Сакам да знам!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Чекај бе, нели прогресивен беше? Зошто би ти сметало да ја пуштиш сопруга ти да излезе со другар ти да му помогне? Па нема тука ништо лошо. Не ја вика он на дејт, само помош побарал.
Нигде не сум реколдека сум прогресивен, само сум рекол дека си ти утепан. Оноа балкански утепан, ко муслиманите што се назад у умот едно пет века, така нешто.
Да земам да ти објаснувам како сопругата има ум, е самостојна личност која носи сопствени одлуки и ако сака да ме вара, ќе ме вара, ишла она на тоа или не... све тоа е џабе, туку, одговори ми само како ги изедначуваш сопругата и сестрата по ова прашање. Нели ти делува од една страна малку инцестуозна таа перспектива?
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Нигде не сум реколдека сум прогресивен, само сум рекол дека си ти утепан. Оноа балкански утепан, ко муслиманите што се назад у умот едно пет века, така нешто.
Да земам да ти објаснувам како сопругата има ум, е самостојна личност која носи сопствени одлуки и ако сака да ме вара, ќе ме вара, ишла она на тоа или не... све тоа е џабе, туку, одговори ми само како ги изедначуваш сопругата и сестрата по ова прашање. Нели ти делува од една страна малку инцестуозна таа перспектива?
Абе не знам што си се фатил за инцесоидноста. Не е битна сопруга ти/сестра ти во случајов. Рандом драга особа нека е што ти значи. Другар ти е битниот у случајов.
Он зад твој грб пробува да и се пушта на жена ти/сестра ти/рандом драга особа, со која свртел два реда муабет у живот на многу низок начин. Патем, и во врска е. Таква особа не ти треба во живот, без разлика на исходот.
Овдека не се работи за тоа дали си балкански затуцан, прогресивен европјанин, лгбт подржувач, муслиман, христијанин или што вера и да си. Ова секој човек со две мозочни келии би го сфатил, а не дека може да направи нешто и да ја спречи жена си/сестра си/рандом драга особа да излезе со него, ако сака. Може само да укаже.

Ама ако тебе би ти било сеедно, свака ти част, продолжи си така. Јас ќе си останам затуцан и протекциски настроен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Абе не знам што си се фатил за инцесоидноста. Не е битна сопруга ти/сестра ти во случајов. Рандом драга особа нека е што ти значи. Другар ти е битниот у случајов.
Он зад твој грб пробува да и се пушта на жена ти/сестра ти/рандом драга особа, со која свртел два реда муабет у живот на многу низок начин. Патем, и во врска е. Таква особа не ти треба во живот, без разлика на исходот.
Овдека не се работи за тоа дали си балкански затуцан, прогресивен европјанин, лгбт подржувач, муслиман, христијанин или што вера и да си. Ова секој човек со две мозочни келии би го сфатил, а не дека може да направи нешто и да ја спречи жена си/сестра си/рандом драга особа да излезе со него, ако сака. Може само да укаже.

Ама ако тебе би ти било сеедно, свака ти част, продолжи си така. Јас ќе си останам затуцан и протекциски настроен.
Нит беше муабетот за пробување да се пушта, нит ако е така, не гледам тука ништо ниско...
На пример, на сестра ми и се пушта некој женет и ја сеа нејзе ќе и наредам што да праи? Не. Можам само да ја советувам, али одлуката она ќе си ја донесе. Ти не разбираш дека и во твојот и во било кој случај, одлуката е нејзина и ако не ја држиш дома зад решетки, како што личи дека праиш, што наумила - ќе праи.

Прашањето е, како твојата перспектива, твоите чувства чувства се исти, ако се работи за сестра и ако се работи за партнерка (жена, вереница, девојка) ?
Ти на сестра ти не даваш да и се пуштаат?

Големо прашање тука е, дали сестрата е малолетна или не.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Абе човек. Како не сфаќаш дека сестра ти не е битна у случајов туку дека другар ти, кој е во врска е тој што и се пушта. Дечкото му се лути него, не на сестра му. Ете и тебе и @Ilumious ве прашав истото. Како ќе изреагирате кон него? Ќе продолжите и понатаму да се дружите како да ништо не било, ќе му бидете лути, ќе прекинете контакт? Што ќе направите?
Ете дечкото побара само извинување што овој се направил педер, вие го направивте пештерски човек.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе човек. Како не сфаќаш дека сестра ти не е битна у случајов туку дека другар ти, кој е во врска е тој што и се пушта. Дечкото му се лути него, не на сестра му. Ете и тебе и @Ilumious ве прашав истото. Како ќе изреагирате кон него? Ќе продолжите и понатаму да се дружите како да ништо не било, ќе му бидете лути, ќе прекинете контакт? Што ќе направите?
Ете дечкото побара само извинување што овој се направил педер, вие го направивте пештерски човек.
Кажав и пак ќе кажам, ако водев евиденција кој се и се пушта на сестра ми, сингл, женет, свештеник, лопов, ваков, таков, сега во Бардовци ќе седев. Сите сме си возрасни, животот си е школо кое се плаќа, ако се изгори еднаш, ќе знае за цел живот. Убаво кажа Берик, како Албанцине сте со овие реакции :)))))
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Кажав и пак ќе кажам, ако водев евиденција кој се и се пушта на сестра ми, сингл, женет, свештеник, лопов, ваков, таков, сега во Бардовци ќе седев. Сите сме си возрасни, животот си е школо кое се плаќа, ако се изгори еднаш, ќе знае за цел живот. Убаво кажа Берик, како Албанцине сте со овие реакции :)))))
Овде не се работи за рандом лик него за другар твој кој е зафатен. Го гледаш секој ден, се дружиш со него, дома го викаш. А, он, ги крши сите морални и етички кодекси.
Ама ај. Утре ќе пише некој на темана дека ја изварал женска му, ќе му се ргнете сите, посебно вие женските. Тие се тие прогресивни, двојни аршини.
Арно рече дечкото. Ова само некој што има сестра може да го разбере.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овде не се работи за рандом лик него за другар твој кој е зафатен. Го гледаш секој ден, се дружиш со него, дома го викаш. А, он, ги крши сите морални и етички кодекси.
Ама ај. Утре ќе пише некој на темана дека ја изварал женска му, ќе му се ргнете сите, посебно вие женските. Тие се тие прогресивни, двојни аршини.
Арно рече дечкото. Ова само некој што има сестра може да го разбере.
Не се разбираме. Сите што вараат се лешпери. Ама не можеш ти да го спречиш кој што прави во животот, не можеш да му забраниш да е лешпер како што не можеш да и браниш на сестра ти да излезе ако сака. Ако и е во план, задутре ќе се најде со него и ќе се изрокаат по секоја цена зошто ние женските сме инат невиден.

А и јака ви е логикава. Можел да го праша, овој да рече ок и вечерта со сестра му да се рокне и така до крај на животот да не се дознае што биднало, ама битно го прашал :pos:

И мал хинт пошо гледам дека ретко кој разбира што како, како што спомнав ние женските во принцип сме створења кои што се хранат со инат и одење контра. Така што вие што изигрувате загрижени браќа може само да ја усерете работата и ако види сестра му дека малиов се контра, другаров од Квазимодо да и стане Бредли Купер па и таа да му ја расипе врската и по секоја цена да биде со него.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Барам iptv провајдер сите се катастрофа барам некој кај што имат кошарка ми требит да гледам NBA. Гледам имат нови што се во Македонија da-iptv.com дали е некој претплатен на оваа страна? Имам неколку другарчиња кажувет дека е добро и има многу канали со се плаќаат.
Предлози?
Случајно налетав

https://iptvnettv1.wixsite.com/nettv
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Добро бе, кај прочитавте дека овој ја викал да и се пушта?
Пиша ли засекираниов и увредениов дека некаде другаров и се пуштал?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро бе, кај прочитавте дека овој ја викал да и се пушта?
Пиша ли засекираниов и увредениов дека некаде другаров и се пуштал?
Машко его. Исто како мамичките со синчињата. Машко кога сака да извара не вика дојди да купам поклон за женска ми, ама ајде.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Машко его. Исто како мамичките со синчињата. Машко кога сака да извара не вика дојди да купам поклон за женска ми, ама ајде.
Јас тоа не го прочитав, па не знам од каде заклучија.
Уствари ние сме глупи ко род. Треба секогаш и секаде да претпоставуваме дека во контакт со машко истиов ни се пушта. Иам другарка што мисли вака, гледаш може и во право била цело време.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
@Ilumious
А кој рекол дека би забранил? Ако сакаат нека се рокнат. Кој им брани? Не знам зошто ова со забрана го верглате до 101 и назад.
Тоа не значи дека треба да се биде кул и подржува. Демек, не ме засега мене, правете што сакате, големи сте, топ е, рокајте се...
Ја седнувам и и кажувам која му е намерата и дека има девојка, ако е паметна, нема да отиде. Ако сака да води инат, нека се рока. Она ќе трпи последици. Него го бришам од живот пошто не ми требаат такви лешпери во моја близина. И ич не ме засега ако со ова некој мисли дека сум затуцан или Албанец.
Браќата за ова има прсти да кршат. Сестра ако им погледнеш со едно око, веќе тоа око не ти треба.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Работава ја донесовте во петта брзина, а увредениов само кажа дека се разочарал дека не го викнале и него на шопинг.
Од моите забелешки за машки и шопинг, дури и смеа ме фаќа за навредава искрено. :D
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ок е да има едно, две мислења офтопик ама цела тема отиде џенем. Дај некој модератор нека подзачисти и премести во друг подфорум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom