СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Едно прашање до едно опшество за сите партијата. Зашо само вие имате превод на албански јазик кога сите албански партии немаат никаде на Македонски?
Нели бевме бинационална држава? Или не важи тоа за нив племе предавничко сте вие.
Кого прашуваш, партијава е пред смрт, буквално немаше никаква моќ овој мандат ниту одлучуваше за нешто. ДУИ ги размонтира начисто пошо најдоа меко ткиво, ама сеа се враќаме на сцена јачи него икада башка Началникот во декември искача од затвор, цело МВР под власт на ВМРО-ДПМНЕ, кодоши и учкари одма ќе летаат.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.941
Поени од реакции
8.440
Кога само помина 05.12.2024? И по кој ли календар се ориентираат овие трупови?

1712142236389.png
1712142341727.png
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.941
Поени од реакции
8.440
1712569390054.png


Toa што не кажавте ништо што се случувало на натпреварот на кој присуствувал Фуркан изгледа дека не било само обид, туку факт дека вам успешно ви е извршена лоботомија.

 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.941
Поени од реакции
8.440
Го допревте ли дното?
Или има и од ова подлабоко подоле?


Прегледај го приврзокот 413551Прегледај го приврзокот 413552
Уште прашуваш?
Тие се надеваат дека ќе влезат во сеалбанската Влада, а ДУИ веќе имаше генерална проба каде им избра премиер, спикер и претседател.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.811
Поени од реакции
9.960
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.941
Поени од реакции
8.440
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
Универзитетската Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби, д-р Милена Стевановиќ, директорка или само партиски рекламен пион?

20230814133106.jpg

...после такво јавно и професионално понижување после нејзиното заложување во здравството, посебно за време на пандемија со коронавирус, како директорка на Универзитетската Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби, неоправдано тргната, разрешена од директорското место од министерот ФМ од партијата Алијанса на Албанците со оправдување дека и' изминал сертификатот за познавање на англиски јазик (а истата се школувала во Кембриџ и законски е безвременски тој сертификат), а поставен доктор од албански етност др ФЦ.

https://meta.mk/kovachevski-jas-ne-go-odobriv-razreshuvanjeto-na-milena-stevanovikj/

...да после актуелниот премиер да даде смешна изјава да :
„Не го одобрив разрешувањето на директорката на Клиниката за инфективни болести Милена Стевановиќ, кое го направи министерот за здравство Фатмир Меџити, рече во изјава за медиумите Димитар Ковачевски,“ :facepalm:

437778454_10160286857571235_4491145026931635009_n.jpg

...и толку беше од медицинската професионалност, ниту збор, ниту изјава, ниту ништо, ќутенката на докторката која ја искористија „како куртон и ја пуштија низ вода“ без да се превземе ништо поради неправдата со што и' се направи на професионален план,

437750767_10160287929671235_5398285626471370071_n.jpg

...за да се сега воскресне политички повторно, мижејќи и заборавајќи на неправдата и понижението што и' се направи на професионален план на работно место во здравството, каде посветила толку години учење и со Хипократовата заклетва на ѕид со 7 години како прв човек на инфективна, тоа ли беше благодарноста, да сега облече бела маица со партиско рекламно лого, со сменета фризура, како тинајџерка да иде по улици да го изработи партиското, рекламирајќи ги тие што „ја фрлиле како искористен куртон“.

437754428_10160286857576235_1253443614073747735_n.jpg

...и наместо како докторка со реноме да се избори да се врати повторно на директорското место на инфективна, од каде на таков смешен, неоправдан начин беше сменета, таа сега како ништо да не било дава кеси со рекламен материјал на младите во градскиот парк и повторно „рамо до рамо“ со екс премиерот кој со прст не мрднал кога ја смениле на таков первезен начин,

...до кое дно може да се спушти човекот, да нема малку гордост, малку свое „јас“, толку години образование и едукација, да се има исправена кичма, каде е македонската непобедливост и македонскиот непокор?

жалосно, ме јаде туѓ срам! :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.941
Поени од реакции
8.440
Прегледај го приврзокот 413733

...и наместо како докторка со реноме да се избори да се врати повторно на директорското место на инфективна, од каде на таков смешен, неоправдан начин беше сменета, таа сега како ништо да не било дава кеси со рекламен материјал на младите во градскиот парк и повторно „рамо до рамо“ со екс премиерот кој со прст не мрднал кога ја смениле на таков первезен начин,

...до кое дно може да се спушти човекот, да нема малку гордост, малку свое „јас“, толку години образование и едукација, да се има исправена кичма, каде е македонската непобедливост и македонскиот непокор?

жалосно, ме јаде туѓ срам! :facepalm:
Oвој да не е поарен?
ДУИ и Османи утревечер си го резервираа Плоштад Македонија во 20:00 за својот митинг, а него го нападија како шугав пес на некоја раскрсница пред зграда за да го направи неговиот завршен митинг утредента во 13:00. Па уште и го нарекол Граѓански централен митинг.:facepalm:

Но тој не ме чуди. Ме чудат оние што ќе гласаат за него. Што очекуваат да добијат од него, кога тој кутриот не може да се избори ни за самиот себе?

1713630466744.png

1713637087716.png
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
...па што не отидна С.Пендаровски на плоштад „Скендербег“ за краен митинг, поефектно ќе му беше наместо пред рандом ЕУ зграда, а и овие ДУИ на плоштад „Македонија“ што не си го држат митингот на плоштад „Скендербег“ не го сакаат веќе или пред ЕУ зградата нели тој се кандидира за европски претседател таман таму му е местото што бара на плоштад „Македонија“, тоа е чиста провокација сигурно планиран со Владата на СДСсМ!

...ми е страв да помислам како во гужвата ќе ги скрнават спомениците кои се на плоштад, фонтаната ќе ја оштетат и цела околина ќе ја усерат, офф офф има да биде хорда од дуисти, ова како намерно да им ја даваат локацијата, да се докаже Груби повторно после оштетување на Македонскиот национален театар да го усерат и плоштадот „Македонија“ во Скопје!


...одговараше некој? испокршено? па уште будали не' прави Груби „ градено со народни пари“ значи и наше и ваше и нивно, па кршиииии, удрииии, уништи све, од овчар цивилизиран човек не бидува, па и ауди да вози и облечен во Армани одело џабе, ама кој им го дозволува сето тоа, ишала аир да не види!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom