СП Хрватска 2009 Македонија : Србија (28:32)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не треба да се разочараме! Стигнавме многу далеку на ова светско, ќе бидеме во 12те најдобри во светот а тоа е гоелм успех за нас.
Можевме да постигнеме и многу повеќе но и ова е мислам и повеќе од доволно.

Нашите ракометари не представија на еден убав начин, докажавме дека имаме квалитет па и ова треба да се прослави!

Излези момче право на тераса, и поздрави ја Гоцевата раса, крини раце високо горе, наше ќе биде и Солунско поле...
Шо бе задоволни. Кого тепавме? Алжир...браво..
Абе оваа генерација имаше потенцијал. Полуфинале ко нишо ке извадевме со ум да игравме.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Ајде сега и Кореј нека ни го спопика и сите среќни весели.
Стручнит штаб менување под итно. На вакви натпревари се гледа квалитетот на тренерот. Има играчи има потенцијал ама нема знаење. Да беше друг тренер (читај Лино Червар) со овие играчи сега ќе чекавме противник во полуфиналето и ке се боревме за медал.

точно така.. мора да се мене целиот стручен штав.. темелковски ништо не покажа.. наместо да удре фластер на бековите он играше 6-0 одбрана..
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Кире игра во Загреб.Ајде, колку толку, добар клуб и има успеси.А ти очекуваш наш играч од Металург, да се рамни со Данец од Барселона?Наш играч, кој има едвај 20 натпревари што се вика во сезона, и во квалификациите за светското вторпат пред публика што играл, очекуваш да игра 8 натпревари во 11 дена против тие играчи и секој ден да дава максимум?Разочараа нашиве денес, ама толку можат.Тоа е, помирете се, сакале или не.
Сите се од крв и месо! Само што се различно третирани.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Остави судиите, не можат нашиве повеќе. Нема ни сила, ни атмосфера, нема мотивација . . . тоа е. Супер сме !
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
А како може некои други играчи истото да го постигнат тоа?!!! Како може норвежаните, данците и сите таму да издржат? Или тие се машини? Сосем непрофесионално од нивна страна!
Другите репрезентации имаат неколку добри ракометари во тимот, а ние реално само ЕДЕН...тие се мењаваат и нема толкав напор на еден играч. Без Кире видовме дека сме катастрофа
Он ја прави целата игра, од него зависиме
Најдобар во голови и 2 асистент да игра во напад
најголема глупост:uvo:

И доста се жалите
ако сте вистински македонски навивачи бодрете ги и во пораз:smir:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Аман бе... ај се да заборавиме досега што сме постигнале и да ги испцуеме...
јебига, шо да прајме...
Камо да играа и во второ како и во прво али то е шо е...
ај четврток барем да напрајме нешо
Е па ај да одиме по светскиве и да се пласираме до 12,доста е толку ни сече така ли?.Ке ги пофалиш еднаш и вака се игра како денес?Нели ке ги посеревме Србија?И сеа ако рече некој сме имале среќа и со Русија и со Полска,и што ке му реплицираш?

Филип е гомно.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Сите се од крв и месо! Само што се различно третирани.
Ете ти.
Тоа ти е исто како нашата репрезентација во фудбал, ќе води на почеток и од 70-та минута до крај паѓаат и готово е.И овие, не можат веќе, ќе скинат конци.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Честитки за добрата игра во првото полувреме...
:toe:
Ова ми е прв натпревар кој што сум го одгледал без ниту една единствена емоција,исто како тренинг да гледам.
Ви кажав и претходно... на Свети Сава не се игра против Србија.
:wink:
е за тука си во право, во првото полувреме дури и извикав на некој од головите или одбраните...ама второ...ме умртвиа нашите со играта...мизерија...

Пишам со искршена тастатура...НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ЕЕЕЈ!!!!ПРОТИВ ЧЕТНИЦИТЕ ИЗГУБИВМЕ ЕЕЕЈ!!!:jaj::jaj:Судиите ни поништија 3 гола мамето нивно :mad::mad::mad::mad:
брат, не заебавај! ако имаше натпревар кај што судиите судеа правилно или во некоја мера во наша корист тоа беше денес! имаше 4 исклучувања за србија (во кои они дадоа 8 гола:nesvest:) имаше безвезни пробиви, престапи кои не беа! судиите беа одлични! не ни е никој крив за ова, самите сме си!
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
точно така.. мора да се мене целиот стручен штав.. темелковски ништо не покажа.. наместо да удре фластер на бековите он играше 6-0 одбрана..
Тоа е единствената грешка на селекторот. Не ми е јасно како не примети дека треба да игра фластер, барем да се обидеше.

А задругото, не ги вреѓајте ракометарите, се потрудија колку што можеа. И јас се изнервирав, но плукањето по нив ништо нема да смени.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Другите репрезентации имаат неколку добри ракометари во тимот, а ние реално само ЕДЕН...тие се мењаваат и нема толкав напор на еден играч. Без Кире видовме дека сме катастрофа
Он ја прави целата игра, од него зависиме
Најдобар во голови и 2 асистент да игра во напад
најголема глупост:uvo:

И доста се жалите
ако сте вистински македонски навивачи бодрете ги и во пораз:smir:

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Другите репрезентации имаат неколку добри ракометари во тимот, а ние реално само ЕДЕН...тие се мењаваат и нема толкав напор на еден играч. Без Кире видовме дека сме катастрофа
Он ја прави целата игра, од него зависиме
Најдобар во голови и 2 асистент да игра во напад
најголема глупост:uvo:

И доста се жалите
ако сте вистински македонски навивачи бодрете ги и во пораз:smir:
Се е ок у постов и ќе повторам само дека сите се мувлари. А и покрај тоа што се мувлари јас ќе ги бодрам, само затоа што се македонци.
 
K

kaiser soze

Гостин
Сепак нашите очигледно беше дека не се спремни физички да издржат поголеми напори на турнир од ваква значајност.Лазаров беспотребно и на претходните мечеви и на овој,беше ставан и во напад и одбрана,па и тој се истроши.Десениот бек најдефицитарна позиција на првенствово,иако Темелковски проба неколку варијанти.Но се на се ,јас сум задоволен од целокупниот настап на нашите.Останува во иднина да се поправат некои работи и да се извлечат поуки од настапов за да бележиме уште повеќе успеси.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да, да фластер е клучниот збор.

Мхм, да... ради фластерот.
Фластер-заговор на денот. :icon_cool

Nice, ќе направам една збирка на заговори кога ќе заврши првенствово и ќе ја објавам.:back:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Кире игра во Загреб.Ајде, колку толку, добар клуб и има успеси.А ти очекуваш наш играч од Металург, да се рамни со Данец од Барселона?Наш играч, кој има едвај 20 натпревари што се вика во сезона, и во квалификациите за светското вторпат пред публика што играл, очекуваш да игра 8 натпревари во 11 дена против тие играчи и секој ден да дава максимум?Разочараа нашиве денес, ама толку можат.Тоа е, помирете се, сакале или не.
Нека не играат бе!
Ако не се способни за повеќе нека си седат дома!!

а и нема врска кој кај игра! Малку офтопик ама Шачири му ја заврши кариерата на англискиот голман! Во кошарка МЗТ на времето Реал Мадрид ги тепаше...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom