Сакам да знам!

Член од
13 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kje ve molam utre letam od skopje a imam kupeno kufer od 20kg, i sega go meram kuferot 24kg mi e dali kje mi pravat problem?
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
123
Kje ve molam utre letam od skopje a imam kupeno kufer od 20kg, i sega go meram kuferot 24kg mi e dali kje mi pravat problem?
Едит: сепак правеле проблем, само што добив инфо дека гледаат величина и тежина на куферот.
 
Последно уредено:

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Kje ve molam utre letam od skopje a imam kupeno kufer od 20kg, i sega go meram kuferot 24kg mi e dali kje mi pravat problem?
Desperate times call for desperate measures. Земи ја најголемата јакна во раце, облечи најдебелиот џемпер, врзи некоја облека околу половина, наполни џебовите, за кило-две плус нема да ти прават проблем
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Каде може да направиш целосен медински преглед, односно да си го испиташ целото тело, превентивно, не мора да значи дека имаш некакви симптоми?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каде може да направиш целосен медински преглед, односно да си го испиташ целото тело, превентивно, не мора да значи дека имаш некакви симптоми?
Во Неуромедика имаш, последниве години и со секоја пријава за скопскиот маратон даваат ваучери и за 700 денари можеш фул преглед да направиш :) П.С. Не сум била да кажам импресии, само на систематски од работа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Во Неуромедика имаш, последниве години и со секоја пријава за скопскиот маратон даваат ваучери и за 700 денари можеш фул преглед да направиш :) П.С. Не сум била да кажам импресии, само на систематски од работа.
700 денари фул преглед? Нешто је труло у држави Данској...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
700 денари фул преглед? Нешто је труло у држави Данској...
Не, не, со ваучерот од скопскиот маратон доплаќаш само 700 зошто Неуромедика се спонзори :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Па систематскиот ние го плаќаме околу 2,000 денари така што отприлика оваа би требала да е минималната цена.

http://neuromedica.com.mk/?lang=en

Можеш да им јавиш да ги прашаш :)
Фала.

Добро е човек да се проверува после 30тата година бар еднаш годишно, со оглед на тоа што се дешава со болестите, посебно кај млади луѓе...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дечки има некој од вас тука ботаничар или биолог?

И дали можеби знаете како народски се вика ова растение?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Kje ve molam utre letam od skopje a imam kupeno kufer od 20kg, i sega go meram kuferot 24kg mi e dali kje mi pravat problem?
Извади рачките, поставата, тркалцата и наполни го со хелиум.
Вкупната тежина се пресметува куфер со се облека
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Дечки има некој од вас тука ботаничар или биолог?


И дали можеби знаете како народски се вика ова растение?


Alcea setosa Boiss ~ Bristly Hollyhock, Malvaceae / народски : Украсен слез, Цветот од Израел,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom