СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.307
Поени од реакции
36.769


Vie gospodine Zaef najubavo kaslate od site bolesnici, bi vi go dal i laktov da mi go iskaslate gospodine zaef da zivee zoran zaef


Иначе на листата за пратеници на ldsm нема ни еден од шарените куртони. Искористени и фрлени за една употреба како и секој нормален куртон што се фрла. Пак нека идат да гушкаат трговски центри, и нека бранат паркови.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.410
Поени од реакции
4.889
Поголеми права имате од мене, како државјанин и човек кој што си ја сака државата и се гордее на знамето и химната. Додека туристи како вас, стануваат на странска химна и бацуваат туѓо знаме.
Кои права ги имам повеќе од тебе?
Да не сакаш да кажеш дека ти заслужуваш да имаш повеќе права затоа се гордееш со знамето и химната?
И сеа доаѓа време Македонска партија да ми коалицира со некоја си Беса која не почитува ништо што е Македонско. Да можат знаме Орел да стават, одма има да го сменат. Ги заболе за другата страна. Тоа ли е дискриминацијата? Хитлер братче..
Што се тука виновни албанците?
А знаеш ли што е најголем проблем и иронија? Албанија, не ве е*е 2%. Абе не мрдаат со мало прсте. Не ве примаат да влезете у држава да работите.. Тоа е најстрашно од се.. т.е смешно е, шо знам. Ама лични политики на друга територија може не е проблем.
Ова не знам што значи, и да е вистина.
ps: Чисто за споредба. Во Америка над 20% зборуваат Шпански јазик. Кажи ми институција каде:
  1. Се збори на Шпански
  2. Се истакнува Шпанско/Мексичко/Колумбиско знаме
Абе Америка е Америка бе. Ти декларирај се како сакаш дома, јавно кога ќе излезеш си Американец. Има Америчко знаме да носиш.
"There are more people speaking Spanish in the U.S. than Spain (~50 million speakers).
САД значи дека е составена од повеќе федеративни држави, неколку од нив се со повеќе од еден официален јазик, со примеров утна.
Си тераат политика кај нас, мора ова, мора тоа, ама дома.. дома е друго. Шетајте..
Треба денеска да им се налутите на вашите стари, мрзаа да копаат и да работат тешки работи, па затоа оставија незначителен број на албанци тука. Сега вие ќе патите, ќе мора да живеете со еднакви права со албанците, каква тортура...
Автоматски споено мислење:

Еден од најбитните луѓе во партијата која ја гласаат мнозинството од вашите, позади неговите потези и изјави стојат илјадници гласови и двоцифрен број на пратеници во парламент. Неговите постапки колку и да се идиотски, глупи и нецивилизирани носат докажана тежина и позадина меѓу масите на орлите.

А сега кажи кој кур си ти и зошто твоите мислења и ставови се репрезент за албанството наспроти неговите. Не ми одговарај како на Македонец, одговори ми како да сум од вашите, кој фактор си ти како глас на народот од кај што потекнуваш за да прашуваш кој кур е груби.

П.С. Ме превари Морбио, прашањето стоо.
Не се согласувам дека е еден од најбитните, не дека најбитните заслужуваат нешто почит. Ние имаме избор колку што вие имате, за разлика што вашите се поелоквентни, резултати пак никакви.

Никогаш не сум очекувал моите мислења да се репрезент на албанството, кажувам за мене кој е груби, и не се согласувам дека тој е мој репрезент и општо репрезент на албанците, мислам дека сме фатени од нив, поради коруптивниот систем кои го најдоа како таков, клиенталистички и на секаков начин остануваат на власт.
Автоматски споено мислење:

Ти кажав погоре, барај си објаснување кај тие што ви правеа реденка на женската челад по Шара и заради кои копавте гробови за децата да ви гнијат вземи.
Сигурно имаат подобро толкување на нештата. ;)
Дури таквите седат во фотелји и дебело се нафатираа овие 20 години, ситни души за ИЧ пари им ги бранат сулудите ставови по форуми.

Со лесно.
Абе ти викаш дека бранам големоалбанска идеа, кажи ако знаеш нешто повеќе од навреди што значи тоа идеа...
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.054
Поени од реакции
14.952
Сафет Свињевац-превртач....на високо 9-то место на листата на Вмро
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.833
Поени од реакции
23.357
Не се согласувам дека е еден од најбитните, не дека најбитните заслужуваат нешто почит. Ние имаме избор колку што вие имате, за разлика што вашите се поелоквентни, резултати пак никакви.

Никогаш не сум очекувал моите мислења да се репрезент на албанството, кажувам за мене кој е груби, и не се согласувам дека тој е мој репрезент и општо репрезент на албанците, мислам дека сме фатени од нив, поради коруптивниот систем кои го најдоа како таков, клиенталистички и на секаков начин остануваат на власт.
Нема што ти да се согласуваш или не. Јас може да не се согласувам дека орлите летаат, па ете ко што гледаме по вас-летаат, на кров. Како тоа сте фатени од нив? Како успеале да ве фатат? Ве држат сите со пиштол на глава по дома да гласате за нив? Или ве исповработија сите без да одите на работа па сега мора да гласате. Ако е така, што говори тоа за вас? Ако успеваат да ви продадат причи за летечки орли, адемјашаровци, џамии со минариња од 70 метри, знамиња 50 на 30 метра, што кажува тоа за просечниот шиптaр? Си влегол ти во чајџилница да поразговараш со просечен албанец? Што мисли за религија, за атеисти, за улогата на жената во општеството, за македонскиот компјутор. Абе уште мажот влага со жената на гинеколог на преглед. Тие што не постат за Рамазан се кријат како да се криминалци. Уште кредити не зимаат оти каматите се харам по исламот, во 21 век такви случаеви на работа сум имал. Да не почнувам со последици да имаш секс пред брак (ако си женско), да имаш дечко каур или да си атеист. Не ми кажувај дека ДУИ не се албанските застапници.

Ако ти живееш во Дизниленд, некој живее во реалноста. Или сакаш да прошетаме низ рандом места кај што се збираат па да прашаме. Знам, тешко е те боли. Балистите биле фашисти и тероризирале население, просечниот албанец има мајндсет од 7-ми век, неписмен, религиозно затуцан а сепак агресивен и склон кон криминал. Ти како припадник на таа групација не сакаш да се соочиш со реалноста па ги избираш стандардните методи на одбрана кога те соочуваат со фактите кога не ти одговараат. Негирање, релативизирање, префлање на вината, вие сте криви, вие правите вакви да бидеме, пошто еве Косово саде генијалци, нобеловци и научници се оти нема мнозинство да ги уназадува. Единствениот сегмент што те одделува од тоа да си најтипичен албанец по прашање на евалуација на сопствениот етникум е само закана и физичка пресметка, затоа што имаш еволуирано 3 метра повеќе да знаеш дека не треба така. Во преку 70-80% од ситуации кога оваа дебата би се одвивала во живо, тој од другата страна до сега ќе ми извадеше пиштол или нож, доказ за отсуство на "мозок" и реакција на примарен животен инстинкт, крокодил на пример нема што да дискутира со тебе, одма отварање уста и напад. Нема никогаш да излезеш од шиптaрскиот холограм. И тоа баш ради таа "логика" што сам си ја имплементирал дека-Еве јас не сум муслиман и писмен сум, жив доказ сум дека вие не сте во право. Shqiptarët, c'est moi-Punoy XIV.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
Menvete go nasovot, I VMRO NP bile del od koalicijava.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.388
Поени од реакции
5.155
Било која коалиција да победи од СДС и Беса или ДПНЕ со Алијансата после изборите на ред е федерализација на државата како увод за понатамошен територијален распад на кој се работи неколку децении под услов ако не пукне граѓанска војна и Трамп заедно со Путин не ја уништат во Македонија експозитурата на длабоката држава.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.410
Поени од реакции
4.889
Нема што ти да се согласуваш или не. Јас може да не се согласувам дека орлите летаат, па ете ко што гледаме по вас-летаат, на кров. Како тоа сте фатени од нив? Како успеале да ве фатат? Ве држат сите со пиштол на глава по дома да гласате за нив? Или ве исповработија сите без да одите на работа па сега мора да гласате. Ако е така, што говори тоа за вас? Ако успеваат да ви продадат причи за летечки орли, адемјашаровци, џамии со минариња од 70 метри, знамиња 50 на 30 метра, што кажува тоа за просечниот шиптaр? Си влегол ти во чајџилница да поразговараш со просечен албанец? Што мисли за религија, за атеисти, за улогата на жената во општеството, за македонскиот компјутор. Абе уште мажот влага со жената на гинеколог на преглед. Тие што не постат за Рамазан се кријат како да се криминалци. Уште кредити не зимаат оти каматите се харам по исламот, во 21 век такви случаеви на работа сум имал. Да не почнувам со последици да имаш секс пред брак (ако си женско), да имаш дечко каур или да си атеист. Не ми кажувај дека ДУИ не се албанските застапници.

Ако ти живееш во Дизниленд, некој живее во реалноста. Или сакаш да прошетаме низ рандом места кај што се збираат па да прашаме. Знам, тешко е те боли. Балистите биле фашисти и тероризирале население, просечниот албанец има мајндсет од 7-ми век, неписмен, религиозно затуцан а сепак агресивен и склон кон криминал. Ти како припадник на таа групација не сакаш да се соочиш со реалноста па ги избираш стандардните методи на одбрана кога те соочуваат со фактите кога не ти одговараат. Негирање, релативизирање, префлање на вината, вие сте криви, вие правите вакви да бидеме, пошто еве Косово саде генијалци, нобеловци и научници се оти нема мнозинство да ги уназадува. Единствениот сегмент што те одделува од тоа да си најтипичен албанец по прашање на евалуација на сопствениот етникум е само закана и физичка пресметка, затоа што имаш еволуирано 3 метра повеќе да знаеш дека не треба така. Во преку 70-80% од ситуации кога оваа дебата би се одвивала во живо, тој од другата страна до сега ќе ми извадеше пиштол или нож, доказ за отсуство на "мозок" и реакција на примарен животен инстинкт, крокодил на пример нема што да дискутира со тебе, одма отварање уста и напад. Нема никогаш да излезеш од шиптaрскиот холограм. И тоа баш ради таа "логика" што сам си ја имплементирал дека-Еве јас не сум муслиман и писмен сум, жив доказ сум дека вие не сте во право. Shqiptarët, c'est moi-Punoy XIV.
Имаш тешки стереотипи кон албанците, тоа е многу јасно, сигурно има такви случаеви, како што има такви и кај македонците, пропорционално со бројот на жители кои живеат во град или село.
Повеќе пати сме пишувале околу ова, албанците се поуназадени затоа што дури последните три децении емигриираат по градови. Со тоа помалку се образовани. И тоа е намерно е направено од државниот апарат.
Додека кај македонците дедовците ви се со факултети, нашите татковци се ретки со факултет.

Очигледно не сме евреи, но ниту сме арапи колку што не правите.
Не сте во право, немате пријатели албанци, соработувате кога морате, храните стереотипи од црна хроника...

Просечен албанец е ист со просечниот македонец и општо просечниот балканец, сите за себе мислат дека се над другиот и се најважна нација на цел свет.

И вие сте фатени од македонските политчки партии, никој со пиштол не ве фаќал заложници ама ете ве дерат веќе 30години.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
Каде пишува така?
Официјално ли е?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.272
Поени од реакции
18.814
Имаш тешки стереотипи кон албанците, тоа е многу јасно, сигурно има такви случаеви, како што има такви и кај македонците, пропорционално со бројот на жители кои живеат во град или село.
Повеќе пати сме пишувале околу ова, албанците се поуназадени затоа што дури последните три децении емигриираат по градови. Со тоа помалку се образовани. И тоа е намерно е направено од државниот апарат.
Додека кај македонците дедовците ви се со факултети, нашите татковци се ретки со факултет.

Очигледно не сме евреи, но ниту сме арапи колку што не правите.
Не сте во право, немате пријатели албанци, соработувате кога морате, храните стереотипи од црна хроника...

Просечен албанец е ист со просечниот македонец и општо просечниот балканец, сите за себе мислат дека се над другиот и се најважна нација на цел свет.

И вие сте фатени од македонските политчки партии, никој со пиштол не ве фаќал заложници ама ете ве дерат веќе 30години.
Не може да не се согласам со него во одредени сегменти како што не можам да не се согласам и со тебе во одредени делови кај стереотипите.
А просечниот Македонец и Албанец не се исти, ако се исти немаше сеуште да живееме во иста држава, туку ќе бевме поделени како БиХ и Република Српска и непостоечката Херцег-Босна, каде што евидентно е дека станува збор за скроз ист народ поделен од верски и религиски причини.
Да бевме исти по карактер и размислување Скопје одамна ќе беше во крв, после 2001 гарант ќе се случело уште една граѓанска војна, после толку напади на македонски деца во Скопје, и после Монструм.

Овој раздор секогаш ќе постои барем додека тера оваа политика на Балканот или подобро кажано додека некој ја инсталира оваа политика тука.
 
Член од
13 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
23
Ќе трае оваа зона на самракот барем уште 10-15 години, додека Русија и Кина не се вратат на балканот. До тогаш чаталете се браќа албанци. Но тогаш, во тој момент, ќе пливате преку јонско море, ова нема да ви го заборавиме!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.272
Поени од реакции
18.814
Ќе трае оваа зона на самракот барем уште 10-15 години, додека Русија и Кина не се вратат на балканот. До тогаш чаталете се браќа албанци. Но тогаш, во тој момент, ќе пливате преку јонско море, ова нема да ви го заборавиме!
Глупо е само да се насмеам, така Авенгер реагиера на мои мислења кои не му се допаѓаат или е против нив.
Јас на мислењево навистина гледам со смеа.
Жално е да веруваш во вакви приказни а сигурно си возрасен човек.
Зошто би чекал некој да "дојде" и да направи промени и зошто некој тоа би го направил кога ти(читај целиот народ) не мрда со прст.
Албанци има и во Грција и Србија па не гледам дека таму се случуваат работи кои се случувале и случуваат и ќе се случуваат кај нас.

Кога треба да зборуваме, ќутиме, кога треба да сме некаде, не нема, кога треба да се буниме, седиме дома.
И како и секогаш што велам чест на исклучоци зошто навистина постојат ама не го прават овој муабет со давење во море.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
Глупо е само да се насмеам, така Авенгер реагиера на мои мислења кои не му се допаѓаат или е против нив.
Јас на мислењево навистина гледам со смеа.
Жално е да веруваш во вакви приказни а сигурно си возрасен човек.
Зошто би чекал некој да "дојде" и да направи промени и зошто некој тоа би го направил кога ти(читај целиот народ) не мрда со прст.
Албанци има и во Грција и Србија па не гледам дека таму се случуваат работи кои се случувале и случуваат и ќе се случуваат кај нас.

Кога треба да зборуваме, ќутиме, кога треба да сме некаде, не нема, кога треба да се буниме, седиме дома.
И како и секогаш што велам чест на исклучоци зошто навистина постојат ама не го прават овој муабет со давење во море.
да ти кажам искрено и јас гледам со смеа на твоево мислење, посебно кога го прочитав 2то болдирано, зарем уште треба нешто таму да се деси ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom