СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
У теретана ќе идат у прва година само, и евентуално у втора. После тоа нема да има потреба. лани и прехлани не ни спомнаа нешто за у теретана. Ако нејќете многу да се замарате околу проектните, би ви препорачал да си одберете Урбана Култура ( Историја ) ако Пепи ја држи. Ќе треба само 1 проект да направите и да и го однесете. Нема да ве замара со останувања после часови и слично.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
перо знам кога беше правеше секоја сабота и тура до водно
5поени до средно 15 до крстот така нешто беше
незнам сега колку поени требаше да се соберат : ))))
ама како што кажаа и пред мене тоа само ќе биде прва и втора година после нема веќе замарање со проектна активност
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Исто за ова проектниве убаво ви е и тоа нешто не ми текиња како беше, нешто драмски секции или литературни клубови...јас 3та и 4та тоа си го имав одбрано и топ :D кај Екатеринка си бев, на крај ти вика напрај за нешто од литература проект или за некој наш писател и толку :D срцка е Ека бе значи :love:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Леле оваа Поповиќ математика ич незнае да предава бе...само се надевам не е строга во оценување
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Поповиќ е многу интелегентна , паметна професорка , со широки познавања а од друга страна е најодвратното суштество на светот!! ако има некој професор што ме МАЛТРЕТИРАЛ во РЈК тогаш тоа е таа.... редовно вежбајте кај неа зашто е вистински смор... ии секако без кецови гледајте да не ви го зацрни животот мај-јуни. :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Часовите кај Поповиќ не можам да ги опишам. Вистинско мачење за мене, сум ги броел секундите до крај на часот неколку пати.Губење час кај нејзе е реткост, неколку пати се има случувано типката да не може да стои од што е болна а да е у школо и да предава. За прва пат ќе видите што е 2 на четири кеца оцена на тест :pos: Или 3 на 2 двојки. Тоа уствари и ми беше највисоката оцена кај нејзе ( Првиот тест у прва година ). Искрено од кога тргнав у средно само ради нејзе ја замрзив Математиката и не ја учев ич. Некако ми немаа смисла нејзините предавање, ни решаваше решени примери од учебник на табла.... Али не можам ништо лошо да кажам за оценувањето нејзино, доста реално оценува, знаела и да попушти по некогаш. Али не очекувајте ако ви се сите 5ки а кај нејзе имате 2ка дека ќе ви биде поправена на совет или слично. НЕМА ШАНСИ ! Врски исто така не пробувајте да барате. И освен ако не претерате, на полагање не остава.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Часовите кај Поповиќ не можам да ги опишам. Вистинско мачење за мене, сум ги броел секундите до крај на часот неколку пати.Губење час кај нејзе е реткост, неколку пати се има случувано типката да не може да стои од што е болна а да е у школо и да предава. За прва пат ќе видите што е 2 на четири кеца оцена на тест :pos: Или 3 на 2 двојки. Тоа уствари и ми беше највисоката оцена кај нејзе ( Првиот тест у прва година ). Искрено од кога тргнав у средно само ради нејзе ја замрзив Математиката и не ја учев ич. Некако ми немаа смисла нејзините предавање, ни решаваше решени примери од учебник на табла.... Али не можам ништо лошо да кажам за оценувањето нејзино, доста реално оценува, знаела и да попушти по некогаш. Али не очекувајте ако ви се сите 5ки а кај нејзе имате 2ка дека ќе ви биде поправена на совет или слично. НЕМА ШАНСИ ! Врски исто така не пробувајте да барате. И освен ако не претерате, на полагање не остава.
Хахахахахахаха леле тоа 1 на четири кеца или елка од дополнителни кецови знаеше да каже и другите такви нејзини оцени многу ми беа смешни :D ама шала на страна Поповиќ е стварно многу интелегентна жена, на нас нејзините предавања ни беа мачни, и као шо кажа Драчево значи жената ми предаваше само у 1ва и 2ра, а 3та и 4та ми беше Сузе и значи во тие 2 години Поповиќ беше отсутна само еднаш и тоа зашто била на лекар и тоа не отсуствување цел ден него само првите часови, па кој имал среќа да има до голем топ, кој не ќе си седеше и на математика:D се сеќавам у 1ва на почеток ни дава домашна нели мн нормално и сеа имав една задача нејасна и идам нареден час ја прашувам и ми вика ако мислеше дека ќе ти објаснам си се зафркнала, ќе седнеш после сама или ќе се соберете неколку другарчиња и ќе најдете решение :D и така ...
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
абе ликовно многу замара со цртежи? нМислам не викам да не му носам цртежи , ја ќе му носам али ке бидат ко од третаче нацтрани:D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
абе ликовно многу замара со цртежи? нМислам не викам да не му носам цртежи , ја ќе му носам али ке бидат ко од третаче нацтрани:D
Хахахаха Раде ви е ??? :pos:
ЅВЕР !!! Кои муабети паѓале со Радееее, лелелеле за искачања, а у заебанции, смеење хахахахахахахаха
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.096
Раде ака лепи the pedobear :icon_lol:
Мене една друга ми беше, мамата ни ја еба...
Ликовно двојка имав, ама среќа не ни влегуваа тие оценки во просек :D
И тие малку цртежи што ги носев ми беа од основно, и таа ги даваше за пример како не треба да се црта:pos:
Целата беше огорчена, викаше па вака ни второ оделенци не цртаат...
Не сваќаше дека има антиталенти еден куп:icon_lol:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Да се гледа дека е таков човекот откачен и смешен, али за оценување сваќаше дека некој едноставно не го бива или ништо од тоа? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom