Сакам да знам!

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Dozvoleno li e da se probuvaat patiki vo prodavnicite na sport vision,reality,sport m? ili samo za oblekata se odnesuva toa? nekoj sto zimal sega
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Dozvoleno li e da se probuvaat patiki vo prodavnicite na sport vision,reality,sport m? ili samo za oblekata se odnesuva toa? nekoj sto zimal sega
Милсиш општо или сега (со корона).Зашто општо се пробуваа патики(спорт вижон и спорт м)...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Милсиш општо или сега (со корона).Зашто општо се пробуваа патики(спорт вижон и спорт м)...
Sega,momentalno so novite preporaki,protokoli da si otides vo sport vision i da probuvas patiki i razlicno broevi dokolku ne ti odgovara toj sto gi go probal
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
1.483
Што се случи со филмот Ругање со Христос?
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Искрвив нлб виса картичка да пробам да ја ставам во банкомат ? Или нова да барам ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Искрвив нлб виса картичка да пробам да ја ставам во банкомат ? Или нова да барам ?
Зависи колку си ја искривил....може или да не ти ја прими или да се заглави внатре во машина. Пробај ако е можно да ја подисправиш во контра насока внимателно, без да го оштетиш чипот или да ја скршиш
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Искрвив нлб виса картичка да пробам да ја ставам во банкомат ? Или нова да барам ?
Банкоматите им се врв. Примаат искривени, исечени до пола, перени, оштетени... пробај, ќе ја прими.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Како да дознам на кого припаѓат одредено возило со одредена рег табличка?
Ако имаш човек во МВР што работи особено оние дежурни што се на пријавници или за интервенции, преку компјутер одма ќе ти најде...или пак обичен полицаец ако е близок со тие за информации.
Ова зборам за нелегално, за легално не знам која е процедурата.
Мене ми заврши работа пријател обичен полицаец од пријавница ама ми нагласи дека не смее да дава инфо да бидеме умни ;)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.874
Ако имаш човек во МВР што работи особено оние дежурни што се на пријавници или за интервенции, преку компјутер одма ќе ти најде...или пак обичен полицаец ако е близок со тие за информации.
Ова зборам за нелегално, за легално не знам која е процедурата.
Мене ми заврши работа пријател обичен полицаец од пријавница ама ми нагласи дека не смее да дава инфо да бидеме умни ;)
Не е нелегално... Само е кривично дело
 

Kajgana Shop

На врв Bottom