СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.708
Поени од реакции
4.375
Вистинско чудо е како Каевски сеуште не е натепан. А и таква фаца има што иритира...
Да уште ќотек му фали, тој така е мрднат “АнаЛена360“ па уште ќотек, замисли каков ќе биде потоа.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
121
Поени од реакции
171
oktroiraniot pretsedatel na sdsm, osven sto e falsifikat lik (go bolelo pupeto i ne sluzel vojska,rabotel vo fabrika ono negova bila,studiral a u stvari se dopisuval so harvard i oksford, bil od 1994 vo sds, osven periodot 2006-2017 koga e prisuten na site nastaniorganizirani od vmro) sega laze i za potekloto na nadimokot vo nekoj potkast na sitel,nikogas vo kumanovo ne go vikale mali tace ili tace, otsekogas bil Curka,zosto bega od vistinata ne mi jasno ili mi e jasno no ne razbiram, detska rabota, sega ke ispadne i deka ne branel mal fudbal nego bil centarfor ili 10ka, sto nagazna mina dobija so nego ne znam dali sfacaat vo sdsto
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
oktroiraniot pretsedatel na sdsm, osven sto e falsifikat lik (go bolelo pupeto i ne sluzel vojska,rabotel vo fabrika ono negova bila,studiral a u stvari se dopisuval so harvard i oksford, bil od 1994 vo sds, osven periodot 2006-2017 koga e prisuten na site nastaniorganizirani od vmro) sega laze i za potekloto na nadimokot vo nekoj potkast na sitel,nikogas vo kumanovo ne go vikale mali tace ili tace, otsekogas bil Curka,zosto bega od vistinata ne mi jasno ili mi e jasno no ne razbiram, detska rabota, sega ke ispadne i deka ne branel mal fudbal nego bil centarfor ili 10ka, sto nagazna mina dobija so nego ne znam dali sfacaat vo sdsto
Како брат близнак да му е на неговиот политички противник од ДПНЕ. Со еден исклучок на другиов тате му го заврши машински. Се друго е скоро па идентично.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.945
Да за Европа, не за Русија!
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.945
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.665
Поени од реакции
7.576
Чим "преговараат" со бошњаци, турци и цигани, тогаш се ќе им соберат на СДС за следниве избори. ДУИ очигледно стојат лошо со рејтинг и ќе повлечат се што може да се купи накај нив, во шестка и дел од петка очекувам и СДС клиентелата да им ја купат да гласа за нив. СДС нема да присмрди на 200 000 гласа.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
235
Поени од реакции
373
Едно прашање до едно опшество за сите партијата. Зашо само вие имате превод на албански јазик кога сите албански партии немаат никаде на Македонски?
Нели бевме бинационална држава? Или не важи тоа за нив племе предавничко сте вие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom