СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Значи АЛООООООО македонски ви кажаб што ви е лекот и кај Лидија и кај Ека !! и двете ми предавале !!
Петранка не дава тестови, освен ако и падне некоја мисла (ама ретко) и за тоа дека бавно предава лекции ??? хмм не би рекла баш ... ние матура ни беше на 22ри мај, а она месец пред тоа ако не и више цел учебник го имаше предадено :D не се секирајте ќе видите :D
и за празнење ... ќе се празни не до полугодие и пред тоа, на тромесечие, одма после родителска :D
 

eXecutex

3D Artist - Game Developer
Член од
6 декември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
25
Де бре што се секирате до толку уште на почеток.... Ќе видите на крај колку ќе ви биде тешко... Почекајте уште малку :P Инаку јас сум втора во РЈК и некако тестовите не ми изгледаат до толку тешки на почеток а и мислам ако ја имаш основата од прва година ќе ти биде многу појасно на часот ако го слушаш професорот... By the way завршив со 4.00 во РЈК - 1ва година... Само напред корчагинци, без нервоза xD
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Луѓе а на Пепи материјалот до кога треба да и го знаеш? Мислам еве на пример те испраша за првите 2 теми и предаде уште една...на тоа испрашување од сите 3 ќе испрашува или само од новата? Пошто ми личи на некоја што се бара :unsure:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
На Лидиа Македонски кога дава писмени, ни дава ние да бираме која тема или влечеме од 3-те теми која ќе падне?

И дали пред да почнам да пишувам се потпишува на вежбанките?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
На Лидиа Македонски кога дава писмени, ни дава ние да бираме која тема или влечеме од 3-те теми која ќе падне?

И дали пред да почнам да пишувам се потпишува на вежбанките?
Има она на ливчиња напишани теми и на еден му дава да влече и која ја извлече за таа пишувате сите :D иначе се потпишува на тетратките уште на почетокот, така да ако имаш план да мењаш тетратки т.е од дома да си напишеш уше од одма да ти кажам нема да ти успее !! И тие што имате у план да препишувате, значи и кај Лидија и кај Екатерина, не се занесувајте зашо ако ве фатат сте го наебале после тоа до 4та година...зборам не од мое искуство, него од деца од мој клас што беа :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Има она на ливчиња напишани теми и на еден му дава да влече и која ја извлече за таа пишувате сите :D иначе се потпишува на тетратките уште на почетокот, така да ако имаш план да мењаш тетратки т.е од дома да си напишеш уше од одма да ти кажам нема да ти успее !! И тие што имате у план да препишувате, значи и кај Лидија и кај Екатерина, не се занесувајте зашо ако ве фатат сте го наебале после тоа до 4та година...зборам не од мое искуство, него од деца од мој клас што беа :)
А како испрашува Македонски?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
А како испрашува Македонски?
ЛОШО !!! Никој никад немаше извадено 5ка кај неа на испрашување !!! И 4ка беше многу ! премија а и ретко којдобивасе :D затоа ќе си читате книгите,ќе си кревате раце коа ќе обработувате и ќе си имате 5ња и мосле ќе си уживате, као на пример јас :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
ЛОШО !!! Никој никад немаше извадено 5ка кај неа на испрашување !!! И 4ка беше многу ! премија а и ретко којдобивасе :D затоа ќе си читате книгите,ќе си кревате раце коа ќе обработувате и ќе си имате 5ња и мосле ќе си уживате, као на пример јас :D
А по колку време испрашува 1? И на пример сега нас ќе не испрашува за Гилгамеш и за Библијата, ќе треба да раскажуваме или?
--- надополнето: Nov 13, 2011 7:06 PM ---
И зборам за Лидија, а не за Екатерина :)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
А по колку време испрашува 1? И на пример сега нас ќе не испрашува за Гилгамеш и за Библијата, ќе треба да раскажуваме или?
--- надополнето: Nov 13, 2011 7:06 PM ---
И зборам за Лидија, а не за Екатерина :)
По 2ца испрашува, ретко 3ца...што значи цедење до крај !!! :D
Aaaaaa може и ќе раскажувате, нема грешка;) ти поставува прашање и сака конкретно за тоа да одговориш, кратко и јасно ама и точно :D ретко на кој му успеваше :D
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
луѓе кај пепи можно е да се добие на тест петка или е impossibru? Какви и се тестовите? Слушам за глупости зимала бодови и све кецови и двојки ставала
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Кај Лидија ЛЕСНО се вади 5 на испрашување само ако запишува некој таа што раскажува на час...... ако не ја слушаш малце потешко... сигурно ќе се најде некој таков што запишува ископирајте си и терајте.. 4 години така ги поминав кај неа... а кај Пепи за тест..... кај што се бара прецизен одговор само тој , без раскажување ... ама ако ти се падне прашање да раскажуваш... тогаш се поврзано со тоа прашање е одговорот.. знам ја кога праевме еднаш тест у 2 имаше прашање за колку проценти од Македонија и потпаднале на Грција итн... и покрај процентите таа бараше и во км2 , и граници и сл.. ;)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Корчагинци со колку кеца на полугодие пројдовте ? :icon_mrgr:
Има ли некој со сите 5ки :гик:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Јас имам 6 петки 2-3 четворки, остало се 3. Супер школо е, најсериозно... Сите јадат бурек против него, а најдобро е
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.877
Поени од реакции
11.497
Корчагинци со колку кеца на полугодие пројдовте ? :icon_mrgr:
Има ли некој со сите 5ки :гик:
Ahh, almost...4ка физика само. :P
Инаку Корчагинци убаво да си пројдете за распустов и во второ полугодие свежи за нови походи. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom