СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Оваа Хрватска ја поминува моменталнава Шпанија, освен ако н треберот му текни кој да игра прва а кој на клупа. Шпанците делуваат нестабилно во одбрана, чкрипи нешто и кај нив


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Оваа Хрватска ја поминува моменталнава Шпанија, освен ако н треберот му текни кој да игра прва а кој на клупа. Шпанците делуваат нестабилно во одбрана, чкрипи нешто и кај нив


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па ќе чкрипи, го избркаа тренерот 2 дена пред СП.
Иначе фаворит ми е Хрватска.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Оваа Хрватска ја поминува моменталнава Шпанија, освен ако н треберот му текни кој да игра прва а кој на клупа. Шпанците делуваат нестабилно во одбрана, чкрипи нешто и кај нив
Хрватска е одлична, ама никогаш не би ги ставил пред Шпанија. Посебно не во нокаут фаза. Во каква сака нека се форма Шпанците, далеку се поискусни а богами и поквалитетни индивидуално. Ако Јеро добро ги нареди коцките, Шпанија ќе биде во финале.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Хрватска е одлична, ама никогаш не би ги ставил пред Шпанија. Посебно не во нокаут фаза. Во каква сака нека се форма Шпанците, далеку се поискусни а богами и поквалитетни индивидуално. Ако Јеро добро ги нареди коцките, Шпанија ќе биде во финале.

првентсвово слабо го пратам ради обврски, ама не заебавај, Хрватите секој можат да победат, неќам да ги подречам али мислам дека барем ќе го повторат успехот од 98 ма

бај да веј Де Хеа е криминален на утакмицава, директно пораз ги кошташе, изгледа само у Јунајтед брани добро :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

првентсвово слабо го пратам ради обврски, ама не заебавај, Хрватите секој можат да победат, неќам да ги подречам али мислам дека барем ќе го повторат успехот од 98 ма

бај да веј Де Хеа е криминален на утакмицава, директно пораз ги кошташе, изгледа само у Јунајтед брани добро :)
Не можеш да споредуваш натпревар од групна фаза на ЕП со меч од нокаут фаза на СП. Баш затоа и пишав. Хрватите одиграа одлична групна фаза на ЕП 2016, исто и на ЕП 2008, па испаднаа од едни Турција и Португалија која не беше во којзнае каква форма. Нокаут фазата е нешто сосема друго.

Не велам дека не е можно Хрватска да ја мине Шпанија. Велам дека секогаш и секаде Шпанија ќе биде фаворит.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828

И после ама зошто не игра за Иран кога од таму е потеклото пример на некој играч роден во Европа со потекло од Иран.
Во кладилница кај што гледале и викале мајка је родила сина идиота ...:pos::pos::pos:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Hrvatska mozebi e dobra so nekoi iminja na sredina, am ne zaboravajte so Nigeria nemaa edna aksia a golovite bea so avtogol i eden od penall. So Argentina bese se izramnato do kiksot na golmanot.
Ne go otkazuvam od toa da odi daleku, am ne e bash kako site zboruvaat !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom