Сакам да знам!

Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Дечки дали скоро некој бил во Buzz (city mall ) дали сеуште ги има овие модели , а да се истит ови патики 20190217_172131.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Mercedes Sprinter со 19 седишта сакам да знам дали максимумот му е 19+1 или 19+1+1
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Закажувал некој онлајн за лична карта? Кој термин и да го одберам ми дава зафатено -.-
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
995
Поени од реакции
1.757
Закажувал некој онлајн за лична карта? Кој термин и да го одберам ми дава зафатено -.-
Можно е да има некој проблем, јави се на 072 92 92 92 или некој друг во твое име и ќе ти закажат за нареден ден одма.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Kade mozam da najdam evtini medicinski anatomski klompi???

Obicno gledam okolu 1000 den se dvizat...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можно е да има некој проблем, јави се на 072 92 92 92 или некој друг во твое име и ќе ти закажат за нареден ден одма.
Зависи кое место. На некои има термин за следните 2-3 дена, а некаде се чека најмалку две недели. Нема никаков проблем ете јас пробав неколку пати чисто да се знае дека е во ред.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
995
Поени од реакции
1.757
Зависи кое место. На некои има термин за следните 2-3 дена, а некаде се чека најмалку две недели. Нема никаков проблем ете јас пробав неколку пати чисто да се знае дека е во ред.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Јас кога се јавив на бројот, ми рекоа дека закажуваат од ден за ден односно за наредниот ден и ми кажаа кои се слободни термини и на кое место и сам си бираш. И ја се сликав на 14 февруари, вечерта последен у 20:20 (а до 20:30 работат) и од таму директно со девојката да славиме Валентајн:pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас кога се јавив на бројот, ми рекоа дека закажуваат од ден за ден односно за наредниот ден и ми кажаа кои се слободни термини и на кое место и сам си бираш. И ја се сликав на 14 февруари, вечерта последен у 20:20 (а до 20:30 работат) и од таму директно со девојката да славиме Валентајн:pos:
Онлајн им е на пола саат и нормално дека ќе имаат простор да вметнат уште некој ако се јави преку телефон, а постот ми е дека нема проблем со онлајн закажување и се наоѓа слободен термин.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Како се вика емисијата што ја води Југослав Костоски на Мтв1 за спорти каде можам да ја најдам? Ја нема на официјалната страна на мтв?!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Eden moj najdobar drugar so se znaeme od osnovno ja viknal sestra mi za neso da mu pomogne da kupat za devojka mu inace i ona ucese u osnovno so nas a mene ne me vikna, a on nikogas nema iskoceno so nejze samo koa dogal kaj mene i ona ako bila tuka sme sedele
Ke ve molam da mi kazete dali e za ljutenje spored mene ne fer ic barem da mi se javese i mene da me viknese ili da mi kazese dekq ke ja vikne
Што има да му се лутиш на сестра ти, туку лути му се на другар ти што му фатил меракот и го злоупотребил другарството преку тебе и ја доби сестра ти . Летаа годините и време за мераци,желби но и злоупотреби и измами и се друго . Е сега ако ја чуваш сестра ти тогаш гледај каква му е намерата на другарот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Здраво. Не знам дали е прашањето за овде, ама да си пробам среќата. Потребни ми се македонските називи за следните растенија/треви/листови од растенија:

Bindweed
Rhubarb leaves
Wild privet
Comfrey leaves
Thorny prunings






П.С Официјалните изрази ги има во дигиталниот речник, ме интересира некој ако знае називи кои се користат во пракса, ако постојат такви.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom