СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Одлични овие србите за да ми разубават вечерата, пациенти.

Врв, кога следиш со српски коментатор, а менуваш и на антички македонец коментатор, и на крај читаш на македонски форум.

Подршка за Пуно, ваква еуфорија помеѓу античките немало ни кога игра Македонија, што се случува со овој народ, илјадници коментари имаше дека Србија ќе го победи Бразил, имале сина крв србите рекол еден антички (јужнобановец).

Швајцарија може да изненади и против Португалија.

Подршка за нефаворитите освен Србија.
Зашто денес те нема во Куманово да дрифташ и славиш ?
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.319
Поени од реакции
2.082
Роналдо слободно у пензија нека иде,Рамос моментално е 2 класи над него и греота е детево да му грее клупа само затоа што педеров "мора" да игра.
Чекајте бе малце. Енормно може да придонесе со своето искуство и на тренинг и додека грее клупа. Ги видовме денеска шпанците пред пенали кога место Рамос ги мотивира лигле како Алба.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
ne ja citam... vidi mislam deka spancite nadvor od barsa i ne se losi. pak igraat soliden fudbal poveketo ekipi i mozat da napravat asalen tim. problemot e toj barsa mentalitet koj bese ok pred 15 god ali ne poveke pogotovo bez asalna zavrsnica... nebitno, katalnec ne moze da e selektor sekogas ke leci kompleksi so toa sto ke fura nekakva barsa taktika
Луис Енрике не е Каталонец, Шпанец е. Само е наклонет кон Барса пошто е клубска легенда. Ниеден Каталонец не би прифатил да биде селектор на Шпанија.

Небитно тоа, денес се избламира целосно. Има талентиран состав а измислува топла вода цело првенство со составот. Нема логика што денес Љоренте беше десен бек а Мората не беше стартер. Ќе беше интересно да се гледа дерби со Португалија ама еве, секогаш посебен шмек има кога репрезентација како Мароко ќе стигне далеку.

За Португалија се потврди тоа што пред некој ден го пишувавме јас и други на форумот. Подобар тим се моментално без Роналдо во составот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.855
ОК е да прославува со мајка му, али ова бацување во уста ми е...:popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom