СП Рим, 2009 (18.7 - 03.08) - спортови на вода

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе копук,за кого требаше да навивам? За Шпанија или за Америка можда? Па истите тие Срби и Црногорци до вчера играа за мојата и твојата репрезентација во Рим и се гордеевме со нив,нели? А сега не ти чинат... Па инаку ако си мал да те потсетам дека ние живеевме 50 год. во иста држава,навивавме за иста репрезентација,клубови,се гордеевме со тоа.Тоа не се заборава така лесно!А што имаш ти заедничко со сликата што си ја закачил?Може дедоти бил Енглез?

ЧЕСТИТО ТИТУЛА БРАЌА СРБИ!
Абе друже, како не сфаќате... помина тоа време, Србите не ни се повеќе браќа, не живееме во иста држава, доста навиваме за Партизан и Звезда, доста навиваме за репрезентациите на Србија, време е да си гледаме пред нашите врати, доста навиваме за други. А тие Срби што играат за репрезентација прифатија Македонско државјанство, така да тоа ти се на некој начин Македонци... со српско потекло, нели?
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Не викам јас за навивањето, може да се навива за кого се сака, ама кај нас тоа навивање за Србија страшно ме иритира, затоа што не сум видел никаде на свет некој така да навива за друга држава и други клубови. Така страсно да не навиваш и ти и останатите како тебе за Словенија, Хрватска или Босна? И со нив сме живееле 50 години па не навиваш и не се трескаш од земја за нив и не ти се они браќа. Они се "усташи", "бошњаци" итн...
Во СССР беа и Украина, Белорусија и уште многу други, збореа ист јазик и слично, па сега не ги боли за Русите! Ама кај нас од овој комплекс нема лек.
А за нашата ватерполо репрезентација не се потресувам многу, кога ќе има наши можеби, вака не, се виде колку ги бранеа боите на Македонија! Па и нормално, они за плата играат, не играат од љубов кон боите на нивната татковина!
А за сликата да ти кажам, дедо ми не бил Англичанец, туку ја закачив поради почитта кон еден од најпознатите фудбалски работници и поради сето тоа што го постигнал во својата кариера!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Абе друже, како не сфаќате... помина тоа време, Србите не ни се повеќе браќа, не живееме во иста држава, доста навиваме за Партизан и Звезда, доста навиваме за репрезентациите на Србија, време е да си гледаме пред нашите врати, доста навиваме за други. А тие Срби што играат за репрезентација прифатија Македонско државјанство, така да тоа ти се на некој начин Македонци... со српско потекло, нели?
Јас гледам пред наши врати,ама веќе кога ги нема нашите нормално дека ќе навивам за Србите! Ама гледам не ти смета кога некој навива за барса,реал,арсенал,лејкерс,милан.... Пана форумов има повеќе нивни фан клубови него за било кој друг.Сите тие што навивааат и пишуваат по 500 страници за нив се издајници и предавници? Јас не гледам ништо лошо во тоа што некој навивал за земја која ни е најблиску во секој поглед!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Не ми смета ни ти што навиваш на Србија... ама глупаво ми е како некои македонци „свршуваат“ на тоа што Србија била златна... Голема работа, да не славеа така србите кога Кометал Ѓорче Петров беше Европски првак??? А да се вратиме малце наназад... Српската женска репрезентација беше единствената која не беше задоволна од условите кои ги имаа за ЕП во ракомет во Македонија, тренерот на машката репрезентација на Србија ја повлече репрезентацијата поради тоа што беа демолирани (во спортска смисла) во Велес пред две години... Ете колку тие „свршуваат“ на нас... :raz: И претеравме со off-topic :raz: :pos:
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Малку забегавме од темава, ама да те потсетам пред неколку години кога на Маракана играа Србија - Шпанија, колку автобуси од тука отидоа во Белград. Сега ние играме со Шпанија, која е Европски првак, па никаде во српските весници не видов организирано патување да ги бодрат "браќата" Македонци!
Јас навистина не знам како може да го сметам некого за брат, ако тој не ми го признава народот, црквата итн?
Тоа кога некој ќе ми го објасни и јас ќе почнам да ги сакам Србите!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе копук,за кого требаше да навивам? За Шпанија или за Америка можда? Па истите тие Срби и Црногорци до вчера играа за мојата и твојата репрезентација во Рим и се гордеевме со нив,нели? А сега не ти чинат... Па инаку ако си мал да те потсетам дека ние живеевме 50 год. во иста држава,навивавме за иста репрезентација,клубови,се гордеевме со тоа.Тоа не се заборава така лесно!А што имаш ти заедничко со сликата што си ја закачил?Може дедоти бил Енглез?

ЧЕСТИТО ТИТУЛА БРАЌА СРБИ!
Се сложувам! Браво.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Ти се гледа колку ти е паметот, па со навреди почнуваш бе копук еден. Не викам јас за навивањето, може да се навива за кого се сака, ама кај нас тоа навивање за Србија страшно ме иритира, затоа што не сум видел никаде на свет некој така да навива за друга држава и други клубови. Така страсно да не навиваш и ти и останатите како тебе за Словенија, Хрватска или Босна? И со нив сме живееле 50 години па не навиваш и не се трескаш од земја за нив и не ти се они браќа. Они се "усташи", "бошњаци" итн...
Во СССР беа и Украина, Белорусија и уште многу други, збореа ист јазик и слично, па сега не ги боли за Русите! Ама кај нас од овој комплекс нема лек.
А за нашата ватерполо репрезентација не се потресувам многу, кога ќе има наши можеби, вака не, се виде колку ги бранеа боите на Македонија! Па и нормално, они за плата играат, не играат од љубов кон боите на нивната татковина!
А за сликата да ти кажам, дедо ми не бил Англичанец, туку ја закачив поради почитта кон еден од најпознатите фудбалски работници и поради сето тоа што го постигнал во својата кариера!
Како можеш да не се потресуваш за нашата репрезентација,а се потресуваш за некоја друга? А ако толку ги почитуваш величините што не закачи слика на Панчев,Благоја Георгиевски,Пандев,Ѓоко Хаџиевски,Атина Бојаџи,Савевски,Петар Наумовски...? Или тие немале направено ништо во своите кариери?
Се гледа дека се ова што го кажуваш не држи вода,работата е да се напаѓа некого и да се тропа само глупости.
Немам намера повеќе да полемизирам вечерва со тебе и таквите како тебе,имам попаметна работа.

И уште еднаш СРБИЈА Е СВЕТСКИ ШАМПИОН!

МНОГО СМО ЈАКИ!!!!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како можеш да не се потресуваш за нашата репрезентација,а се потресуваш за некоја друга? А ако толку ги почитуваш величините што не закачи слика на Панчев,Благоја Георгиевски,Пандев,Ѓоко Хаџиевски,Атина Бојаџи,Савевски,Петар Наумовски...? Или тие немале направено ништо во своите кариери?
Се гледа дека се ова што го кажуваш не држи вода,работата е да се напаѓа некого и да се тропа само глупости.
Немам намера повеќе да полемизирам вечерва со тебе и таквите како тебе,имам попаметна работа.

И уште еднаш СРБИЈА Е СВЕТСКИ ШАМПИОН!

МНОГО СМО ЈАКИ!!!!!
Точно.
Не би сакал да бегам од темава ама имам едно прашање зошто сите се попалени по некои црнци од премиер лига, барса реал, луди се фан клубовите горат, па после некој ќе рече зошто се бодри и се поддржува Србија или Хрватска. Кога се играше ракомет на СП во Вараждин сите беа позади Македонија бидејќи до вчера бевме заедно, од кого очекувате да ве бодри сигурно нема да бидат Американците или некои од западни земји, според тоа не гледам ништо лошо, ако ние немаме успеси не значи дека не треба да бидеме позади нашите познаници.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Не беа Срби позади Македонија... туку Хрвати... А зошто? Затоа што секогаш сме биле културни, никогаш не сме ги вреѓале, плус најдобриот играч на нашата репрезентација е најдобар играч и на нивниот најдобар клуб. За Хрватите да, јас никогаш нема да заборавам колку топло бевме пречекани како навивачи во Хрватска, просто бев изненаден од нивната гостопримливост :)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Како можеш да не се потресуваш за нашата репрезентација,а се потресуваш за некоја друга? А ако толку ги почитуваш величините што не закачи слика на Панчев,Благоја Георгиевски,Пандев,Ѓоко Хаџиевски,Атина Бојаџи,Савевски,Петар Наумовски...? Или тие немале направено ништо во своите кариери?
Се гледа дека се ова што го кажуваш не држи вода,работата е да се напаѓа некого и да се тропа само глупости.
Немам намера повеќе да полемизирам вечерва со тебе и таквите како тебе,имам попаметна работа.

И уште еднаш СРБИЈА Е СВЕТСКИ ШАМПИОН!

МНОГО СМО ЈАКИ!!!!!
Сакав да кажам дека не се потресувам толку како да би играле само наши Македонци би се потресувал. А за сликите не се секирај, на facebook има еден куп мои фан страни и групи, за Вардар, Гоце Делчев и за уште многу други истакнати Македонци од разни полиња, ги направив за промоција на највредното од нашата земја. Оди таму па види колку слики има и колку труд се има вложено во тоа.
А за титулата, не викам ништо, нека им е честито, од секогаш биле велесила во ватерполо, одлични се, ама те молам, друг пат пиши "Mnogo su jaki", затоа што по муабетов си веројатно Македонец, а Македонија не стана светски вечерва!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Честито титула на србите..Не го гледав финалето(на роденден бев),дали знае некој кога има реприза
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Proud to be half Serbian :pipi:Секоја чест момци!
Се прашувам дали сега ќе плукаат по селекторот ко што го правеа тоа пред почетокот на првенството поради тоа што понел подмладена репрезентација:raz:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Proud to be half Serbian :pipi:Секоја чест момци!
Се прашувам дали сега ќе плукаат по селекторот ко што го правеа тоа пред почетокот на првенството поради тоа што понел подмладена репрезентација:raz:
Удовичич останува, тие коментари беа кога изгуби од Шпанија првата. Тогаш верувај да им кажеше дека ќе бидат светски прваци ќе се откажеа од понатамошни дуели.
Сепак одиграа максимално ефикасно и откако ја елиминираа Унгарија и Хрватска просто се знаеше. Секоја им чест!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
па и ја сум пола србин па ич К.Р не ме боли шо освоиле,напротив баш мило ќе ми беше да изгубеа,јес да излеа заслужено тепале али.......а за чавич исто ми е посебно мило шо не беше прв........
спортска нација се сварно,имаат мн таленти..........а и убави девојки:smir:
али ми се ептен антипатични као луѓе и као народ општо:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom