СЕХА - ГСС лига

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 17 март 2010.

 1. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  429
  Викаат дека ќе биде во Брест, ама уште не е 100%. Друга варијанта била Осиек. Со оглед дека пред 2 години беше Ф4 во Брест, подобро во Осиек да биде оваа година.
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.122
  Допаѓања:
  4.990


  е сега не се сеќавам како играат Ф4 Сеха, дали, #1 вс #4, важно Вардар не може да биде #1
   
 3. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  429
  Таке е мислам. Технички може да биде прв, зависи што ќе се деси во последново коло. Ама тешко. Во секој случај, пред Нексе ќе биде, ради меѓусебе дуел.
   
 4. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.122
  Допаѓања:
  4.990
  ако бидат 3 со исти бодови, која гол разлика се гледа, тотална или од меѓусебни дуели ??
  но сепак мислам втор или трет исто ќе дојде за Ф4....
   
 5. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  429
  Мислам дека прочитав дека ако се има исто бодови, се гледа меѓусебен дуел. Во тој случај мислам дека сме пред Нексе, али позади Загреб. Иако не е битно дали си втор или трет.

  Ќе видиме, може Татран ќе го тепа Загреб утре. А Нексе ќе изгуби од Брест. Кој знае што ќе се деси.
   
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.493
  Допаѓања:
  2.071
  Каде ќе се игра Ф4?
   
 7. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.232
  Допаѓања:
  1.294
  Брест, Белорусија.
   
 8. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.122
  Допаѓања:
  4.990
  Баш и тоа се случи.. ама ме буни како течај ПРЕ меча бил во Загреб Прешов фаворит ???... дали влиаела победата на Брест врз Нексе ??
  1 3.10 X 8.00 2 1.52

  Сега значи Вардар Загреб х 2, еднаш во ЛШ 16, еднаш во СЕХА Ф4 ???
   
 9. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  429
  Може логиката била дека Загреб намерно ќе губи за да не игра со Брест во полуфинале, со оглед дека овие се домаќини.

  Сеа е - Вардар - Брест, Загреб - Нексе.
   
 10. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.122
  Допаѓања:
  4.990
  Da, a na Live score utka imaat, BREST #2
   

Сподели преку: