СП Рим, 2009 (18.7 - 03.08) - спортови на вода

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
па и ја сум пола србин па ич К.Р не ме боли шо освоиле,напротив баш мило ќе ми беше да изгубеа,јес да излеа заслужено тепале али.......а за чавич исто ми е посебно мило шо не беше прв........
спортска нација се сварно,имаат мн таленти..........а и убави девојки:smir:
али ми се ептен антипатични као луѓе и као народ општо:toe:
Добро де, тоа е најбитно спортска нација се за тоа треба да им се оддаде почит, тоа што Хрватите секогаш ќе бидат зад нив и тоа што ја тепаа Америка во сред Америка (баскет), и сите други минорни финалиња на ЕП и СП во најразлични спортови.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Добро, зар ние кога ќе победи Федерер кажуваме колку се добри и гостомпривливи швајцарците и Швајцарија или само честитаме победа и добра игра ?

Незнам што е со политикива, лечење комлепкси, фрустрации и чудава што ги читам овде. Боже мили, тепале, тепале. Ако имате желба и сакате да честитате, честитајте!

Од мене, нека им е честито светската титула која ја заслужија и нека им се множат многу со овој млад тим.

Поздрав соседи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Не ми смета ни ти што навиваш на Србија... ама глупаво ми е како некои македонци „свршуваат“ на тоа што Србија била златна... Голема работа, да не славеа така србите кога Кометал Ѓорче Петров беше Европски првак??? А да се вратиме малце наназад... Српската женска репрезентација беше единствената која не беше задоволна од условите кои ги имаа за ЕП во ракомет во Македонија, тренерот на машката репрезентација на Србија ја повлече репрезентацијата поради тоа што беа демолирани (во спортска смисла) во Велес пред две години... Ете колку тие „свршуваат“ на нас... :raz: И претеравме со off-topic :raz: :pos:
ова го видов со лични очи :)
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
една голема честитка за дара торес жената има 42год има деца и успеа да исплива за 24.48



и доста со тој чавич, да беше побрз ке победеше, џабе се пува и он и вие го пувате




Добро де, тоа е најбитно спортска нација се за тоа треба да им се оддаде почит, тоа што Хрватите секогаш ќе бидат зад нив и тоа што ја тепаа Америка во сред Америка (баскет), и сите други минорни финалиња на ЕП и СП во најразлични спортови.
само да ти кажам дека србија да беше најталентирана нација немаше само во ватерполо да има светцки првак ( и тоа ке трае само 3 год )


како мал потцетник дека хрватцка е зад србија разгледај ги достигнувањата во футбал и во ракомет на хрв
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
само да ти кажам дека србија да беше најталентирана нација немаше само во ватерполо да има светцки првак ( и тоа ке трае само 3 год )

како мал потцетник дека хрватцка е зад србија разгледај ги достигнувањата во футбал и во ракомет на хрв
Светска лига прво место одбојка жени, светска лига второ место одбојка мажи, светски шампиони баскет 2002 во сред сад!, младинци до 19 години деновиве играат финале на европско, ватерполо две титули светско и една европско, моментално први во свет и втори во европа од лани, фудбал имаат страшна генерација младинците лани играа финале на европско и се втори во европа, тенис шампиони и жени и мажи, само за ракометот можам да признаам дека им стагнира но не за долго. За оваа генерација фудбал нема што да зборувам, пласирани се на СП според мене треба да играат сигурно четвртфинале. За другите минорни спортови не сакам да зборувам, имаат спортски дух и тоа е тоа.
Инаку не сакам да поттикнам дискусија за ова сепак само набројав, јас не навивам за Србија но ја поддржувам кога игра поради причини кои ги наведов претходно, и на крај тоа е само мое мислење и гледање на работите дека се борат и дека успеваат, во спортот тоа е неоспорен факт, инаку не сакам некој погрешно да ме разбере ниту мешам политика и национализам кажувам само факти.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Светска лига прво место одбојка жени, светска лига второ место одбојка мажи, светски шампиони баскет 2002 во сред сад!, младинци до 19 години деновиве играат финале на европско, ватерполо две титули светско и една европско, моментално први во свет и втори во европа од лани, фудбал имаат страшна генерација младинците лани играа финале на европско и се втори во европа, тенис шампиони и жени и мажи, само за ракометот можам да признаам дека им стагнира но не за долго. За оваа генерација фудбал нема што да зборувам, пласирани се на СП според мене треба да играат сигурно четвртфинале. За другите минорни спортови не сакам да зборувам, имаат спортски дух и тоа е тоа.
Инаку не сакам да поттикнам дискусија за ова сепак само набројав, јас не навивам за Србија но ја поддржувам кога игра поради причини кои ги наведов претходно, и на крај тоа е само мое мислење и гледање на работите дека се борат и дека успеваат, во спортот тоа е неоспорен факт, инаку не сакам некој погрешно да ме разбере ниту мешам политика и национализам кажувам само факти.
Kolku si gord covece !!! alal da ti e,mnogu srbi treba da ti zaviduvaat !!!
MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE !!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
@Junkie... гарантирам дека за Македонија помалку знаеш отколку за Србија... Инаку Србија никогаш не била светски првак во кошарка... туку Југославија. Кошарката им стагнира во последниве неколку години. А за спортскиот дух што да ти кажам, ако спортски дух е напуштање натпревар кога губиш во ред :raz:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лом сте направиле на темава :mad:

Честитки за српските ватерполисти, честитки за златниот медал.

Што се однесува за Наџа, добро да му се сневиди, јас само спомнав од каде и е нејзиното потекло, друга работа е за која држава плива таа, нека плива за која држава сака, никој не ви ја зема, аман. И да, не е Србинка, ама добро, реков, не е важно, за Србија плива.

За Фелпс, честитки мајсторе, докажа кој е кој во базенот. Се гледа дека на Фелпс побогу не му се приоритет светските злата. На Фелпс му останаа да освои уште 4 медали на ЛОИ за да стане најуспешен спортист во историјата на светот, така да овие СП му се само припреми за тоа што треба да се случи во Лондон.

Бобанмацедониа, човече, првин тренирај пливање или па научи било што за спортот, па потоа коментирај кој е најдобар а кој не :helou:

Oти е американец, оти се дрогира, и Чак Норис му свршил влице...Антипатичен е многу за човек што треба да се памти како најдобар во историјата...
Да бе, тука Мистер Свет бираме.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Колку златни медаљи освои Фелпс вкупно?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
до кога ли ќе се радуваме на туѓи успеси :raz:
Ти се радуваш на туѓи неуспеси заради некои квази-патриотски причини кои немаат благе везе со животот . . .

Ти зашо се радуваш на успехот на Фелпс,а на другите им сереш ?

Kolku si gord covece !!! alal da ti e,mnogu srbi treba da ti zaviduvaat !!!
MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE !!
Само наброја дечкото, факти се у прашање а ако не му се свиѓаат некому тогаш може само гомна да јаде како некој е србоман и слично . . .
Пред вистината и боговите молчат . . .

Македонија на сите што живеат во неа . . .

@Junkie... гарантирам дека за Македонија помалку знаеш отколку за Србија... Инаку Србија никогаш не била светски првак во кошарка... туку Југославија. Кошарката им стагнира во последниве неколку години. А за спортскиот дух што да ти кажам, ако спортски дух е напуштање натпревар кога губиш во ред :raz:


Србија е наследник на сите одличја од СФРЈ, СРЈ и СЦГ . . . Од правна гледна точка, они имаат право на тие успеси . . .
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
И Македонија е наследник на Античка Македонија од секоја гледна точка... па еве не дупат. Остави ти наследник, ова-она, едноставно не сум некој фан на Србија, секоја чест за нивните успеси, но мене ме иритира она како се однесуваат кога губат од нас, поради тоа не ги сакам.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
И Македонија е наследник на Античка Македонија од секоја гледна точка... па еве не дупат. Остави ти наследник, ова-она, едноставно не сум некој фан на Србија, секоја чест за нивните успеси, но мене ме иритира она како се однесуваат кога губат од нас, поради тоа не ги сакам.
Да, али нив никој не ги дупи . . .
При раздолжувањето на државите од бивша СФРЈ , Србија и Црна Гора беа наследници на сите одличја а потоа после СЦГ, тоа беше Србија . . .
И тоа си е така запишано, и не се менува . . .
Бодовите што ги има репрезентацијата на Србија на листата на ФИБА на најдобри репрезентации ги има наследувано од СРЈ и од СФРЈ, па затоа и се уште е во топ 5 екипи . . .
Како инаку ќе беа 5-ти у свет у кошарка а да немаат освоено ништо 7 години ?

Тебе нека те иритира, не можеш да оспориш дека се талентирана нација за спорт . . .
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
@Junkie... гарантирам дека за Македонија помалку знаеш отколку за Србија... Инаку Србија никогаш не била светски првак во кошарка... туку Југославија. Кошарката им стагнира во последниве неколку години. А за спортскиот дух што да ти кажам, ако спортски дух е напуштање натпревар кога губиш во ред :raz:
Јас само ги кажав фактите. На тие што не им се допаѓа нормално ќе провоцираат поради други причини кои добро се познати за тие што знаат да читаат меѓу редови.
Инаку не е темава за Србија, ама моите коментари беа насочени за финалето ватерполо и освоените злата во машка и женска конкуренција пливање, такада не се труди за џабе бидејќи не сум јас пристрасниот јас само ја искажав реалноста и статистиката за Србија.
Е сега лошо е што се најдоа некои ликови на темава да провоцираат дека Србите се вакви такви и ме натераа да објаснам некои работи меѓу кои и тој коментарот погоре каде што убаво набројав, бидејќи на овие простори сите очи си вадите заради политички причини па инаку реалноста е таа дека Србите се спортска нација и тука би завршил ионака завршија игрите, жал ми е што погрешно ме разбравте.
И убаво кажав претходно да беше Фелпс или некои нигери во прашање колку само очи ќе си вадевте па што имам јас тогаш за Фелпс да навивам ако гледаш така?
Ако си ти за Фелпс одма ли треба да почнам да велам дека сад се вакви такви дека ги мразам значи јас не гледам на тој начин како што гледаш ти ионака не ме разбра очигледно е тоа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе во ред е тоа... навивајте си за кого сакате, јас не навивам за Фелпс, нити сум против Србија од политички причини. Еднаш прашав, ќе прашам уште еднаш... Дали напуштање на теренот и недоигрувањето на натпреварот кој го губат со многу разлика е нешто со што се карактеризира една СПОРТСКА НАЦИЈА?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom