Сакам да знам!

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Стадионот Петар Милошевски во Ѓорче беше или во Аеродром?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Знае ли некој што се случи со најсветлата интернет ѕвезда од пред десетина години, големата надеж на македонскиот пишан збор- Алекс Букарски, во златното време на интернет форумите и блоговите беше ептен авторитет, каде е денес?
Ликот е битолчанец, не знам колку и дали воопшто пишува и е активен на интеренет. Освен ако не се тролаш со постот тогаш колку што сум јас упатен си тера некој мирен и повлечен живот.
За издавање книги и слично не знам, мислам дека нема ништо ново освен таа што ја имаше „Луѓе на кои не им се отвора падобранот“ или како и да беше насловот (така некако...), ако има во меѓувреме тогаш немам инфо...

Отсекогаш се дружел со книгата и иако налик да го видиш изгледа на интроверт, да разотвориш муабет има што да кажи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не тролам, ми текна сабајле дека во тоа време Букарски беше стварно ценет лик, колумни пишуваше во весници, го викаа по емисии, интернет селебрити беше, пред да дојде времето на твитер „влијателните“ од типот на Лешковски, Васиљ, Бетмен и слични.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не тролам, ми текна сабајле дека во тоа време Букарски беше стварно ценет лик, колумни пишуваше во весници, го викаа по емисии, интернет селебрити беше, пред да дојде времето на твитер „влијателните“ од типот на Лешковски, Васиљ, Бетмен и слични.
Види, како и сите кои нешто вредат во државата... или си заминале од тука или (најверојатно како него) процениле дека не вреди да си ебаваш интелект со абдали околу тебе па си тераат Undercover.

Стварно не му ја знам приватната прича, мислам дека сега е некаде измеѓи 25-30 години, уште е низ град и си живее тивок и мирен живот. Не сум сретнал да прави промоција на книга или слично

А за ликови како Лешоски, Васиљ и Бетмен, Драган (лепотице) Таневски и Сузето, Марија Јаневска и Коста факинг Петров... well, well... не е најтрагичното што постојат и се искомерцијализирани до ЈАЈА, туку тоа што професорки со завршена книжевност на филолошки ги шеруваат по фејсбуци како да се Петре М. Андреевски или Чехов.

Е до таму сме стигнати.

Затоа ги нема ликовите како Александар алијас Алекс Букарски, таквите не би собрале ни 20 лајка на фб од сопствената фамилија (за жал, стварно).
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дали на интернет може да се најде серијалот гениалец што се емитува на национална географија? Првиот за Алберт Анштајн , а вториот дел за Пикасо?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
...зш Берик членот, на свој аватар ставил фотка како на мојот аватар? :toe:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дали на интернет може да се најде серијалот гениалец што се емитува на национална географија? Првиот за Алберт Анштајн , а вториот дел за Пикасо?
Ги имаш на замунда. Напиши само Genius и ќе излезат. Ги водат како сезона 1 (ајнштајн) и сезона 2 (пикасо).

Следно колку што знам е ист таков серијал за Марадона :love:[DOUBLEPOST=1527260385][/DOUBLEPOST]Каде може да најадм мини фрижидерче за патување или некоја торбица со добра изолација?
Ми треба колку за некој саат патување да ставам вода и да остани ладна...
фала.
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро![DOUBLEPOST=1527269199][/DOUBLEPOST]Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро!
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро![DOUBLEPOST=1527269199][/DOUBLEPOST]Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро!
Еве сега.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Дали некој знае каде може да се поправи бамбус стол за на тераса. Земен е од пластичара пред неколку години и сеа скоро поминав од таму и глеам затвориле. Таму имаше добар избор на бамбус гарнитури.





испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ги имаш на замунда. Напиши само Genius и ќе излезат. Ги водат како сезона 1 (ајнштајн) и сезона 2 (пикасо).

Следно колку што знам е ист таков серијал за Марадона :love:[DOUBLEPOST=1527260385][/DOUBLEPOST]Каде може да најадм мини фрижидерче за патување или некоја торбица со добра изолација?
Ми треба колку за некој саат патување да ставам вода и да остани ладна...
фала.
Мене ми бркаат работа торбине од алгида што одеа со купен сладолед , а фришдерчиња има во џамбо,меркур па и на лукоил.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Мене ми бркаат работа торбине од алгида .
ако мислиш на вака нешто тогаш ќе ми заврши работа и мене
upload_2018-5-27_23-31-21.png

не знаев дека има на лукоил, фала!!!!

тие од алгида некоја акција беше или уште ги има некаде?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Дечки државна квота сум на факс, редовен, и сега летово ако некој ме пријави на месец-два ако работам дали од факс би правеле проблем или би ме префрлиле во приватна?
Некои биле пријавени некои не, никој не знае поточно да ми каже.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
ако мислиш на вака нешто тогаш ќе ми заврши работа и мене
Прегледај го приврзокот 191361

не знаев дека има на лукоил, фала!!!!

тие од алгида некоја акција беше или уште ги има некаде?
Ова земи си само патрони по 20 денари се мислам замрзни и нема гајле :) Да на акција беа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom