СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.691
Поени од реакции
7.307
Isto bese i kaj minatata vlast pred izborite vo 2016.
Веројатно било така ама не ми е гајле мене за минатата влада, исто како шо не ми беше кога викаа Бранко е крив.Сега сме 2020 а не 2016.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.733
Поени од реакции
9.633
Isto bese i kaj minatata vlast pred izborite vo 2016.
Затоа дека беше тоа добар тренд, ги донесовме овие да продолжат со добрите одлуки за намалување на невработеноста и 500 евра плата.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
90
Поени од реакции
196
Зошто н Мицкоски не му одговара н 21 јуни а а Заев го форсира тој датум.
Едноставно, ако изборите се одржат на 21 излезноста ќе биде ептен мала заради короната, а на зајко тоа му одговара шо помала излезност толку поголеми шанси за помал пораз, па дури и за минимална победа, па ќе можи да се спаси кариерата негова. А ако изборите се одржат при крај на август или почеток на септември, кога и состојбата со короната можно е да биде подобрена, тогаш излезноста ќе е многу поголема што не им одговара на сдс, а и плус ќе има време за кампања што исто не им одговара на власта, потоа исто веројатно ќе излезат уште бомби за заев ете го малио веруш најавува уште бомби, исто така ќе има и афери и скандали кои ќе се откриваат и кои опозицијата ќе ги искористи во кампањата, а најмногу од се економските последици од кризата ќе се осетат токму август септември и кога смешните мерки со боновите, ваучерите и другите глупости нема да дадат резултати, разликата ќе биде поголема во корист на опозицијата. Затоа им се брза и се спремни и сами да одат на избори во јуни, тоа им е единствена шанса за спас. Затоа и пред неколку недели почнаа со штелување на бројките на заразени од вирусот со намалениот број на тестови, да покажат демек кризата спласнува избори можи да се организираат, а и сега со олабавувањето на мерките тоа е целта.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.393
Поени од реакции
51.984
Вистинско фијаско им се деси вечерва на Нина Ангеловска и Бектеши... расправање со новинари, правење смешни гримаси во позадина, немање одговори на нивни прашања, а и Нинево ептен арогантно да ти било, и нејзе и попуштија нервите... е не е држава водење налик Групер па ајде ќе прифаќаме ваква одговорна функција.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
725
Поени од реакции
667
Ни Заев не е цвеќе за мирисање, ама овој Мицко пак е циркузант. Нека си се фатат рака под рака и двајцата и нека исчезнат од политичката сцена.

П.С: Нека го земат и Бегалецот од Будимпешта со нив. Таман во пакет нека одат на буниште.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.630
Поени од реакции
1.697
Ни Заев не е цвеќе за мирисање, ама овој Мицко пак е циркузант. Нека си се фатат рака под рака и двајцата и нека исчезнат од политичката сцена.

П.С: Нека го земат и Бегалецот од Будимпешта со нив. Таман во пакет нека одат на буниште.
Сепак, нивото на Мицкоски е далеку над Заевото. Мицкоски не е скроен за политичар, за тоа треба валканост, грубост, газење... Тој е сепак воспитан човек. Е Заев е плус и страшен шарлатан. Мицкоски е најдобро да биде во некој стручен или експертски партиски тим во својата област.
А Груевски беше најдобриот, ама требаше некој да го менува името „и све остало“.
Автоматски споено мислење:

Едноставно, ако изборите се одржат на 21 излезноста ќе биде ептен мала заради короната, а на зајко тоа му одговара шо помала излезност толку поголеми шанси за помал пораз, па дури и за минимална победа, па ќе можи да се спаси кариерата негова. А ако изборите се одржат при крај на август или почеток на септември, кога и состојбата со короната можно е да биде подобрена, тогаш излезноста ќе е многу поголема што не им одговара на сдс, а и плус ќе има време за кампања што исто не им одговара на власта, потоа исто веројатно ќе излезат уште бомби за заев ете го малио веруш најавува уште бомби, исто така ќе има и афери и скандали кои ќе се откриваат и кои опозицијата ќе ги искористи во кампањата, а најмногу од се економските последици од кризата ќе се осетат токму август септември и кога смешните мерки со боновите, ваучерите и другите глупости нема да дадат резултати, разликата ќе биде поголема во корист на опозицијата. Затоа им се брза и се спремни и сами да одат на избори во јуни, тоа им е единствена шанса за спас. Затоа и пред неколку недели почнаа со штелување на бројките на заразени од вирусот со намалениот број на тестови, да покажат демек кризата спласнува избори можи да се организираат, а и сега со олабавувањето на мерките тоа е целта.
Темата на изборите се заборави дека истите се закажаа заради фијаското на Заев со датумот за ЕУ, а променето име. Сега сите за вирусот мислат, тоа го заборавија.
На опозиција и треба време да подготви терен за избори. Да пушти приказни, критики...
Зоки сака сега речиси без кампања и многу веројатно помал одзив од страв од вирусот да добие многу. А не знам како би гласале оние кои се надвор од државата по било која основа, како би гласале. Никако. А тие не се гласачи на СДСМ, претежно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.722
Поени од реакции
15.804
АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар


Така да знаете. Оној социопат што само за чудо нема убено човек(не дека не пробал) е голем патриот и грижлив родител според честитиот даскал што се спрема да ја води државата.
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.393
Поени од реакции
51.984
Сеа сакав да го постирам ова, Гоце, Јане, Даме и останатата дружина... простете ни, денес најголемите багабонти во земјава се патриоти
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.630
Поени од реакции
1.697
АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар


Така да знаете. Оној социопат што само за чудо нема убено човек(не дека не пробал) е голем патриот и грижлив родител според честитиот даскал што се спрема да ја води државата.
Е добро де, може навистина е грижлив родител и патриот. За другите работи не е спомнато. :)
 
Член од
16 август 2015
Мислења
98
Поени од реакции
122
Otkako IVZ mu se zakanija na Zokji deka nema da go glasaat na izbori dokolku ne ja izvrshat utrinskata molitva vo dzamiite za Ramazan i poradi toa odlucija da go stavat policiskiot cas od 11. Ehhhhh moj napaten narode , nas ,,makedoncite" ( po novo Gragjani na RSM ) za Veligden ne spikaa ko gluvci doma. Ova e cist primer deka na komunjarive im e najbitno da ostanat na vlast bidejki samo albancite ke gi glasaat posle sè ova sto napravija za 3 godini. Sekako i nekoi nashi komunjarcinja predavnicki ke gi glasaat ali u globala SDS ti e albanska partjja arno kaza Zokji na intervju deka SDS ne e povekje mk partija.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.354
Поени од реакции
4.925
Еве мене лично ако ме прашаш, ме заболе за името. И јас се залагам за реалните проблеми на македончето. Името не ти дава пари, добар живот, здравје. Ги заболе швајцарците што Швајцарија не е библиско име.

Името е само дефокус од вистинските проблеми. Грујо на тоа усрано име потроши 10 години наместо да се залага за вистинските проблеми. Овие потрошија 4, а следната власт изгледа ќе потроши 30 за да го врати.
Ако не е проблем името зошто тогаш уште да си играме држава?Која е смислата на било која држава ако нема државотворен народ?Ево сега е сменето името кажи ми дали се решија вистинските проблеми?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.270
Поени од реакции
1.473
Прпа а?
Е златни...
Додуша, не им успеа притисокот врз чулев
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.390
Прпа а?
Е златни...
Додуша, не им успеа притисокот врз чулев
Ма загреови е Наќе Чулев човекот е тотално изгубен, и дефинитивно не е за министер.

- Дава изјава дека снимката била стара и на видеото обезбедувањето на билдерот Мицковски не носело ракавици туку тоа било отсјај
- Јавно потикнува непочитување на вонредната состојба со тоа што кажува дека народот и така бил сиромашен, уште они да го казнувале
- Киксот со литијата (масовен собир) во Струга оди на негова сметка, а гледаме и дека во еден куп Албански места не се почитува полицискиот час
- Си поигрува со припадниците на МВР демек сака да им даде 15к дополнителна плата заради ситуацијава, а намерно предологот го дава предоцна плус неколку дена предходно крати милион и нешто евра од истото тоа министерство..
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.270
Поени од реакции
1.473
Ма загреови е Наќе Чулев човекот е тотално изгубен, и дефинитивно не е за министер.

- Дава изјава дека снимката била стара и на видеото обезбедувањето на билдерот Мицковски не носело ракавици туку тоа било отсјај
- Јавно потикнува непочитување на вонредната состојба со тоа што кажува дека народот и така бил сиромашен, уште они да го казнувале
- Киксот со литијата (масовен собир) во Струга оди на негова сметка, а гледаме и дека во еден куп Албански места не се почитува полицискиот час
- Си поигрува со припадниците на МВР демек сака да им даде 15к дополнителна плата заради ситуацијава, а намерно предологот го дава предоцна плус неколку дена предходно крати милион и нешто евра од истото тоа министерство..
Ај пре прочитај се
- од снимката на цмицко јас не заклучив ништо, да бев комуњарче ќе го видев и паторот како му ги придржува теговите.
- за жал и јас се согласувам со тебе, треба да се казнува, затоа што тој не е надлежен да одреди полициски час, но од друга страна ваков полициски час нема ефект, ова е глупост.
- литијата и она што се случи треба да се гледа од повеќе страни обид да се конфронтира чуле со граѓаните, местенка! За жал и има логика затоа што сега имаше обид за конфронтации со муслиманите, ама му прпна на комуњарчината и пак свиткаат кичма и го спасија. Ако беа мажи нека ја дотераат до крај работата а не вака да не им се лути беса си ставија пелени. Кои колку и да кријат пак им смрдат.
- ќе им даде кога груперката ќе се задолжи...
не си пукај во колено, го браните неодбранливото. Едно е да си опозиција друго власт.
пс. Нешто не ги напаѓате вемерофците со бг пасоши
Автоматски споено мислење:

Каков притисок?
Од беса, Реисот ДУИ...
Сигурно не крвниот
 
На врв Bottom