Сакам да знам!

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Сакам да знам што билка е фкусот на газозата?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Така сите тврдат...но да бидеме реални благе везе нема со круша...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Zavisi shto krushi si jadel :cautious:
Бајги сорти.Летни и мали. Топчести. Долги, Дебели, Зимски и голеи. Водлести и суви. Благи и горчлви. Кисели. Дури и цели црвени that one time...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.039
Поени од реакции
4.334
А фантата демек има вкус на портокал или пак спрајтот на лимон?
Исто кур се сите газирани, шеќер, сода и додаден некој вкус и боја. Не знам што очекуваш, круши да ти цеделе.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
А фантата демек има вкус на портокал или пак спрајтот на лимон?
Исто кур се сите газирани, шеќер, сода и додаден некој вкус и боја. Не знам што очекуваш, круши да ти цеделе.
Може да добиеш фкус на швепс од кора од лимон, ако ја киснеш доволно долго(поготово од белиот дел).
За фантата...да, ако ми дадеш на ќоро, би рекол дека од портокал.
За спрајтот поима немам.
Интерсниот деле за колата....коријандер(или магдонос не ми текиња), карамела и лимета.
Значи имаат сите цака и како.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.810
Поени од реакции
5.929
Може да добиеш фкус на швепс од кора од лимон, ако ја киснеш доволно долго(поготово од белиот дел).
За фантата...да, ако ми дадеш на ќоро, би рекол дека од портокал.
За спрајтот поима немам.
Интерсниот деле за колата....коријандер(или магдонос не ми текиња), карамела и лимета.
Значи имаат сите цака и како.
I shto mislish nekoj ce ti ja kazhi cakata?
A i Fantata nema da ja prepoznaesh zatoa shto Primer, gemanska i avstrisk ili Angliskane imaat isti vkus.
Angliskata e kako Mirinda.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.039
Поени од реакции
4.334
I shto mislish nekoj ce ti ja kazhi cakata?
A i Fantata nema da ja prepoznaesh zatoa shto Primer, gemanska i avstrisk ili Angliskane imaat isti vkus.
Angliskata e kako Mirinda.
Па и грчката со нашата нема благе везеи во вкус и во боја. Нивната е по портокалова нашата мава накај жуто повеќе.
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
43
Поени од реакции
20
Zdravo ako moze nekoj da kaze koja banka nudi najpovolni uslovi za podignuvanje na kredit, vo odnos na fiksna kamatna stapka?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
Zdravo ako moze nekoj da kaze koja banka nudi najpovolni uslovi za podignuvanje na kredit, vo odnos na fiksna kamatna stapka?
Сите банки нудат горе доле иста каматна стапка од 5,3 до 5,5 во првите 2 години и сите банки си го задржуваат правото таа каматна стапка да ја зголемат ,можеш во одреден временски период да начекаш некоја промоција и да добиеш помала каматна стапка инаку сите банки за да ти ги понудат условите треба да зимаш плата од нивната банка најубаво ти е да појдеш во банките и да поразговараш со нив и да видиш.Се зависнот колку пари ќе земеш како кредит колкава плата зимаш и потоа дали ти е потрошувачки или станбен со залог или хипотека, само никако од овие брзи пати тие се изгор
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.485
Што да се посети во Гевгелија и каде е добра храната ?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
8.998
Што да се посети во Гевгелија и каде е добра храната ?
vikendot bev, pica-restoran Enjoy bevme, odlicna pica i rizoto imaa


sigurno ima i drugi dobri restorani.
za mesta za poseta ne znam, iskreno ocekuvav povekje od gradot.
ne vidov vo centarot neshto interesno.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
На која фрефенција сега емитува Радио Роса претходно беше 98,1 сега е друго радио ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom