СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Колективната игра никогаш не била заштитен знак на Меси, но сепак поразително делува фактот дека најдобриот аргентински фудбалер имал за две додавања помалку на овој шампионат во однос на Нојер (242 на Меси, наспроти 244 на германскиот чувар на мрежата)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ах Милер господ Бог со изјавава...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Не знам зошто го хејтате Меси дека освоил Златна Топка. Па добар играч не мора да даде голови во нокаут фаза, не мора да дава асистенции во нокаут фаза, не мора да се покаже кога е најпотребно, не е проблем и да себичи кога не е потребно, не е проблем и да троши топки...битно тука беше кога е најбитно за тимот. После долг меч во кој што се бориш за титула Меси како прав капитен на репрезентацијата се појави да ги бодри своите колеги.

Капитенишче (y)

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Џони Вајсмилер
Ова не е ништо од мене. :icon_lol:
Да ги видиш @Ilumious и @Коњаникот Сабја , какви сцени прават по пораз на Вардар , урлаат на темине , ама тогаш не се замерува бидејќи се едни од масата други.
Е сега овде што малку навиваат за Аргентина и Бразил , делува јас против сите.
Јас сум член на СД Вардар од 1996 година, му донесов успеси, државни и меѓународни на ПК Вардар и израснав со тоа друштво. Коњаникот патува по 300 км пеш по сезона и за ФК и РК и ЖРК што не. Чисто за илустрација, ти не ни идеш на утакмици на Металург кои наводно ги поддржуваш, а урлаш тука за држави во кои сигурно не си ни бил не па да имаш потекло. Логика? Никаква. Те молам не не споредувај со тебе, не си давај комплименти ;)

Прекини да се глупираш, возрасен си, деца по 16-7 години си играат со тебе повеќе од 24 часа веќе. Не знам како не гледаш дека за инат те провоцираат...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Можеби Златната топка на Меси е незаслужена ама тој е петти играч на последните пет светски првенства кој не ја заслужил наградава. Незнам што се крава толкава прашина кога наградава не ја заслужија ни Роналдо (1998), Кан (2002), Зидан (2006), Форлан (2010).
 
P

pepito*

Гостин
Ко можи 40 страници да се прај муабет за тоа дека Меси не ја заслужил наградава. :гомце: Него, а богами и сите играчи на Аргентина и Германија ги боли таквото за тоа кој ја зел наградата. Отсекогаш најнебитна работа е оваа, единствено важно е кој е шампионот.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Јас сум член на СД Вардар од 1996 година, му донесов успеси, државни и меѓународни на ПК Вардар и израснав со тоа друштво. Коњаникот патува по 300 км пеш по сезона и за ФК и РК и ЖРК што не. Чисто за илустрација, ти не ни идеш на утакмици на Металург кои наводно ги поддржуваш, а урлаш тука за држави во кои сигурно не си ни бил не па да имаш потекло. Логика? Никаква. Те молам не не споредувај со тебе, не си давај комплименти ;)

Прекини да се глупираш, возрасен си, деца по 16-7 години си играат со тебе повеќе од 24 часа веќе. Не знам како не гледаш дека за инат те провоцираат...
Ај ај какви пцовки даваш на темите за Вардар , не се прави на Тошо сега , никој не ти оспори тоа што си израснала со Вардар . ;)
Како што тебе ти одеше на нерви LetMeSea , така овде некои ми идат на нерви . Како се справи ти тогаш , го банира.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај ај какви пцовки даваш на темите за Вардар , не се прави на Тошо сега , никој не ти оспори тоа што си израснала со Вардар . ;)
Како што тебе ти одеше на нерви LetMeSea , така овде некои ми идат на нерви . Како се справи ти тогаш , го банира.
Па јас пцујам у моментот, не замарам три недели потоа и не го потам дека Душебаев е боље од Вугринец :tapp: Не го банирав јас Летмиси и тој не ни требаше да седи на форумов долго како прво зошто излажа дека умре еден член ама се сожали Ацид. Што коментираш коа везе немаш? Не знам како ти нацрта човек дека од бламажа во бламажа влагаш.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Па јас пцујам у моментот, не замарам три недели потоа и не го потам дека Душебаев е боље од Вугринец :tapp: Не го банирав јас Летмиси и тој не ни требаше да седи на форумов долго како прво зошто излажа дека умре еден член ама се сожали Ацид. Што коментираш коа везе немаш? Не знам како ти нацрта човек дека од бламажа во бламажа влагаш.
Не знаев дека финалето беше пред три недели , а кој кого банира и зошто си знаеш сама. ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
па никој не замарал олку колку тебе ден потоа, затоа делува како подолг период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom