СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.270
Поени од реакции
1.473
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.627
Поени од реакции
1.695
Ако за литијата во Струга се напаѓа Чулев, 10 пати повеќе треба да се напаѓа човечето што на 27 април 2017 г. неовластено носеше оружје во Собранието и пукаше од него, а сега е директор на бирото за јавна безбедност, Тасевски.
За истите настани (27 април) Чавков одговараше (секако, политички) како тогашен директор на БЈБ, а на министерот ништо.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
184
Поени од реакции
193
Ако за литијата во Струга се напаѓа Чулев, 10 пати повеќе треба да се напаѓа човечето што на 27 април 2017 г. неовластено носеше оружје во Собранието и пукаше од него, а сега е директор на бирото за јавна безбедност, Тасевски.
За истите настани (27 април) Чавков одговараше (секако, политички) како тогашен директор на БЈБ, а на министерот ништо.
Da be da, politicki, od platata gradezna firma napravi, nikakov kriminal, cist politicki progon... :pos:
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
184
Поени од реакции
193

Ovie od infomax kolku gordo go spodeluvaat Verus cudo nekoe, a prethodno serea za cela familija deka se najgolemi krimosi.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.627
Поени од реакции
1.695
Da be da, politicki, od platata gradezna firma napravi, nikakov kriminal, cist politicki progon... :pos:
Па така е, по 15 години затвор? Ако не беше политички, ќе одговараше и министерот за внатрешни тогашен, ќе одговараше и човечето што незаконски имаше оружје во Собранието (и пукаше), а сега е директор на БЈБ. Се се направи политички за да се отстрани силата која може да понесе народ против оној кој требаше да го наместат (и го наместија) за да го уништи македонизмот (Заев). Грујо затвор за набавка на блиндиран Мерцедес за потребите на државата. Смешно.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.720
Поени од реакции
9.521

Ovie od infomax kolku gordo go spodeluvaat Verus cudo nekoe, a prethodno serea za cela familija deka se najgolemi krimosi.
Навикнати сме мие да читаме и гледаме како луѓе кои имаат некоја јавна функција у државава ги изеле сопствените гомна.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.627
Поени од реакции
1.695
Навикнати сме мие да читаме и гледаме како луѓе кои имаат некоја јавна функција у државава ги изеле сопствените гомна.
Кажи отворено, Заев константно тоа го прави. Не е „по грешка“.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.270
Поени од реакции
1.473

Ovie od infomax kolku gordo go spodeluvaat Verus cudo nekoe, a prethodno serea za cela familija deka se najgolemi krimosi.
Ќе вади Верушевски нешто салам пред избори. Јас да сум на место на iq33, би ги отварач границите и штрафта
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.114
Ќе вади Верушевски нешто салам пред избори. Јас да сум на место на iq33, би ги отварач границите и штрафта
Правдата можеби е бавна ама затоа има долги раце а и добра меморија!
Така да “штрафта“ не вреди многу.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.037
Поени од реакции
2.278
Колку што главниве ликови од предходниве влади фанаа штрафта или се во затвор толку ќе фати и Заев и компанија, слепи при очи се правите ама очигледно е дека на народов изминативе неколку години му приредија јака претстава од која изгореа само некој ситни ликови - се друго си е на слобода, влакно не им фали
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.286
Поени од реакции
15.859
Каков страшен дегенериран имбецил е овој Мицковски. Ги има скоро истите симптоми и социопатски гестови како ретардираниот од муртино. 100 % ќе направи некоја пиздарија ако дојде на власт, не дека сега и без тоа не е отидено се во курац. :pos: Ова е убедливо најретардирано дпмне до сега.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
184
Поени од реакции
193
Каков страшен дегенериран имбецил е овој Мицковски. Ги има скоро истите симптоми и социопатски гестови како ретардираниот од муртино. 100 % ќе направи некоја пиздарија ако дојде на власт, не дека сега и без тоа не е отидено се во курац. :pos: Ова е убедливо најретардирано дпмне до сега.
Ovoj od INTEGRA nalikuva poveke na lider na DPMNE.
 
На врв Bottom