СП Хрватска 2009 Македонија : Србија (28:32)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Не сум задоволен со оваква глупава игра нити со 12 место ,,Единствено можам да прифатам победи до врвот и освоен Медал ништо друго и затоа никогаш нема да идам да ги гледам натпреварите во сала а не па и надвор од МК,а и да им ги вратат парите на навивачите што отидоа да ги бодрат во Хрвацка
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Јове, не биди напор


Ништо не ги оправдува, ни нив, ниту Кире Лазаров. Како да играше на среќа, си шуткаше голчиња, исто и брат му негов.
Миркуловски беше добар, ама треба да е свесен дека шутот не му е јак, ама па затоа изнудува пенали и асистенции.

Сепак, треба да бидиме задоволни и со ова постигнато, иако знам дека можевме многу подобро, а во претходните утакмици судиите беа наклонети на противникот.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
ajde beeee i 12 vo svet e super.....do sega ne uspevavme da se kvalifikuvame a sea i ova ne vi cini
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Се е ок у постов и ќе повторам само дека сите се мувлари. А и покрај тоа што се мувлари јас ќе ги бодрам, само затоа што се македонци.
Апсолутно!!!
Ама нека не ја срамат Македонија повеќе!!!

Вака не се игра за репрезентација!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Другите репрезентации имаат неколку добри ракометари во тимот, а ние реално само ЕДЕН...тие се мењаваат и нема толкав напор на еден играч. Без Кире видовме дека сме катастрофа
Он ја прави целата игра, од него зависиме
Најдобар во голови и 2 асистент да игра во напад
најголема глупост:uvo:

И доста се жалите
ако сте вистински македонски навивачи бодрете ги и во пораз:smir:
Во пораз да, но не во ваков пораз. Ова денес беше без срце и без желба за победа.
 
G

grande-juve

Гостин
Како после ова некој да ми каже да бидам мирен?

Па добро бе да ви ебам тоа семкарите со срце како лагер од бураго количка...пички нафурани дека се славни ако победат 2 утакмици.

Секој голем чекор и секој голем резултат е добар ама кога ке изгубиш ваква утакмица никој нема да ги памти победите!

Играа без срце, кретени!

Капитену наш, мал ли ти беше мотивот дека ке бидеш прогласен за МВП на првенството, дека ке бидеш најдобар стрелец а воедно и ке бидеш најдобар стрелец во историјата на светските првенства.

Темелковски ако имаш малку грам грижа на совест и ако си малку реален ке си дадеш неотповиклива оставка поради твоето одвратно водење на оваа селекција.

Момци што друго да ви кажам, сакав и забава да правам во ваша чест, сакав да идам на аеродром да ве пречекам...се е тоа џабе ништо нема да направам затоа што го повредивте тоа што е најсвето-Вашиот дрес, дресот на Македонија.
Само кога ке ми текне колку луге стоеа зад вас а вие вака да ги зарочарате!
Цел живот да живеете со таа грижа на совест!
од вакви мислења ми се повраќа
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Немаат кондиција и срце да издржат толку јако темпо 8 дена 11 натпревари
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Апсолутно!!!
Ама нека не ја срамат Македонија повеќе!!!

Вака не се игра за репрезентација!
Ако можеш нешто повеќе да сториш, придружи им се. Него тоа што треба да бидат посериозни треба да бидат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
e во овој пораз не бодрам никого,против пљукање сум ама маму им ебам смрдена цела утакмица со човек вишок ја играат,судии дуваат за нив,имаат предност 6 гола и на крај губат ко магариња...епа нека дуваат коњски кур никад не сум ги пцуел ама ми докурчија денес. :mad:
седете си таму со тие душите ситни и бидете атракција на Задар и Вараждин и изненадување на првенството,ебате циркузантите
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Bezdusno izigraa, ne mi e jasno samo kako mozea da primaat tolku golovi so igrac poveke. Toa bese pricinata za porazot...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Не сум задоволен со оваква глупава игра нити со 12 место ,,Единствено можам да прифатам победи до врвот и освоен Медал ништо друго и затоа никогаш нема да идам да ги гледам натпреварите во сала а не па и надвор од МК,а и да им ги вратат парите на навивачите што отидоа да ги бодрат во Хрвацка
Епа откажи се од навивање за Македонија, шо да ти речам, мислиш дека ќе освоиме светско во блиска иднина? :nesum:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
185
Поени од реакции
1
ja prodadoa definitivno ne e mozno vaka da se igra i mali deca ke razberat deka se imaat dogovoreno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom