СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - предлог име на Љубчо Георгиевски

Статус
Затворена за нови мислења.

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Да.

"Един народ, една земја" - проектот кој ќе придонесе сите тие гореспоменати акции да го добијат финалниот импулс, финалната вредност.

Крстете се во брадоњата... Јас сум од Охрид. Збор лош не можам да кажам за Вемерото од 98-ма до 2002-ра кога станува збор за средувањето на Охрид.

Додуша, најголемите интервенции како кружниот ток на плоштад, палмите :vozbud: итаканавака и таканатака се направија во период од две недели пред во Охрид да дојде тогашниот президент на Блгарија, Пере Стојанов.

Кул, а?
Kraj. Koga ke ima nesto sto ke mozime da kazime napravi sdsm osven predavstvo i unistihuvanje na makedonskiot duh ke mozime pak da zborime za drugite.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ххехе, малце офтопик ама морав кога Серпико го спомна Петар Стојанов:
Во средината на `90-тите кога имаше претседателски избори во Бугарија, еден од кандидатите беше Петар Стојанов...и ги доби тие избори...
Е, по градовите имаше плакати, со Петрето во природна големина на сина позадина, те гледа онака, и оздола пишува ТОЈ Е!!! Многу јаки ми беа плакатите...
 
N

n/a

Гостин
Vrankanjeto voda na Prilep, spas na Dojranskoto Ezero, Sv Panteilemon na Plaosnik, Antickiot Teatar u Ohrid, Samoliovata Tvrdina, Mileniumskiot Krst i etc. Treba nesto drugo?
Pocnuvas da zalikuvas kako evtin bugarski propagator...:toe: ...
I oni taka.Vikaat:Nie za vreme na `osloboduvanjeto` 41-45ta dignavme tolku mnogu ucilista(ama ne spomnuvaat sto gi ucele-sakale nejkele istite tie deca),pruga napravivme (ama ne kazuvaat deka resursi zimale od tuka pa zatoa taa pruga trebala).
Ljubche...kazav jas sto treba za nego i takvite kako nego.

On e...svetski presedan-bivs mandator,premier,vodac na najbrojna partija itn...koj sto pluknal u lice na svoite lugje i svojata drzava i zemal pasosh...ej!Pasosh na tugja zemja,so koja sto nemame rascisteno ni istorija ni celosno megjudrzavni odnosi.
Svesen li si be ti backo sto znaci toa i kakva simbolika povlekuva?
I umesto da go snema...on uste silen...ne prestanuva da jade trici-bil spremen na TV duel i da gi brani negovite `tezi`.

Aj spored tebe...tmro...sto zasluzuva takov `covek`?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Kraj. Koga ke ima nesto sto ke mozime da kazime napravi sdsm osven predavstvo i unistihuvanje na makedonskiot duh ke mozime pak da zborime za drugite.
Крај, навистина.

За него. Идиот.
Шо ќе ми е градот ако гледам триколоритно знаме на Самоилови бре Тмро?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Pocnuvas da zalikuvas kako evtin bugarski propagator...:toe: ...
I oni taka.Vikaat:Nie za vreme na `osloboduvanjeto` 41-45ta dignavme tolku mnogu ucilista(ama ne spomnuvaat sto gi ucele-sakale nejkele istite tie deca),pruga napravivme (ama ne kazuvaat deka resursi zimale od tuka pa zatoa taa pruga trebala).
Ljubche...kazav jas sto treba za nego i takvite kako nego.

On e...svetski presedan-bivs mandator,premier,vodac na najbrojna partija itn...koj sto pluknal u lice na svoite lugje i svojata drzava i zemal pasosh...ej!Pasosh na tugja zemja,so koja sto nemame rascisteno ni istorija ni celosno megjudrzavni odnosi.
Svesen li si be ti backo sto znaci toa i kakva simbolika povlekuva?
I umesto da go snema...on uste silen...ne prestanuva da jade trici-bil spremen na TV duel i da gi brani negovite `tezi`.

Aj spored tebe...tmro...sto zasluzuva takov `covek`?
Od vas kako sekogash nikakvi fakti ili argumenti tuku lepenje etiketi inisto drugo.
Kako prvo ti si srbin da gledaj si ja srbija a ne makedonski raboti.
 
N

n/a

Гостин
Tebe najdobro bi bilo da si ja gledash srbija, Crna Gora, Berane i Njegos i ne mnogu da se zamarash vo raboti vo vrska so Makedonija zosto nemash cuvstvo makedonsko.
Koga nekoj ke ima cuvstvo deka nesto treba da brani...
Koga istiot toj ke ja saka istata taa Makedonija barem kolku mene...
I nema da dozvoli bilo koj od gladnite sosedi (uklucuvajki gi i srbite) da i naskodat na bilo kakov nacin...
jas prv ke kazam deka e pogolem makedonec od mene.
Jasno mali?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Od vas kako sekogash nikakvi fakti ili argumenti tuku lepenje etiketi inisto drugo.
Kako prvo ti si srbin da gledaj si ja srbija a ne makedonski raboti.
Се осеќам ко на Милионер сеа... Прашањето е шо би му одговорил Зевсус на ТМРО:

Љубчо е бугар. Шокур се меша во македонските работи?

Колку освоив?
:pipi:

Edit: Другар ТМРО, мени аватар. Престани со теоријата на бирање на помалото зло. Измиј се со ладна вода.
Несваќам КАКО МОЖЕ ТОЛКАВО ВЛИЈАНИЕ ДА ИМА ЕДЕН ПАЦЕР КАКО ЉУБЧО врз народов....
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Koga nekoj ke ima cuvstvo deka nesto treba da brani...
Koga istiot toj ke ja saka istata taa Makedonija barem kolku mene...
I nema da dozvoli bilo koj od gladnite sosedi (uklucuvajki gi i srbite) da i naskodat na bilo kakov nacin...
jas prv ke kazam deka e pogolem makedonec od mene.
Jasno mali?
Kako mozesh da ja sakash koga sto posto ti i tvojata familija vo 90 ja baravte uste Jugoslavija i Tito a nie sho ja baravme Makedonija bevme narekuvani bugari, bugarofili i idioti.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Срамота е ова што го читам,дури и не ми се коментира бидејќи дискусијата се насочи во многу погрешна насока.

ТМРО ме интересира колку години имаш?
:uvo:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Македонија се пишува со големо „М“, дечко:)
Браос, седи петка!:hehe: убо, ко д ане правиме сите грешки ебаго :)

А иначе, затоа што нема никаква потреба да се направи тоа. Лобистот Љупчо го доживувам како трагикомичен лик, платеник кој не само што не успева да убеди никој дека се вкусни лајната што ги јаде, туку и сите му се смеат гледајќи го колку е раскашкан...[/
Смешки упм, незнам дали си/сте слушнале з анекои книги шо ги пишел ‘кад је био мали дечак‘..Од толку шо биле смешни ги барал да се горат :) така нешо
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Се осеќам ко на Милионер сеа... Прашањето е шо би му одговорил Зевсус на ТМРО:

Љубчо е бугар. Шокур се меша во македонските работи?

Колку освоив?
:pipi:

Edit: Другар ТМРО, мени аватар. Престани со теоријата на бирање на помалото зло. Измиј се со ладна вода.
Несваќам КАКО МОЖЕ ТОЛКАВО ВЛИЈАНИЕ ДА ИМА ЕДЕН ПАЦЕР КАКО ЉУБЧО врз народов....
Toa zname go nosam od pocetokot i do krajot ke go nosam, nema da pram kako drugi kaj ke trgni vetrot tamu ke odat kako primerot so ventilatorot.
 
N

n/a

Гостин
Се осеќам ко на Милионер сеа... Прашањето е шо би му одговорил Зевсус на ТМРО:

Љубчо е бугар. Шокур се меша во македонските работи?
0 poeni osvoi drugar.

Primer ke dadam.
Nikola Pasic e top reformator na Srbija od minatiot vek...(isto premier,vodac na partija itn) i e bugarin.
Da,da...po poteklo e bugarin.
Pa nikogas ne kazal deka nema da raboti za Srbija i deka se osekja bilo kako drugcie osven srbin.

Ako ima takvi bugari...(a jas licno ne poznavam,posto i eden od najdobrite mi drugari e polubugarin pa odkoga malku od malku im ja svitkaa opaskata,pocna da kudi ko baba i da kazuva deka Makedonija nema da opstoi ni 10 god.) jas nemam protiv da rabotat za interesite na drzavata Makedonija.Ama pak vikam...jas takvi ne poznavam do sega.
I uste edna rabota...tmro...
Jas nikogas i so nisto ne sum zasluzil nekoj (bilo kakov,bilo kolku vozrasen i so bilo kakvo iq i sprema) vo Makedonija da probuva da me shikanira i odbelezuva.
Znaes zosto?
Zatoa sto sekade kaj sto sum bil jas dostojno sum go odbranil i imeto na mojata drzava i pasosot sto go nosam.
Jasno?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom