СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
"Obviously, we played terrible," said Nikos Zisis, who had nine points and eight rebounds for Greece. "The coach told us that Macedonia was going to play with a lot of passion, with a lot of heart and I think that was the main reason why they won this game."
Извор?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Според Катимерини Груевски е виновен што изгубила нивната репрезентација донел 200 навивачи! Абе ајде
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Според Катимерини Груевски е виновен што изгубила нивната репрезентација донел 200 навивачи! Абе ајде
А јас па мислев нашиве новинари се бедни, тоа на 200 км подолу од нас какви имало :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
При разговор на Мираковски и МекКејлеб, Мираковски му рекол дека ако ја победат Грција во Македонија ке ги чека 2.000.000 публика на аеродромот!
Тогаш МекКејлеб рекол: „Тогаш гледај што ке им направам на Грците“
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
А јас па мислев нашиве новинари се бедни, тоа на 200 км подолу од нас какви имало :)
Ekatimerini, кој е (демек) најобјективниот весник таму, тврди дека Грчките репрезентативци не биле фокусирани заради пропагандната војна. Ја теретат нашата влада дека им платила на навивачите пат до Литванија, како и реквизити -- знамиња, шалови, и транспаренти со Сонцето од Кутлеш, а навивањето било исклучително негативно.

http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite5_9363_03/09/2011_404743

Браво момци за победата! Заслужена и чиста како солза!

А кој губи има право да се лути.

P.S. Само ќе ве замолам да поставите слики и видеа од плоштад.

.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
При разговор на Мираковски и МекКејлеб, Мираковски му рекол дека ако ја победат Грција во Македонија ке ги чека 2.000.000 публика на аеродромот!
Тогаш МекКејлеб рекол: „Тогаш гледај што ке им направам на Грците“
^ nice one! :)

А сега сите во потпис:
„Тренерот ни кажа дека Македонија ќе игра со многу страст, со многу срце и мислам дека тоа беше главната причина зошто тие победија во овој меч“ - Никос Зисис
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
одам до грција...да мочнам........така ќе прославам
ГРКОТ СЕ ПАЗИ, МАКЕДОНЕЦ ГО ГАЗИ!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Мноооогу се радувам за оваа победа оти оваа победа не е обична, туку е победа над нашиот вечен непријател. БРАВО.

ама да не претераа малку македончињава? и овие од сител?
одат по градови и снимаат каква била атмосферата, а овие ко дрогирани лудаци скокаат насекаде.
да ни го признаеа името или да победевме во финале (ок уште не се знае) ај ќе сфатев некако ама овa ми е чудно и глупавo o_O
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom