СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Мноооогу се радувам за оваа победа оти оваа победа не е обична, туку е победа над нашиот вечен непријател. БРАВО.

ама да не претераа малку македончињава? и овие од сител?
одат по градови и снимаат каква била атмосферата, а овие ко дрогирани лудаци скокаат насекаде.
да ни го признаеа името или да победевме во финале (ок уште не се знае) ај ќе сфатев некако ама овa ми е чудно и глупавo o_O
Дечко, спортот има важна улога со културата на една нација.

Ова за време на Германија-Англија лани. Исто така голема ривалство.


По натпреварот да не ти барам клипови само во Берлин излегоа 200.000 да слават. Победата над ривал па макар и политички е страшна работа.

Моментално цела земја живее за евробаскетот, дури со друштвото вечер кошарка се собравме да изиграме и имаше дури од детските фрази. " Ej ја од сега кажувам дека сум Чековски, никој не можит да ми го зема" :pos::pos:
 
М

Мартин`

Гостин
Спортот посебно успехот во спортот го зајакнува националниот идентитет, го гордее народот.. така да подршка само напред (y)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Дечко, спортот има важна улога со културата на една нација.

Ова за време на Германија-Англија лани. Исто така голема ривалство.


По натпреварот да не ти барам клипови само во Берлин излегоа 200.000 да слават. Победата над ривал па макар и политички е страшна работа.

Моментално цела земја живее за евробаскетот, дури со друштвото вечер кошарка се собравме да изиграме и имаше дури од детските фрази. " Ej ја од сега кажувам дека сум Чековски, никој не можит да ми го зема" :pos::pos:
како што кажав и ја се радувам ама ете тоа е мое мислење...дека сето ова ми е глупаво некако :) не дека не сакам спорт, напротив, ама то е то
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Еве конечно се созедов и јас и поверував оти ги победивме гнидите, незнам со каков збор да ги наречам.....ЧЕСТИТА НЕКА НИ Е НАШАТА ИСТОРИСКА ПОБЕДА,победа која и по 10тина години сигурен сум оти ке се спомнува....шо и да се случи до крајот на првенството Докузовски и неговите избраници заслужуваат честитки и многу повеке од тоа, сите денеска го дадоа срцето на терен изигравме фантастични 40 минути....нема да издвојувам никој од нашите играчи како најдобар (Иако Борче имаше 27 поени) но оваа беше колективна победа, победи тимската игра а не индивидуалноста.....НЕКА НИ Е ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА!!!!!
И баш пред почетокот на Европското јас реков оти НАШЕ КЕ БИДЕ И СОЛУНСКО ПОЛЕ!!!!!!!!!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Лудило и во Скопје. Сеуште поминуваат коли од сите страни со знамиња, сирени, се свири од сите страни, од секое ќоше ечи МАКЕДОНИЈА :D
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Многу ми е мило што ги победивме зизис педеракис лимонада и другите педери,бев и на плоштад супер атмосвера,камо вака да е секој ден(y)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Низ Скопјево лудо луге,само што се вративме ние,ама луѓе викаат дека уште имало народ,се пукаа петарди бакли,се урлаше денес... имало мн полиција пред грчка,не пуштало да се поминува.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
При разговор на Мираковски и МекКејлеб, Мираковски му рекол дека ако ја победат Грција во Македонија ке ги чека 2.000.000 публика на аеродромот!
Тогаш МекКејлеб рекол: „Тогаш гледај што ке им направам на Грците“
ааауууу каква изјава , прав Македонец е мојов:cuc::cuc:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Дечко и девојка седат на клупа. Дечково сака да ја мува девојката, ептен му се свиѓа. И пружа рака да ја фати, а таа се брани ... како Грција во натпревар со Македонија. ;)

И аман постирајте уште слики да видиме каква е атмосверата.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
"Obviously, we played terrible," said Nikos Zisis, who had nine points and eight rebounds for Greece. "The coach told us that Macedonia was going to play with a lot of passion, with a lot of heart and I think that was the main reason why they won this game."
Стварно ова со имево го рекол ? :)
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Лестер го направи тоа што министрите за надворешни со години неможат. :)

Волку, Волку да стане офицјална кампања за македонските спортови, посебно за големите ривалства. :)
(чекам и волку, волку даб ремикс)

Скадирања по трибини: ВОЛКУ - ВОЛКУ !!! :)

хахахахахахахха
МАКЕДОНИЈА!
--- надополнето: Sep 4, 2011 2:36 AM ---
There was a (power) house from New Orleans,
He played for the shining sun,
and he was the ruin of many poor boys... :)

Или во слики. :)




 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom