СДС-овците се спремаат за власт

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
враќањето на СДСМ, а со тоа и стабилизирањето на Македонија како МАКЕДОНИЈА и никако поинаква е само прашање на време.

Не очекуваат парламентарни избори, кои се предвремени заради неспособноста на владеачката партија да владее со Македонија. Истата таа владеачка партија сметам дека не треба да излезе на избори бидејќи се докажа на дело многу убаво колку е квалитетен нејзиниот кадар, освен популизам, криминал и корупција ништо друго.
:pos::pos::pos::pos:

Дебилијан, овај Емилијан, ти си сонце?:nesum:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
враќањето на СДСМ, а со тоа и стабилизирањето на Македонија како МАКЕДОНИЈА и никако поинаква е само прашање на време.

Не очекуваат парламентарни избори, кои се предвремени заради неспособноста на владеачката партија да владее со Македонија. Истата таа владеачка партија сметам дека не треба да излезе на избори бидејќи се докажа на дело многу убаво колку е квалитетен нејзиниот кадар, освен популизам, криминал и корупција ништо друго.
Ех пуста носталгија за власт....:pos2:
Навистина штета(за вас комуњарите) што владеачката партија и тоа како ќе излезе на избори и така ефектно ќе го порази сдс-то што искрено верувам дека дебилијан од срам нема ни на улица да се појави,а не да дава изјави...
Предвремени избори ќе има сигурно.
И било каков да биде исходот од Букурешт сдс нема да дојде на власт...:smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кога едни овци се спремаат да го завземат трлото,дали другите овци се спремаат да го напуштат,оти ќе им мирисало на "овчко"?:)
 
N

n/a

Гостин
:pos::pos::pos::pos:

Дебилијан, овај Емилијан, ти си сонце?:nesum:
Ne go zakacaj ziti se...:toe:
on ti e one and only...
A be toa sds-ovcite za kolektivna dijagnoza se...
Sve do eden...toptan.
Samo nekoj takov moze da si odbere takov nick...

p.s Kaj si be...Chuck Norris...
ueeej batka be...koj e ko tebe ej...:kesa::pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не очекуваат парламентарни избори, кои се предвремени заради неспособноста на владеачката партија да владее со Македонија. Истата таа владеачка партија сметам дека не треба да излезе на избори бидејќи се докажа на дело многу убаво колку е квалитетен нејзиниот кадар, освен популизам, криминал и корупција ништо друго.
Ај да те прашам вака: Ако ВМРО се неспособни колку неспособен треба да си (или во случајов биле) Сдс што дозволија власта да им се лизне во рацете на "неспособни" .

Кој е тука неспособен, а КОЈ донесе измени и закони кои пред тоа беше невозможно да се допрат, кој донесе бенефиции за земјоделците ????
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ај да те прашам вака: Ако ВМРО се неспособни колку неспособен треба да си (или во случајов биле) Сдс што дозволија власта да им се лизне во рацете на "неспособни" .

Кој е тука неспособен, а КОЈ донесе измени и закони кои пред тоа беше невозможно да се допрат, кој донесе бенефиции за земјоделците ????
Остај го, нека помине самитот на нато, па за тоа ќе дискутираме, дотогаш друго е приоритет.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
СДСМ ќе се врати... мислам дека добија уште сигурно плус 200.000 гласачи деновиве така да на следните избори ќе биде 450.000 спрема 300.000, се разбира за СДСМ
200 000 гласачи за неколку дена чоече ејјј.:pos2:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Па ајт на избори. Ко у сите нормални земји на избори ќе видиме на кого народот ќе му ја довери довербата. Што овде безполезно само ќе се расправаме? Така е најдобро.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Шеќиринска побара итна лидерска средба

На неколку дена пред самитот на НАТО, Македонија нема целосно функционална Влада, поради што лидерката на СДСМ, Радмила Шеќеринска побара итна лидерска средба.


“Македонија нема шанси да добие покана за членство во НАТО, без силна Влада и без национално државно единство, тоа е едноставно невозможно. Последниве денови наместо силна добиваме десеткувана Влада“, рече Шеќеринска на денешниот прес.


СДСМ изрази загриженост од развојот на настаните што се случуваат со напуштањето на Владата од страна на министрите на ДПА.
Како што изјави лидерката на социјалдемократите уште не се олади кафето од Клубот на пратениците пред неколку дена, кога политичките партии постигна согласност за минимална соработка до втори април, премиерот Груевски го нападна својот војвода Тачи. ДПА возврати со дефинитивно напуштање како што рекоа тие на бродот што тоне.
“Во најтешките моменти за Македонија, Груевски ја презеде водечката палка, реши да ги исполни своите коалициони сметки. Тој не понуди ниту план, ниту визија и не даде одговор како Владата ќе работи во наредниот период“, вели претседателката на СДСМ.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Gruevski sam si vleze vo problemite.Nikoj ne go natera.Negoviot inat i negovata samobendisanos. Pred nekolku meseci kazuvav dobar e za minister za finansii ama ne za premier.Toa e toa sto go kazuvav porano.Covekot ne go biva za politicar.Ne se sekiraj nema da bide so SDS ama ke mora so DUI. Politikata e kurva. A dali SDS se raduva, pa normalno i VMRO ke se raduvase da bese obratno.
Дефинитивно не ја гледаш ситуацијава како што треба Груевски не навлезе сам во проблеми туку не е како сдс продадена душа да беше сдс до сега се ќе прифатеше само да не паднат од власт а Груевски баш МАКЕДОНСКИ се испонаша никој до сега во Македонија од ког постои не им се спротистави на шиптариве и на овие избори ќе победи со 61 пратеник и сами влада ќе направат без Албанци.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Нели гледате дека кај т.н. меѓународна заедница уво не ги боли за внатрешните наши работи во овој момент.

Тие единствено што гледаат е да не стискаат да го смениме името зашто нели Грциве биле членка на НАТО. Што продава Шеќерка сеа басма. Па вето у Нато нема да стави Тачи, него циганиве. Демек национално единство. Да ама треба да ја праша некој за ШТО? За што сака Раца нацонално единство, за промена на името?
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Шеќиринска побара итна лидерска средба

На неколку дена пред самитот на НАТО, Македонија нема целосно функционална Влада, поради што лидерката на СДСМ, Радмила Шеќеринска побара итна лидерска средба.


“Македонија нема шанси да добие покана за членство во НАТО, без силна Влада и без национално државно единство, тоа е едноставно невозможно. Последниве денови наместо силна добиваме десеткувана Влада“, рече Шеќеринска на денешниот прес.


СДСМ изрази загриженост од развојот на настаните што се случуваат со напуштањето на Владата од страна на министрите на ДПА.
Како што изјави лидерката на социјалдемократите уште не се олади кафето од Клубот на пратениците пред неколку дена, кога политичките партии постигна согласност за минимална соработка до втори април, премиерот Груевски го нападна својот војвода Тачи. ДПА возврати со дефинитивно напуштање како што рекоа тие на бродот што тоне.
“Во најтешките моменти за Македонија, Груевски ја презеде водечката палка, реши да ги исполни своите коалициони сметки. Тој не понуди ниту план, ниту визија и не даде одговор како Владата ќе работи во наредниот период“, вели претседателката на СДСМ.
Шеќериска нема што да кажува сега. Сите се согласија дека до самитот треба да се мирува.Така да Шеќерка нека не јаде г...на сега. Сега не е време за партиски надмудрувања.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
kako prvo treba da se pofali vladata na vmro posto ne potpagja na pritisokot od albancite. a onie kumunjarite samo za da dojdat na vlast ce im dadea se (prodadoja se samo za vlast mameto nivno) zatoa bravo za gruevski. a na narednite izbori moe mislenje e deka vmro bi trebalo da soberi sam 61 pratenik .

edna pozitivna rabota za vmro - napravija mn za drzavata vo ovoj kus period i ne gi izgubija onie glasacite od minatite izbori. tuku naprotiv dobija uste novi so davanjeto plus za grozje, tutun i ostanatite raoti.

vtoro pozitivno e toa sto eve mladinata na Makedonija pocnuva da ja sfaca realno sostojbata. i e na stranata na vmro. dodeka onie sds-ovcite poleka no sigurno izumiraat, nemaat novi sili
toa e za pofalba na narodot na makedonija
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
сдс (М не ја ставам оти на ја заслужуваат) со ситење гледаат на маките што ги има Премиерот и не размислуваат дека тоа што го брани е и за нив.Дали заслужуваат уште еднаш да дојдат на власт и да допродадат уште она што ни остана и како ги замислувате шејкерка,макрадули,клондарко,шема и др. за водачи на држава?:tapp:
епа премиерот, сам си стави јамка на шија, и сега нормално дека некој ке се спрема за на власт, освен ако не е предавнички???

НЕкако ми оставш впечаток дека власта е резервирана за Грујчо, и секој друг што ке атакува на власта е незаслужен.... како што си напишал

Ај јас да ти поставам една прашање

СО ШТО ЗАСЛУЖИ ГРУЈЧЕ ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom