СП 2018 - Група Ц (Франција, Австралија, Перу, Данска)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    56
  • Гласањето е завршено на .

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.757
ГРУПА Ц
Grupa C.png
Најголемиот фаворит за освојување на првото место во групата, како и еден од најголемите фаворити за освојувањето на првенството е некогашниот светски шампион репрезентацијата на Франција. Второто место најверојатно ке го освои репрезентацијата на Данска, додека Аустралија и Перу се тотални аутсајдери според квалитетот на тимовите.

ФРАНЦИЈА
Francuska.png
Селектор: Дидие Дешамп


Клучни играчи: Уго Лорис, Рафаел Варан, Самуел Умтити, Пол Погба, Н'Голо Канте Блез Матуиди, Килиан Мбапе, Антоан Гризман

Аустралија
Australija.png
Селектор: Берт Ван Марвијк


Главни играчи: Meт Рајан, Тим Кејхил, Миле Јединак, Роби Крусе, Арон Муј, Том Рогиќ
ПЕРУ
Peru.png
Селектор: Рикардо Гарека


Главни играчи: Кристиан Куева, Ренато Тапиа, Андре Кариљо, Џеферсон Фарфан

Данска
Danska.png
Селектор: Аге Хареиде


Главни играчи: Каспер Шмајхел, Симон Кјаер, Кристијан Ериксен, Каспер Долберг, Николаи Јоргенсен
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.243
Поени од реакции
1.352
Дај поправи го тоа Аустрелија, Австралија се вика.
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.596
Francija ko potencijalen osvojuvach na ova svetsko prvenstvo. Ochekuvam da blesnat momcite, normalno so Paul Scol....Pogba. Peru kje odi ponatamu od inat juzhnoamericki. Kje daat golovi na shashma i kje se borat ko Atletiko Madrid.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
4.491
Не би рекол дека Перу е аутсајдер. Напротив, жилава репрезентација се и можат да изненадат било кој. Еве јас типувам дека тие ќе бидат втори а Данска ќе испадне, па ќе видиме.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
6.480
Поени од реакции
5.805
Данците вака на хартија имаат подобар состав од Перу ама ќе видиме. Ги гледав Перу против Хрватска пријателска играа, ги шинаа од контри, интересен фудбал играат Перуанците ала Атлетико навистина, кенгурите ќе служат за билдање гол разлика, полоша одбрана немам видено, 10 гола ќе примат од Франција прво коло.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.867
Поени од реакции
5.967
Данците вака на хартија имаат подобар состав од Перу ама ќе видиме. Ги гледав Перу против Хрватска пријателска играа, ги шинаа од контри, интересен фудбал играат Перуанците ала Атлетико навистина, кенгурите ќе служат за билдање гол разлика, полоша одбрана немам видено, 10 гола ќе примат од Франција прво коло.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnogi gi potcenuvas avstralijancite samo toa ke ti kazam.. nemaat los tim i sea pred nekoj den ja potopija ceska 4-0
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.371
Поени од реакции
5.217
Франција и Перу според мене одат понатаму.
Иако за тоа второ место ќе е многу тесно, бидејќи сите три репки се по квалитет тука некаде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
6.480
Поени од реакции
5.805
Mnogi gi potcenuvas avstralijancite samo toa ke ti kazam.. nemaat los tim i sea pred nekoj den ja potopija ceska 4-0
И Австрија ја потопи Германија пред некој ден па ? Пријателски натпревари се, не е никакво мерило то. Имат два три играчи интересни за гледање, ама 80 % мислам дека последни во групата ќе завршат со многу лоша гол разлика.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
6.480
Поени од реакции
5.805
Два гола даде вечерва, играчиште е бе, го памтам против Челзи кога играа за светскиот куп ги здрви убо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.867
Поени од реакции
5.967
И Австрија ја потопи Германија пред некој ден па ? Пријателски натпревари се, не е никакво мерило то. Имат два три играчи интересни за гледање, ама 80 % мислам дека последни во групата ќе завршат со многу лоша гол разлика.


Sent from my iPhone using Tapatalk
абе оди бегај виде ли кој шкљ состав извади немачка на тој дуел... Башка не ги потопија 2-1 изгубија..
 
На врв Bottom