накај дома, оддалеку слушам викотници и заканувања.Како што се приближувам до местото, иако беше релативно далеку, гледам двајца полициски инспектори како буквално се изживуваат врз едно Циганче, дали 15 години имаше.Го легнале на земја и буквално го пуцаа со клоци и му се дереа нешто од типот, на кого му се закануваш ти бе мајмун?
Господ ми беше сведок колку сакав да се доближам и да го снимам настанот, меѓутоа местото беше комплицирано и не можев поблиску од тоа што бев во моментот.
Не ми е битна ниту нација, ниту религија, секое безпотребно изживување врз човек болно го доживувам и гледам да се одмаздам за истото иако јас не сум директно инволвиран.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.348
Toa sto ti go gledas kako "ukral, nisto strasno", vo praksa znaci deka kasierkata koja raboti za minimalec ke go plati od nejzinata plata
Не не, не ништо страшно што украл, него страшно што таму обезбедувањето го толчеше пред бебиња и деца. На каса. Јас до него, бебе до мене, стари луѓе се имаше. За нашата безбедност, не зошто украл тој. Ајде овој молеше и го избрка, ама оној дебилот од обезбедување утре ќе шамари друг на каса, ама може тој нема да биде фин како што беше овој. Пола чекор само ги делеше од луѓе, да се бранеше и да враќаше дефинитивно ќе настрадаше некој. Не може надвор да го извади, да го пикне во некоја соба таму што знам каде и нека се разберат, нека викне полиција, ама тука бе сила ќе покажуваш? За тоа ми е.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Не не, не ништо страшно што украл, него страшно што таму обезбедувањето го толчеше пред бебиња и деца. На каса. Јас до него, бебе до мене, стари луѓе се имаше. За нашата безбедност, не зошто украл тој. Ајде овој молеше и го избрка, ама оној дебилот од обезбедување утре ќе шамари друг на каса, ама може тој нема да биде фин како што беше овој. Пола чекор само ги делеше од луѓе, да се бранеше и да враќаше дефинитивно ќе настрадаше некој. Не може надвор да го извади, да го пикне во некоја соба таму што знам каде и нека се разберат, нека викне полиција, ама тука бе сила ќе покажуваш? За тоа ми е.
И да го пријавиш, ваљда надворешна агенција е, и Веро нема ништо до тоа…
Ни па верувам ќе се замараат.
Полиција требало, ама кај нас се знае за кој иде, а за кој не..

И да не звучсм лошо, ама ги сакам моловите баш од тој аспект!
Чисто, уредно, нема питачи, клошари, апаши..
Ете, работници стално им фалат! Место тој да краде, требало да праша кај примаат хигиеничари ;)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.649
Од искустфо ке Ви кажу.
Кд су у питање цигани више ни обезбедување ни полиција незнае како да се понаша.И бебиња у количке више крадеф,значи од ген не се бега.Џабе и ќутек и кривични и курци палци.
Тој су инфериорни стфорења! Запамтете!
Колко и да звучу Гебелски,колко и да треа да иамо грам емпатију и милост,ама па кој кур они крадеф сфе живо и диво?

Ја мислу дека циганче од претходно е обележано и си га заслужило ќутек.Ма да не треа много крвнички да се тепаф деца,само васпитно.Куде цигани џабе и да ги кажеш на родители,кд они крадеф повише.
Такој да Хоуп,соземи се.Ништо страшно.Они су стфорени да крадеф,а закон е стфорен за да гу казни кражбу.Тој дете више нема да му текне да краде у тој Веро,а за друго место,мало морген.
Некад некои диктатори су имале право за некои расе и нацие.
Ја не сам уметникот од Куманово,ама верујте ми,за ситуацију сс кражбе и цигани,ЗНАМ, и управо сам.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.348
Зборам за безбедноста на муштериите, таму ли треба да се тепа? И пак ќе повторам шо ако се бранеше овој и почнеше да фрла со производи па да погоди бебе, или ако се зарчкаат да се тепаат ќе настрада некој сигурно, арно тој не се бранеше. Не беше дете, човек од 50 години беше. Ама, земи бе човек надвор однеси го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom