СДСМ се согласиле за промена на името

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
прочитај го погоре постот. името наше е Македонија и тоа ќе ни биде со векови дури и доколку некој предавник се најде да го промени. таквата промена би била само на хартија и однапред осудена на пропаст.

Јас би се согласил да влезиме во нато под Фиром како најголема отстапка, бидејќи тоа е времено решение. А преговорите да продолжат. Доколку не признаат уште десетина земји, ние ќе имаме контрола во ООН и ќе биде поништен целиот спор. Малку памет му треба на некој политичар за да игра правилно!




hihihihih:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:hihi bravo eve ti go branko
 
Член од
16 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
нема што да му кажам него а и не сум кој таму спома бнд мдб незнам кој
така е логиката теле, што кур ако се вика аеродромот така, како сакаме ке го крстеме, секако ти кога ке дојдеш на власт ке го смениш во скендербек никој да не се лути ни FMRGreece ни бг, и решена работа по едно виски со другати и крај
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
До админите: Незнам зошто ја држите темава отворена кога знаете дека е иницирана на чисти дезинформации без никакви факти и докази.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
До админите: Незнам зошто ја држите темава отворена кога знаете дека е иницирана на чисти дезинформации без никакви факти и докази.
До членовите: Ако боде очи, прескокнете ја. Овде сме за дискусија.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
До админите: Незнам зошто ја држите темава отворена кога знаете дека е иницирана на чисти дезинформации без никакви факти и докази.
ти си чиста дезинформација :kesa: што е тажно и жално како уште дел од народот во земјава размислува погрешно сеуште и покрај све...:tapp:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Цензура! Само тоа научиле дечкиве у свое 50 и више годишно владеење. Нема дискусија, се забранува ова, се забранува она.

Знаете дека во комунизмот постоело групирање. Ако видат на улица појќе од 5 души заедно, одма зашто се заедно и такви ствари.

Али новиве техники некако не им одат од рука. Така да у случај недај Боже да се дограбат до власт, зашто не можат да дојдат пошто некој треба да ги гласа. Не е чудо да лупнат онака еден данок на интернет.

Леле бе лелеееее
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
mikekike; напиша:
размислува погрешно сеуште и покрај све.
Не размислува погрешно. Има многу убави идеи, на пример:

Знамето може да се врати во секој момент, и мислам дека е возможна работа која треба да се очекува во иднина.
Само што му се ипомешани брзините. Ако за името на аеродромот мисли дека е провокација, тогаш, дали е свесен, колкава провокација подготвува со неговата намера да го врати знамето на Македон :icon_excl
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Добро бе.. не им се чудам ни на Бранко ни на Грујо што си играат мајтап со народов, па кога човек ќе види колку е лесно да ве подбуцне и да се испозаколите во нивно име што поише да очекува..

Ја можам да си бидам политички определен секако,мое право е тоа, ама НЕ да правам политика на сметка на заедничките интереси. Како можете да дозволувате да бидете така простачки манипулирани!!?

Понекогаш човек добива впечаток дека во нашава земја живеат 4 националности:
Македонци, СДСМовци, ВМРОвци и Албанци
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Добро бе.. не им се чудам ни на Бранко ни на Грујо што си играат мајтап со народов, па кога човек ќе види колку е лесно да ве подбуцне и да се испозаколите во нивно име што поише да очекува..

Ја можам да си бидам политички определен секако,мое право е тоа, ама НЕ да правам политика на сметка на заедничките интереси. Како можете да дозволувате да бидете така простачки манипулиани!!?

Понекогаш човек добива впечаток дека во нашава земја живеат 4 националности:
Македонци, СДСМовци, ВМРОвци и Албанци
Majtap, nemajtap, vekje ne zboruvame obopshteno i filozofski.

Rekovme shto sleduva za onoj koj kje se drzne da menuva ime, lovostojot prestanuva i tuka zavrshuva diskusijata. Pa bile SDSMovci, VMROvci,
DPA-ovci ili DUI-ovci ili ne znam kakvi.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Epa toa mi e muabetot, site se krivi i zaedno ja igraat "igrava".

Nema potreba od partiski prepiski tuka. Dodeka ne ostavime partija na strana nisto ne pravime.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
До админите: Незнам зошто ја држите темава отворена кога знаете дека е иницирана на чисти дезинформации без никакви факти и докази.
Еве јас барам еден факт гледам дека си страсен СДС па ќе те запрашам нешто ама со факт да ми одговориш ако ја сакаш Македонија не ќе пишуваш вакви глупости ти не си Македонец тоа со факт ти го тврдам.

Ќе те прашам уште нешто ама со факт да ми одговориш каде беше за време на кризата во Македонија или избега како многуте сопартици твои во Грција па сега ја браниш не доста е од такви изроди како тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom