СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Прва два сум ја. Одма кај скалите. Или дојди ти или кажи кој клас си ја ќе дојдам кај тебе у училница па ќе се видиме. :)
Јас и Теа сме 1-4. Ајде да се договориме во колку саат или на голем одмор кај тебе пред училна?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
moni<3real
Најбитното заборави да им го напоменеш. Дека испрашува Пепи од презентации кои ги прават ученици. Така да пред секоа испрашување најверојатно ќе ги имате сите. Или после првото. Али немајте гајле, на првото испрашување увек има по 5-6 бубалици :D што ќе станат да одговараат.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
moni<3real
Најбитното заборави да им го напоменеш. Дека испрашува Пепи од презентации кои ги прават ученици. Така да пред секоа испрашување најверојатно ќе ги имате сите. Или после првото. Али немајте гајле, на првото испрашување увек има по 5-6 бубалици :D што ќе станат да одговараат.
Хахахаха да, да...ми текна и на тоа, ама чеј морам да ги заплашам малку, па да не се опуштат скроз, зашто и покрај презентациите Пепи знае да си постави и она некое прашање, или уштр полошо да ти даде да си избереш 1 прашање од презентацијата, а другите 2 да ти ги постави она :D кај нас имаше случаеви каде што и сите 3 она ги поставуваше :D ама ја разбирам, ние бевме тие со посебни потребни хахахаха, многу ни го имаше меракот :D
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Значи вака:
Бране и додека ми беше класен у 1ва и 2ра се правеше строг, поготово вака првите денови ни дробеше како ќе биде строг, истиот муабет нема кошарка, фудбал, одбојка... нема врска тој муабет !! може ќе ве замара на почеток да трчате низ сала да праите вежби и сл, ама после секој ќе си брка своја работа:) само глеајте почесто да си вежбате, макар и да не ви се вежба, седнете на клупа у опрема, ама може и да си ескивирате:)
Петранка значи како што кажа на предходната страна Saber не дозволува пирсеви, долги коси и такви ствари кај машките, а женските на нејзин час не се кинџурете многу многу или ако више сте накинџурени ставајте у ташна алки и други тракатанци. Гледајте тие денови кога имате часови со неа да бидете фино облечени, во светли бои, зошто имав другарка рокерка у клас и можете да замислите каков беше нејзиниот стил на облакање, по што секој час навлегуваше во конфликт со Пепи, почна во 1ва, продолжи во 2ра, во 3та малку стивна зошто не ни предаваше Пепи и во 4та пак продолжија, дури имаше запамтено дека у 1ва и 2ра стално се карале за нејзиниот стил на облакање:) да НЕМАТЕ ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ деколте, гол стомак...или боље кажано да може и на топлово у ролки да си идете:D исто не сака многу нашминкани и гледајте увек да сте фини и да си седите помирнички на нејзин час зашто црно може да ви се пишува. Кога ќе одговарате или правите нешто муабет со неа бидете културни, фини и не и се правете манги мн мн :) исто така мноооооооогу мрази шишиња и мобилни на маса !! :D исто ако си има некои што си се по цигарчињата пазете, зашто кај нас како што ќе поминеше покрај клупи викаше ахх ова цигариве ми усмрдивте се, сега ќе зеам и сите што мирисате на цигари ќе ви ставам неоправдани !! Друго многу важно е да си запишувате кај неа на час додека зборува, верувајте МНОГУ ќе ви користи коа ќе ве дере. Има уште многу што да се пишува за неа, но мислам дека ова ви е доволно за да сфатите дека треба уште од сега да си седнете и да си ја сфатите Пепи сериозно :) и ај да не ве плашам многу, ќе има моменти кога и она ќе се насмее !! (ретко, ама има !! ) :D
Некој пиша дека Маја англиски му е класна... СРЦКА Е ЖЕНАТА !!! Иако само у 1ва и 2ра ми беше, 3та и 4та Нора ми беше, не е битно ќе ви биде топ со Маич :giggle:
Таа Елизабета по биологија прв пат слушам за неам, мене Снежана ми беше и у 1ва и 2ра и 3та и на тие од ПМБ и у 4та, ако му е на некој од вас, жената е топ !!!
Тања англиски ... врска неам која е :D
И некој праша за Поповиќ математика дали е отидена у пензија...отидена е најверојатно, штом на никој не се паднала од првачињава, рече дека ќе не доучи нас, т.е моја генерација и ќе си иде ... ја спобудалевме жената, па од друга страна и јасно ми е зошто има толку нови професори у школово хахаха :D јака им душа на тие што издржаа со нас, посебно со мојот клас:oops: каде што во 3та и 4та на часови бевме по 9 души, на секој час различни, да не речам у смени :D и така ...
Тенкју вери мач мони...Јас тука се стресов, мислев Бранко ќе не тера секој час колути и ѕвезди да праиме:cautious:Ама ако не е така, тогаш супер ќе си поминам;)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Тенкју вери мач мони...Јас тука се стресов, мислев Бранко ќе не тера секој час колути и ѕвезди да праиме:cautious:Ама ако не е така, тогаш супер ќе си поминам;)
Хахахахаха какви ѕвезди ... таков е на почетоков ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Тенкју вери мач мони...Јас тука се стресов, мислев Бранко ќе не тера секој час колути и ѕвезди да праиме:cautious:Ама ако не е така, тогаш супер ќе си поминам;)
Лажат сите, намерно се прават строги, пошто ако покажат мекост уште одма на глава ќе им се качите...
Не бев јас кај Бранко физичко, ама во 4 години ако сум се појавбил 20 пати нан физичко главава си ја сечам :pos:
Во трета година, воопшто не одев. И пошто дежурните кажуваа кој се отсутни, секогаш не криеа. и немавме гајле. После во четврта дојде еден помлад па изиграваше строгост али виде не виде и он попушти:)
Во трета година, знам еден ден имавме трет час физичко, и после одмор се заиграв пинг понг, и заборавив да киднам на време. И таа што ми беше професор влегува и ја заклучуѕва вратата во ходникот :D
И ми вика кој си ти? И викам не сум од овој клас:pos:
Епа ајде излагај, и сите среќни и задоволни:D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Лажат сите, намерно се прават строги, пошто ако покажат мекост уште одма на глава ќе им се качите...
Не бев јас кај Бранко физичко, ама во 4 години ако сум се појавбил 20 пати нан физичко главава си ја сечам :pos:
Во трета година, воопшто не одев. И пошто дежурните кажуваа кој се отсутни, секогаш не криеа. и немавме гајле. После во четврта дојде еден помлад па изиграваше строгост али виде не виде и он попушти:)
Во трета година, знам еден ден имавме трет час физичко, и после одмор се заиграв пинг понг, и заборавив да киднам на време. И таа што ми беше професор влегува и ја заклучуѕва вратата во ходникот :D
И ми вика кој си ти? И викам не сум од овој клас:pos:
Епа ајде излагај, и сите среќни и задоволни:D
Види што фини моменти си имал бе, а те прашувам ти фали некад Корчагин, а ти ми викаш ... не бе што ти е, поминаа 4 години од коа сум завршил, дури и се забораив !!! -.-'
НЕ ЛАЖИ, ПРИЗНАЈ ДЕКА ТИ БИЛО УБАВО, ПОСЕБНО НА ФИЗИКА КАЈ БЛАГЦЕ СО ПЕПО !!! НА ПОСЛЕДНА КЛУПА КОА СИ СЕ БАПНАЛ У ПРОЗОР !!! :pos::pos::pos::pos::pos: (колку сум се смеела за ова ај ај ај) :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Види што фини моменти си имал бе, а те прашувам ти фали некад Корчагин, а ти ми викаш ... не бе што ти е, поминаа 4 години од коа сум завршил, дури и се забораив !!! -.-'
НЕ ЛАЖИ, ПРИЗНАЈ ДЕКА ТИ БИЛО УБАВО, ПОСЕБНО НА ФИЗИКА КАЈ БЛАГЦЕ СО ПЕПО !!! НА ПОСЛЕДНА КЛУПА КОА СИ СЕ БАПНАЛ У ПРОЗОР !!! :pos::pos::pos::pos::pos: (колку сум се смеела за ова ај ај ај) :pos:
Смеј се ти на туѓа несреќа :D
Па ми фали онака, ама ништо значајно:D
Ќе те прашам тебе после 4 години:D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Хахахаха мене ЕПТЕН МИ ФАЛИ !!! :P
Од самата помисла дека сеа на факултет више подруго, а у ... ми текиња дека лани ова време не идевме баш у школо мој клас, а ? хахахахахахахаххаха :D
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Кога ви ги дадоа, кога успеа да го изгубиш..:pos:Шала на страна, оди утре кај секретарката и прашај ја што да правиш. Има 2 опции: или ќе ти дадат нов или ќе си плаќаш додека не ви дадат слободни.
А 3 опција нема ?
--- надополнето: Sep 8, 2011 1:12 AM ---
По што заклучи дека Дарко историја е меѓу најдобрите професори во предавање? За Павлина се сложувам тотално, ама за историја не сум баш убеден.
А што му фали на Дарко историја ? Мислам човекот е супер, одлично предава и ја бара само суштината, свака му част :)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
А 3 опција нема ?
--- надополнето: Sep 8, 2011 1:12 AM ---

А што му фали на Дарко историја ? Мислам човекот е супер, одлично предава и ја бара само суштината, свака му част :)
Дарко е сигурно тој младиот :) па нормално дека ќе ви е супер коа си се мајтапите како сакате :) леле коа ќе ми текне сеа у 4та и на полугодие требаше он да ни ги подели ливчињата со оцените, кое заебавање било тогаш :pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Моментално сум прва година и ми се паднаа ,Поповиќ по математика и Наталија по физика,и Лидија македонски,нешто повеќе инфо за професориве,освен за македонски што сака да читаме дела за обработка
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Е и уште нешто,некој да ми пообјасни ако не го мрзи,исто така за проектните "активности" што е тоа нешто како дополнителни часови или да направиш некој проект
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Хахахахаха значи Поповиќ не е у пензија отидена хахахаха :D епа ондак ќе си се среќавате на часот по математика со т.н нејзини ''ручки од тупан'' , ондак имате кралици, имате ЧПКМ, имате ментален екран и еден куп такви ствари :D со еден збор вежбајте си :D
За таа Наталија имав поназад нешто пишано, прочитај !
И за тоа активностите ти се срања !!!
Ќе треба да направиш проект или нешто такво во договор со професорите кај кои си избрал активности .... ако си избрал спорт на пр. ќе треба да идеш у теретана :D у теретаната на проф. Перо, да бидам појасна :D а ако на некој му е Зора, што не верувам, ондак на крај ќе може да поминете само со проект за нешто, дали било за некој спорт, здрава исхрана...итн итн ... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom