Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема потреба да бара дозвола од него. Но на овој начин како што постапил е сомничав, уште па сокрил од него. Како тука не му ги гледаш кои му се намерите?!
Какви му се намерите, да ја однесе во сокак и да ја претепа? Ја викнал да бараат поклон. И да ја викнал на дејт, да помине време со неа, што може да и направи?

Опуштете се бе, помина времето на витези и легионери :D
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
А зошто да бара дозвола дека ќе ја викне сестра му? Сестра му негов приватен посед е?

Сериозно треба да се преиспитате ако ова го сметате за проблем, не е машка интуиција, патологија е ова. Кој сака со кого сака ќе излегува, сите се индивидуи кои одговараат само сами пред себеси.
Koj ima sestra ke razbere ova mi isto ko na nekoi drugar so ja znam zenska mu da i recam aj doi so.mene za zenska mi poklon da kupam navreda mozel dvajcata da ne viknel
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Koj ima sestra ke razbere ova mi isto ko na nekoi drugar so ja znam zenska mu da i recam aj doi so.mene za zenska mi poklon da kupam navreda mozel dvajcata da ne viknel
Јас имам сестра. И беше во врска со мој колега и дознав дури месец дена кога направија, тие од форумов што не познаваат лично може и да потврдат дека не измислувам. Еве ништо не ми фали. Прифатете дека секој има право да прави што сака во животот.
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
Какви му се намерите, да ја однесе во сокак и да ја претепа? Ја викнал да бараат поклон. И да ја викнал на дејт, да помине време со неа, што може да и направи?

Опуштете се бе, помина времето на витези и легионери :D
Pa trebalo da me izvesti i koa dozna deka se najutiv da se izvini a ne niso ni izvini
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Какви му се намерите, да ја однесе во сокак и да ја претепа? Ја викнал да бараат поклон. И да ја викнал на дејт, да помине време со неа, што може да и направи?

Опуштете се бе, помина времето на витези и легионери :D
Дали тебе би ти било сеедно ако некој твој другар кој патем е во врска на таков подли начин ја викне сестра ти, као за помош, а ти гледаш дека има задни намери? Човечки е на тоа да изреагираш, пошто сигурно она ти е драга особа и ќе пробаш да ја заштитиш. Нема да и забраниш, ама ќе и укажеш, ако ништо повеќе.
А ако стварно има задни намери, ќе останеш ли со него блиска и понатаму.
Дај, ти се молам. Во сржта ни е на нас машките да бидеме протекциски настроени кон женскиот пол, посебно кон сестри.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали тебе би ти било сеедно ако некој твој другар кој патем е во врска на таков подли начин ја викне сестра ти, као за помош, а ти гледаш дека има задни намери? Човечки е на тоа да изреагираш, пошто сигурно она ти е драга особа и ќе пробаш да ја заштитиш. Нема да и забраниш, ама ќе и укажеш, ако ништо повеќе.
А ако стварно има задни намери, ќе останеш ли со него блиска и понатаму.
Дај, ти се молам. Во сржта ни е на нас машките да бидеме протекциски настроени кон женскиот пол, посебно кон сестри.
Ќе и кажам дека е во врска ликот и да си знае што прави мада не знам ни како сте воспитани ама секој си е одговорен за својот живот, испаѓа јас не ја заштитувам сестра ми, што нема врска. Возрасна си е и си знае и не планирам да и се мешам, исто како што не сакам мене да ми се меша некој во приватниот живот и со кого излегувам.
На крајот од краиштата ја викнал да купи поклон за ДЕВОЈКА МУ, значи и дава до знаење дека има девојка, не и рекол еј ај да излеземе некаде вечерва, сингл сум, се скаравме. Ликов погоре 99% е во мафијашки филм внесен :)
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
Ќе и кажам дека е во врска ликот и да си знае што прави мада не знам ни како сте воспитани ама секој си е одговорен за својот живот, испаѓа јас не ја заштитувам сестра ми, што нема врска. Возрасна си е и си знае и не планирам да и се мешам, исто како што не сакам мене да ми се меша некој во приватниот живот и со кого излегувам.
На крајот од краиштата ја викнал да купи поклон за ДЕВОЈКА МУ, значи и дpава до знаење дека има девојка, не и рекол еј ај да излеземе некаде вечерва, сингл сум, се скаравме. Ликов погоре 99% е во мафијашки филм внесен :)
Da kazeme u pravo si ama ako znaes nekoi dega su go navredil treba da se IZVINIS a on ne mi kaza izvini
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Не се работи за тоа дали она ќе излезе со другар му или не, туку за начинот на кој постапил неговиот другар, комплетно игнорирајќи го него, зад грб и се јавил на сестра му, со која воопшто не е ниту близок, ниту пак има некој контакт за да оди со него да му помогне во избор на поклон за женска му. ВТФ?! Кој к*р има он да ја вика неа бе за тоа?
Ако ова не покажува дека другарот има некои задни намери, еве на!
И со право се лути дечкото за ова. Секоја машка интуиција би проработила во оваа ситуација. Лошо е само што освен лутење, не може ништо да направи, и да чека да види како ќе се развиваат работите.
:lolzz:

А дали е за лутење ако другарка на сестра му, наместо нејзе прво да и каже, директно му се јави на кољо и го побара за услуга - да и помогне да избере поклон за дечко и?[DOUBLEPOST=1550067208][/DOUBLEPOST]
Da kazeme u pravo si ama ako znaes nekoi dega su go navredil treba da se IZVINIS a on ne mi kaza izvini
Како те навредил?[DOUBLEPOST=1550067311][/DOUBLEPOST]Алооо, до кога бре со тој менталитет од праисторија, ебаве, ко муслимани се понашате.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
zz:

А дали е за лутење ако другарка на сестра му, наместо нејзе прво да и каже, директно му се јави на кољо и го побара за услуга - да и помогне да избере поклон за дечко и?[DOUBLEPOST=1550067208][/DOUBLEPOST]
Како те навредил?[DOUBLEPOST=1550067311][/DOUBLEPOST]Алооо, до кога бре со тој менталитет од праисторија, ебаве, ко муслимани се понашате.
Па не гледам разлика и во таа ситуација. И сестра му би се налутила, сигурно.
Нека ја викне другар ти, жена ти да му помогне па да видам како ти би реагирал, прогресивецу!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ако типов чисто од мачо причини му паднало егото, нека се носи, ја жалам сестра му и женските особи околу него. Го сфаќам чисто од безбедносни причини, откај знаеш за каков дечко се работи и колку му врти.

Од друга страна, глупо е да викаш за такви причини женско што не го знаеш ептен и не ти е другарка. Сум помагала во таков избор на братучеди, другари, али не на некој што го знам рандом.
Поарно би било да не се лути за ова, туку ваљда да ја седне сестра му и да и објасни дека со рандом познаници не се оди никаде сама.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Па не гледам разлика и во таа ситуација. И сестра му би се налутила, сигурно.
Нека ја викне другар ти, жена ти да му помогне па да видам како ти би реагирал, прогресивецу!
Ти сопругата со сестра ја поистоветуваш у случајов? Баш таа паралела најде да ја посочиш?
:pos:
Богами, инцестоидно нема што.
Али тоа иде со утепаноста. Така е барем кај хилбилиевцине у Америка.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Ти сопругата со сестра ја поистоветуваш у случајов? Баш таа паралела најде да ја посочиш?
:pos:
Богами, инцестоидно нема што.
Али тоа иде со утепаноста. Така е барем кај хилбилиевцине у Америка.
Чекај бе, нели прогресивен беше? Зошто би ти сметало да ја пуштиш сопруга ти да излезе со другар ти да му помогне? Па нема тука ништо лошо. Не ја вика он на дејт, само помош побарал.
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
123
Da kazeme u pravo si ama ako znaes nekoi dega su go navredil treba da se IZVINIS a on ne mi kaza izvini
Колку години имаш, 12? Според ова размислување што го имаш и пишуваш, ме тера да мислам дека имаш 12 или помалку години, дај релаксирај се и не си го арчи времето за глупости. "Вауу не ми кажа другарот извини за нешто што не е ни самиот он крив, let's make a kajgana post."
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
Колку години имаш, 12? Според ова размислување што го имаш и пишуваш, ме тера да мислам дека имаш 12 или помалку години, дај релаксирај се и не си го арчи времето за глупости. "Вауу не ми кажа другарот извини за нешто што не е ни самиот он крив, let's make a kajgana post."
Ne razbirate dzabe ke diskutirame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom