СП 2014 - Група Е (Швајцарија, Еквадор, Франција, Хондурас)

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ливерпулци, можно е Шакири во наредниов период да ви стане многу симпатичен.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Браво за албанците.... мислам за швајцарците...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ова ама ме иритира. Настрана заебанцииве, делува ко да не знае што е.
па никој од нив не знае што,дали е братучед со сестрата негова или пак само брат и сестра :D
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Да играа Швајцарциве посамоуверено со Франција подобар резултат ќе извадеа. Само малку похрабро против Аргентина, да не се исплашат и збунат. Мило ми е за Швајцарија што дотурка толку и не ми смета воопшто што Албанци играат за неа. Одамна го имам тргнато национализмот настрана од фудбалот и музиката. Сакам добар натпревар,поштувам добри игачи и секоја чест на Шаќири, детево ќе биде голема ѕвезда.
Останатите што мавате сеир се надевам за тепање досада, во спротивно личи на завист и љубомора.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да играа Швајцарциве посамоуверено со Франција подобар резултат ќе извадеа. Само малку похрабро против Аргентина, да не се исплашат и збунат. Мило ми е за Швајцарија што дотурка толку и не ми смета воопшто што Албанци играат за неа. Одамна го имам тргнато национализмот настрана од фудбалот и музиката. Сакам добар натпревар,поштувам добри игачи и секоја чест на Шаќири, детево ќе биде голема ѕвезда.
Останатите што мавате сеир се надевам за тепање досада, во спротивно личи на завист и љубомора.
Neşto mnogu nervozän? Da igraa uveren mnogu so xhuxhe magiçni i Olandija so Brazil zaedno go pukaa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom