СДСМ се согласиле за промена на името

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Само една работа не ми е јасна OneandOnly, како можеш да напишеш таква глупост, и згора на тоа да веруваш и да се убедуваш сам себе во истото?
Брат ова јас што сега го пишувам тебе можеби ќе ти стане јасно по година - две.. па тогаш на ова место ќе зборуваме.. рано ти е.. не велам да брзаш да почнуваш да размислуваш
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Готово, ми се разјасни. :)

Ти си другарче, :zver:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ДПМНЕ ја искара МАКЕДОНИЈА СО Грција (за аеродромот), Бугарија, Албанија (со визите), Косово (со непризнавањето), Србија (Со големите шанси за признавање на Косово), Русија (со влегувањето во НАТО и лошите услови за ЛУКОИЛ, поради тоа што му даде ексклузивитет на ОКТА да продава неквалитетни горива), Европа (се скараа со европратеникот Фуере), ММФ (не почитуваат ништо)..

сега останува уште еднаш да го признаеме Тајван.. па да свати овој народ колку безврска власт има Македонија
За болдираново: Ако не влеземе во НАТО, ќе збориш зошто не сме влегле и обратно.
За Косово: што сакаш бе, да го признаеме без демаркација, па после да ни се е*е матер?
За Србија: сеа викаш криви се што не го признаваат Косово,а од друга страна ја влечеш Србија. Јебига не може да биде и волкот сит иовците на број.

Не те интереира Македонија како твоја татковина, зашто у се мора да вмешувате партии да му се сневиди?
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
hahaahh не си точен ти, а што требаше да не го направат све тоа?
имаш таму фтнато нешто
( Се искара со повеќето зашто не го смена името)
аххахааххахааххахаахахх
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
За болдираново: Ако не влеземе во НАТО,ќе збориш зошто не сме влегле и обратно.
За Косово: што сакаш бе,да го признаеме без демаркација па после да ни се ебе матер?
За Србија: сеа викаш криви се што не го признаваат Косово,а о друга страна ја влечеш Србија.Јеби га не може да биде и волкот сит иовците на број.

Не те и интереира Македонија како твоја татковина,зашто у се мора да вмешувате партии..да му се сневиди?
не, не мислев дека треба да сме со двете страни, туку дека треба да одбереме страна со која ќе сме и од која ќе имаме подршка во иднина
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
не, не мислев дека треба да сме со двете страни, туку дека треба да одбереме страна со која ќе сме и од која ќе имаме подршка во иднина
одбери , за разлика до сега, страната на државата во кoја што живееш, а „некоја“ страна :kesa:

п.с.

има таму една тема се прави список, ако сакаш да стоиш на листа, само повели :)

бај д веј, дај бе стварно админи?

кој спомна согласност со менување на име - бан и ај у пичку матер.

јес да слобода на мислење и говор, ама кога се работи за името, не треба да сме „демократи“ туку џелати :)
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
СДС се катастрофа! Партија која што и нанесе најголема штета на Македонските интереси за време на нејзиното владеење. Има многу ствари за кажување стварно више ми се преку таквото. Од нив ништо неможе да не изненади.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Ovie od SDSM se pod sedativi msilam neznat sto zboruvaat vekje:(intersno osven VMRO-DMNE koj e zazacuvuvanje na imeto , nitu edna druga partija vo makedonija ne e za zacuvuvanje .Site partii pozicija ili opozicija se za promena na imeto , ednsotavno nemise veruva:(
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
бај д веј, дај бе стварно админи?

кој спомна согласност со менување на име - бан и ај у пичку матер.
Apsolutno! Nema nitu zboruvanje nitu menuvanje na ime!

Vo megjuvreme, kje gi ostavime partiskite vojnici da se doobrukaat, zoshto se' povekje se gleda koj shto pravi.

Inaki treba da se dade primer za nemeshanje vo vnatreshni raboti so proteruvanje na Fuere.


P.S. Ne razbrav, za kakva lista stanuva zbor?
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Apsolutno! Nema nitu zboruvanje nitu menuvanje na ime!

Vo megjuvreme, kje gi ostavime partiskite vojnici da se doobrukaat, zoshto se' povekje se gleda koj shto pravi.

Inaki treba da se dade primer za nemeshanje vo vnatreshni raboti so proteruvanje na Fuere.


P.S. Ne razbrav, za kakva lista stanuva zbor?
тука во темата на мистичен :)

секој кој ќе се најди таму со коментар дека сака да ми биди кум, ќе ги гледа Кум 1, 2, 30... ако се осуди некој да ми се прај кум на старост...

си имам еден кум, тамам ми е :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ДПМНЕ ја искара МАКЕДОНИЈА СО Грција (за аеродромот), Бугарија, Албанија (со визите), Косово (со непризнавањето), Србија (Со големите шанси за признавање на Косово), Русија (со влегувањето во НАТО и лошите услови за ЛУКОИЛ, поради тоа што му даде ексклузивитет на ОКТА да продава неквалитетни горива), Европа (се скараа со европратеникот Фуере), ММФ (не почитуваат ништо)..

сега останува уште еднаш да го признаеме Тајван.. па да свати овој народ колку безврска власт има Македонија
Не ти е лесно и тебе.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom