СДСМ се согласиле за промена на името

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
abe tie kurvi poznato mi e za niv idninata e minato a minatoto ne postoi samo tie sto si go lazat umot i mislat oti narodot se pali na nivnite trikovi cao sdsm uzivaj vo minatoto ostavi ja idninata da go donese noviot momentum noviot politicki poredok vo mkd i uzivaj vo neslavnata svoja istorija
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Само можам да ве кажам и да го пофалам премиерот за што ги избрка дпа па доста ни е од уцени ваке ќе направите онака мрш маму ви ебам албанска браво НИКОЛА ти си Македонец крај на уцените се виде сега које е за Македонија и за Македонскиот народ а сдс.м може на прдвремениве избори да го голтне до даска овој пата ВМРО-ДПМНЕ ќе има мнозинска влада од една партија Македонска а сите ќе го попушат на највеќе по влезот во НАТО Албанците ќе го голтнат пошто се бараат а ќе добијата кур Македонски.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
7
ДПМНЕ ја искара МАКЕДОНИЈА СО Грција (за аеродромот), Бугарија, Албанија (со визите), Косово (со непризнавањето), Србија (Со големите шанси за признавање на Косово), Русија (со влегувањето во НАТО и лошите услови за ЛУКОИЛ, поради тоа што му даде ексклузивитет на ОКТА да продава неквалитетни горива), Европа (се скараа со европратеникот Фуере), ММФ (не почитуваат ништо)..

сега останува уште еднаш да го признаеме Тајван.. па да свати овој народ колку безврска власт има Македонија
И ВМРО да не ти се криви ако се искараш дома со твоите?
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Opsto pravilo e deka vlasta gi pribira site plodovi i site odgovornosti za vreme na nejzinoto vladeenje, ne moze da se okrivuva opozicija koja nema nikakva mok.
Mokta za odluka vo momentov e kaj premierot, kako on ke kaze taka i ke si bide, kako ke igra taka i ke bide, se e vo negovi race i vo racete na vladata, koja sega mu se iscisti od negovite prijateli i vojvodi a sega predavnici DPA, taka da kakva i odluka da donese, ima mnozinstvo vo vlada skoro apsolutno.
A toa koj sto izjavil, ili kako vo vovedot vo temata se veli od izvori bliski do sdsm, toa e spekulacija vo koja jas ne sakam da veruvam, zasto ako toa e tocno togas uste edna partija posle DPA si se samoubiva.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
ха ха ха
мислам дека и вие не верувате во тоа што ве тераат да го кажувате
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Да не беа досега СДСМ во последниве години, Македонија ќе ја немаше верувајте дека не е се во скокањето.. Кој лае - Не каса. не е се во храброст и патриотизам пред медиуми, форуми, гласила... некогаш покажи мудрост и реши ги проблемите на паметен начин.
Исправка: Да не беа досега СДСМ во последниве години, FYROM ќе ја немаше. Без СДСМ и денес не би имало дискусија за ДРН, ДРК или слични “имиња“...
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Те молам објасни ни кој се тие што не тераат баш ме интересира?:tapp:
веројатно некои пробугарски иницијативи на ДПМНЕ...

да се навратиме на темата...
дадете барем еден доказ, барем една изјава на некој член на СДСМ дека името треба да се менува, во спротивно барам од администраторите да се затвори темата зошто служи за лечење на фрустрациите на некои членови на ДПМНЕ
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
веројатно некои пробугарски иницијативи на ДПМНЕ...

да се навратиме на темата...
дадете барем еден доказ, барем една изјава на некој член на СДСМ дека името треба да се менува, во спротивно барам од администраторите да се затвори темата зошто служи за лечење на фрустрациите на некои членови на ДПМНЕ
odgovor na mesto ....nieden clen na sdsm ne dal javna izjava za menuvanje na imeto ...kanta
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ха ха ха
мислам дека и вие не верувате во тоа што ве тераат да го кажувате
Прво ќе те замолам да не ме врзуваш индиректно или директно со политички партии,затоа што јас се гордеам со фактот дека сум политички неутрална и единствена грижа ми е земјава.

Второ, мојот пост го напишав за да увидиш како изгледаш. Кога ќе сфатиш дека не може само една партија да придонесе за лошата ситуација на Македонија и кога ќе престанеш да гледаш како коњите само во еден правец, тогаш ќе може да дискутираме. До тогаш, ќе те замолам само воопшто ни да не си помислил мојот ник и име да ги врзуваш со партија и да кажуваш дека некој мене ме тера.Мене никој не ме тера на ништо.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Исправка: Да не беа досега СДСМ во последниве години, FYROM ќе ја немаше. Без СДСМ и денес не би имало дискусија за ДРН, ДРК или слични “имиња“...
Точно така. да не беа СДСМ ќе ја немаше Фиром, ама ако го немаше фиром немаше да ја има Македонија, зашто ако си малку повозрасна ќе ти текне за тоа што се случуваше во деведесетите кога Македонија беше под силно ембарго од Грција, а на тоа никој не реагираше, да не забориваме дека преку Грција увезувавме се и сешто од нафта, храна, облека... нашиот северен сосед беше под власт на Милошевиќ, балканот во војни, албанија беше уништена да не зборувам за Бугарија.

Тој момент кога беше донесено ФИРОМ, беше далеку потежок момент од овој денес, имавме многу силни притисоци, но успеавме да го сочуваме идентитетот и постигнавме времено решение што е во наша полза со услов Македонија да биде примена во сите организации, меѓу кои и ООН.

Не сакам ни да замислам каква одлука би донел Грујо или Љубчо доколку биле на власт во тој момент, особено што нивните апетити се насочени кон Бугарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom