СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.280
А кој е/беше подобра форма од нив сезонава? :)

П. С. Фирмино за мене не е класична 9ка, ако мислиш на него.
аааа сега за сезонава ли испадна да правиме муабет. Ти рече најдобри 9ки во светот, не за сезона 2017/18[DOUBLEPOST=1531385932][/DOUBLEPOST]
Навивачите на ПЛ тимови не ми глумете мајки терези ве молам, не биле они за Англија бре бре очаен обид за објективност. Се утепавте бранејќи ги од страна, ама они не биле фаворити, ама не се очекувало ништо, ама каминг хоум било заебанција, ама, ама :ROFLMAO:
:))) Па демек сме велеле ќе испаднеле од група со Тунис и Панама, а они дури полуфинале стигнале хахахх. Во група со Тунис и Панама дека ќе испаднеле, добриии :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.280
Па кој е подобар моментално?
Ако збориме општо Кавани, Агуеро и Лева се подобри според мене. Обамејанг е на исто ниво со Кејн, а Икарди малку послаб од сите набројани. На ниво со Лукаку би го ставил Икарди.Некој ако сум заборавил потсетете ме. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
аааа сега за сезонава ли испадна да правиме муабет. Ти рече најдобри 9ки во светот, не за сезона 2017/18[DOUBLEPOST=1531385932][/DOUBLEPOST]

:))) Па демек сме велеле ќе испаднеле од група со Тунис и Панама, а они дури полуфинале стигнале хахахх. Во група со Тунис и Панама дека ќе испаднеле, добриии :D
Да да за сезонава. Инаку ако фатиме така, кај ќе ни е крајот :)))
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
Ако збориме општо Кавани, Агуеро и Лева се подобри според мене. Обамејанг е на исто ниво со Кејн, а Икарди малку послаб од сите набројани. На ниво со Лукаку би го ставил Икарди.Некој ако сум заборавил потсетете ме. :D
Чао
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кането > сите останати 9ки

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Во овој тим на Англија едини Кејн отскокнува со квалитет останатите не се нешто wow. Не зезај кога извадија состав за светсково немаше кој не им смееше и им даваше шанси група да поминат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Имало смеење можеби затоа што последниве 20 години секогаш разочарувале на сите големи натпреварувања, па да речеме пак се очекувало нешто такво, можеби на тоа мислиш.
А ако гледаш само од аспект на составот, на хартија, тогаш 1/4 финале е реален дострел со овие играчи.
Језда англичаните секогаш се испувани играчи, ама па ти ги направи на ниво на Мароко или Иран.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Во овој тим на Англија едини Кејн отскокнува со квалитет останатите не се нешто wow. Не зезај кога извадија состав за светсково немаше кој не им смееше и им даваше шанси група да поминат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Имало смеење можеби затоа што последниве 20 години секогаш разочарувале на сите големи натпреварувања, па да речеме пак се очекувало нешто такво, можеби на тоа мислиш.
А ако гледаш само од аспект на составот, на хартија, тогаш 1/4 финале е реален дострел со овие играчи.
Језда англичаните секогаш се испувани играчи, ама па ти ги направи на ниво на Мароко или Иран.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
85
Бреејј кој мерак ќе биде кога ќе ги изгасат у финале, не се трпат усташите уште од 1/4 финале слават секоја вечер како да го освоиле. Ќе навивам за Франција исто како Македонија да игра.
Благодариме за вниманието. Ајде во пештера.
И да, Франција е многу тежок залак. Но и самото финале е врв.

Pozdrav iz Lijepe Naše...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Да не си му у кожа на Калиниќ ако освојат коцкастиве а он се изглупира и беше пратен дома ради чист курч.


Нема везе, гарантира 15 гола по сезона, хкккккккккк пу!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Посмешно нешто од муабетот дека навивачите на ПЛ екипи биле за Англија како репка амин
Уопште не ги сакам енглезите,препотентни нафурани гниди.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со среќа нека им е светската титула на Хрватска!
Многу ми е мило што ќе ја освојат!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Еј не дека не е квалитет, не сум несаглам тоа да го кажам ама превара лига е Лига 1.. Лукас кога дојде во Тотенхем кажа дека не се замарале таму ни играчите на ПСЖ од што им било лесно, немале мотив да се испотат, ако сакаш ќе се потрудам да го најдам интервјуто. Не дека не е квалитетен ама овие двајца се среќаваат со поквалитетни противници.
Според мене индивидуално е појак од двајцата. Тоа со лигата не важи за него, тој растура и во ЛШ со ПСЖ и во Наполи претходно. Видовме и на светсково што прави Уругвај со Кавани и без него, којзнае што ќе беше да играше против Франција.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Посмешно нешто од муабетот дека навивачите на ПЛ екипи биле за Англија како репка амин
Уопште не ги сакам енглезите,препотентни нафурани гниди.
Ама ајде не се прави Мајка Тереза :D
Јас мислам дека нема навивач на Арсенал што не навива за Франција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom