СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .
R

Rigel Kent

Гостин
Тамам си е изјавата, браво ако тоа навистина го рекол. Одлуката на ФИФА беше смешна, мислам дека и на Меси му беше непријатно.
Карла нешто погрешно си разбрала , станува збор за златната копачка за најдобар стрелец а Милер не успеа да ја добие бидејќи имаше 1 помалку од Хамес.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Карла нешто погрешно си разбрала , станува збор за златната копачка за најдобар стрелец а Милер не успеа да ја добие бидејќи имаше 1 помалку од Хамес.
А то, ОК, се збунив. :icon_mrgr:
Старост, грдост.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
давам бубрег само да му ги видам статусите и реакциите по поразот од Германија во 2010 година кога јадоа 4 парчиња..
Човечко суштество си, не се потценувај себеси.

Кажи дека даваш чорапи или гаќи од времето кога се одвивало тоа светско првенство во фудбал во замена за статусите и реакциите на Филе пилето недоквакано. :D
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
:pos::pos::pos:

Не ми се верува еј , озбилно ова? Моја е сликата и листовите , само што свирна судијата крај и ја објавив. Јако сепак. :D
Да да хаха , Ееее другар тие шо објавија беа дечиња по 13-14 години , како и да е смешно испадна :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.924
Можеби Златната топка на Меси е незаслужена ама тој е петти играч на последните пет светски првенства кој не ја заслужил наградава. Незнам што се крава толкава прашина кога наградава не ја заслужија ни Роналдо (1998), Кан (2002), Зидан (2006), Форлан (2010).
И никој не забележа сарказам :)

Форумска криза...
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271

Bow to the King. FUSSBALLGOTT.


Од сите најкеф ми е за Бастијан. Тој, Лам и Клосе заслужија. Ама секогаш кога се бараше виновник 2008,2010, 2012 најмногу го обвинуваа Бастијан. Не сте прателе германските медиуми толку срање пишуваа против него. Се почна кога нешто се замери со некој новинар од спортбилд и тогаш сите медиуми почнаа против него. Али спортбилд беа убедливо во јадењето гомна како што ми текнува. После 2012 немаше многу изјави во јавноста Бастијан.

Голем број и од фановите го сметаа дека не е достоен да биде предвоник како и 90% од експертите овде на форумов дека има лузерски менталитет се утепавте од пишување постови. Добра заслуга си имаа и медиумите. Дури имаше и постови во фан клуб Баерн дека му поминало времето. 2013 освои се што можеше, 2014 буквално изгина на терен и до крај се бореше и дури и по цена да се повредеше на крајот кога го направи слободниот над Меси .

Колку ќотек изеде само , средината сам ја држеше ете зашто никогаш нема да изберам Крос пред него иако е 10 пати по талентиран , Крос е слабак го има талентот ама дефанзивно е тапа и се губи во големи утакмици. Добро уште е и млад 22 години имаше кога се исплаши да шутира пенал против Челзи. Вчера си отиде на неговата лева страна од центарот и тоа. Севкупно имаше одлично светско и ќе ќари некој милион плус од Реал. Како и да е му посакувам успех и многу трофеи во Реал.
Секако не против Баерн кога ќе играат.
Даде голем допринос за Баерн изминатите 2 сезони , а и неможе да зема помалку плата моментално од Рафиња. (Во новиот што му го понудуваасигурно дупло ќе зима али јбг)

Боатенг кога беше најпотребно изигра најѕверски. 2013 против Дортмунд и сега во финалето. Тој и Бастијан беа најдобри.

Лам си е стандард .
Клосе исто легенда.
Сите беа на ниво. Фала курцу после 1996та да освојат титула.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Еве го целото


Басти шмекер :D

Инаку Милер не кажа директно да си го стават во газот, туку кажа нешто во стил Да си ја стават позади ушите
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Еве го целото


Басти шмекер :D

Инаку Милер не кажа директно да си го стават во газот, туку кажа нешто во стил Да си ја стават позади ушите
Bastian: "He said that you are looking nice." :pos:

Edit: Имаше во коментар на видеово шо рекол точно Милер. Еве, за да нема забуни:
I'll translate properly. "I don't give a shit about it. We are the world champions and we got the gold, you can smother the shitty golden boot behind your ear." (German expression, hard to translate) hope it helped.
 
Последно уредено:

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Какви неписмени дркачи се ситат на темава :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Овие ако се нормални, па те... Хахахахахаххаха

https://vine.co/v/Mxlwu9pAvvZ
Не ја гледаше прославата?

Групата на Швајнштајгер излезе како бразилците кога излегуваа од тунел на терен фатени за рамо
mocking over 1000 :X3:

Дури имаше книга на жалост кај Бранденбуршка порта за @Rigel Kent :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom