СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
6.837
Најјак финиш на групиве досега :aplauz: а има уште 10ина мин. Само многу пати се покажало досега, дека ако некој влезе со калкулации, обично им се удира од глава.
 
C

confusion

Гостин
Фудбалски точно објаснето и дефинитивно стои тоа што го кажа за Германија, ама читав денес дека после поразот имале собир каде што секој кажал што има да каже и излегле од тој собир со заедничка цел - мора све да се остави на страна и мора да се победи Шпанија,имаат добра и млада екипа и мора да се покаже карактер.

Кимих прифатил да игра во одбраната бидејки тоа е најразумно за да се донесе цврстина и воедно он стварно беше добар на бек.Наредно светско без Милер и Ноер , Кимих треба да ја добие капитенската лента , покажува атрибути на лидерство.Плус дечкото на собир за тоа како ке се изрази револт за некои работи првенствово им плеснал на сите дека на крајот треба све на страна да се остави и да се фокусираат само на спорт.
Гундоган игра добро и стабилно , може да се носи со улогата(иако Кимих е подобар) и заедно со Горецка ке бидат носители на играта.Напред Сане се враќа и тоа ке е клучот мислам за следната утакмица.Он е мадафака сезонава , најдобри 3 месеци од кога игра фудбал а има големо фудбалско знаење.Сане-Мусиала-Гнабри се многу уиграни и опасни , цитирајте ми ја реченицава ако не бидам во право.Пред нив веројатно ке биде Фулкруг и класичен шпиц е најдобро решение за ситуацијава.Не е Бензема реално , ама со причина е повикан од Ханзи Флик.Да не заборавиме дека ни Клосе не беше Роналдо и Пеле, ама пак е број 1 на листата.

Многу е потценета а Германија има после толку време феноменални креативци во офанзива.
Мусиала е next-big-thing , момчето е милина да го гледаш , таква леснотија сум видел само кај Меси,магија има во нозете ,му се лепи топката и е екстремно непредвидлив.Доволно е да се каже што неговиот талент е високовреднуван во репрезентацијата а има само 19 години.Идеално време е и светот да го види Џамал Мусиала.
Сане созрева фудбалски и талентот што го поседува излезе сезонава на виделина и го прави тоа играч од светска класа.Гнабри е во форма и он кога е во форма е убиец буквално , сегде го има , придонесува во играта и дава многу голови.

Шпанија се јаки ама Германија и на подобри екипи им нанела тешки порази.Минатото првенство стварно беа лоши и си ги заслужија сите критики ама ова се потценети.Постои поголема можност за пораз/нерешено(мислам Шпанија е мокна и тоа е јасно) и ке ги стават во тешка позиција ама оваа екипа е квалитетна да го направи невозможното.

Јас лично имам некое чувство дека ке им нанесат тежок пораз кој психички ке ги бутне Шпанците.Никогаш не сум отсуствувал од работа непотребно , ама во недела сум болен , шанси нема да ја пропуштам утакмицата.
Се надевам дека нема да си го гризнам курот.

Deutschland uber alles.
Da se potsetime na biserov balkanski. Bujna imaginacija.
Deutschland uber alles.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
30.326
Германците чекаат на Шпанија а овие си го ладат хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom