СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Ај ако не ви е тешко напишете ми ги авторите на учебниците за прва година за во корчагин.Имам во план да се запишам таму па сакам да ги разгледам. Иначе многу ли е тешко во школото ?
Легендарен си е Корчагин,за друштвото муабет да не праам,поарно здравје...Иначе кај Раде си имаме топ провод.Нит цртеж,нит му идеш на часови,важно он си флертува со девојките и му е гајле... Иначе кога ке дојдете прва само прво тромесечие за некои до полугодие ке ви биде тешко и ќе сакате да се вратите основно.Кога ќе поминте прво тромесечие ни на крај памет нема да ви падне да си идете :D .Иначе за професорите секој своја прича,научи ги и нека те научат они тебе и после ич гајле ке немаш.Иначе што ке ти се учебници,не е толку тешко па да почнеш уште од основно да учиш :D .
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Од кога во Корчагин предава Татјана Алексиќ (македонски јазик)? Дојдена е како замена за некој друг професор по македонски или за стално? Каква е како професор? Гледам води некои емисии, доста опуштена, збори на различни теми.... не можам да ја замислам како предава за придавки и глаголи. :pos:
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Tatjana Aleksik e profesorka koja mnogu malce obrnuva vnimanie na casovite. Zenata bukvalno recisi pola godina ne e dojdena na casovi(bese odredeno vreme bolna, podgotvuvase drama itn...) za delot gramatika ke go predavate vie, a toa vi e za ocena + , a literatura odnosno lektiri ke gi raskazuvate na cas, i od 32 vo klas imase po 2-3 so citaa lektiri i toa bese za nejze uspeh, kako i da e posle na isprasuvanje isprasuvase i postavuvase prasanja koj se veke videni na cas za lektira taka da ako ne ste gi procitale lektirite a ste vnimatelni na cas ke imate 5ki zasluzeni !!! a na kraj u sekoj slucaj ke predavate i ke odgovarata vo posleden moment i ke dobivate dobri oceni. A za pismenite , pa ne e stroga ama pisuva i losi ocenki. Vo globala ne e strog profesor ali ne e ni neso ko mimi matematika ili drugite od toj kalibar. A da, ke zaboravev, mnogu ke vi e dosadno kaj nejze na cas ....


a za mimi t.e. Mitra makedonski, e ova e veke kvaliteten profesor makedonski, ke mora site lektiri da gi imate procitano ako sakate 5, ke treba da ucite kvalitetno i se ... ali zenata e i mnogu fina , kon nikoj nema sklonosti a nitu pak kon nekoj pokazuva odredena omraza, tuku kon site e ista. Na casovite se odnesuva mnogu profesionalno i si ja zavrsuva rabotata bas kako so treba. Iako kaj nejze na kraj godina vo I va imav 4 ,ne mi e milo so ne mi predava pak sea iako kaj danka i kaj tatjana aleksik imam 5, ali toa e toa...

Izvinete so e na latinica ali sea duri svativ , od sleden pat ke se popravam
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Татјана Алексиќ е најдобра професорка моментално во Корчагин, заедно со Катерина (музичко) и нивниот мјузикл успеаја да ја наполнат цела Универзална Сала!

Не е строга за оценување, ама самата нејзина појава те тера да слушаш на час. Вистински педагог. И Мими се согласувам дека е ептен квалитетен професор.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
А што е со Екатерина, Роза? колку професорки по македонски собрале? o_O
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Абе луѓе што сте завршиле у Корчагин, (ако има такви тука) вистина ли е дека Печијарева што предаваше хемија до ред некоја година (до 2010) умрела?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А што е со Екатерина, Роза? колку професорки по македонски собрале? o_O
Моментално предаваат Данка, Роска, Тања, Мими, Роза, Екатерина, Љубица кај билингвалните и не знам дали има уште некоја. Данка кај и да е треба во пензија да оди.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Абе луѓе што сте завршиле у Корчагин, (ако има такви тука) вистина ли е дека Печијарева што предаваше хемија до ред некоја година (до 2010) умрела?
Да, вистина е. Пред некој ден ја забележав во некролог. Инаку мојата генерација и' беше последна. Се повлече од здравствени причини, ми се чини дека имаше уште малце до пензија.
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 10:33 ---
Татјана Алексиќ е најдобра професорка моментално во Корчагин, заедно со Катерина (музичко) и нивниот мјузикл успеаја да ја наполнат цела Универзална Сала!

Не е строга за оценување, ама самата нејзина појава те тера да слушаш на час. Вистински педагог. И Мими се согласувам дека е ептен квалитетен професор.
За Татјана Алексиќ (водителката на една емисија на МТВ) знаев дека предава македонски во Димитар Влахов. Не знаев дека е сега професорка во Корчагин. Инаку тешко дека може да се мери со Роза.
Патем големо БРАВО за мјузиклот „Кревет“. Сега ќе гостуваат во Грција.:cool:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Абе луѓе што сте завршиле у Корчагин, (ако има такви тука) вистина ли е дека Печијарева што предаваше хемија до ред некоја година (до 2010) умрела?
Да, за жал. Имаше некои посериозно здравствени проблеми долго време..
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сега ќе бидам прва година во Корчагин,кои професори би можеле да ми се паднат ?:P
?:P
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Ајде со среќа годинава, добредојде на „гуштерите“. Само 5-ки да редите и да не бегате многу од часови. :P Мене кога ќе ми текне дека матура треба да полагаме у мај (или кога и да биде) ми се стемнува одма....ако дотогаш не си го ставам конопчето околу врат ради „интересната“ професорка по философија и логика...и уште мисли дека на сите ни е интересно.:tapp:
И да, деновиве беше пекол во школо и по барање кај директорот да ни ги скрати часовите пошо е пекол добивме одговор: Па не е толку жешко...ама океј, изгледа заладува сега па ќе куртулиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom