Русија

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.540
Поени од реакции
9.456
Здраво

Планирам парѕвање за Русија и сакам да поставам прашања. Се надевам ке има одговор бидејќи темава не е активна веќе 3.5 години.

Ке летам со визаир во Петерсбург.

Прво дали треба виза или покана за престој во Русија. Знам дека не може како во Европа само да влезеш и да се прошеташ како турист.
Второ дали може да се користат евра во Русија(претпоставувам не)? Дали разменуваат евра во рубљи на самиот аеродром? Или дали може уште од кај нас да разменат по поволен курс?
Трето што би ми препорашале за посетување во градот? Обавезно го псоетувам Ермитраж :)
 
На врв Bottom