Русија - смена во надворешната политика?

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.916
Германците топло (pun intented) се сеќаваат на Герхард Шредер!

Овој Шолц ќе отиде во нужникот на нивната историја, слично како глупавиот Хинденбург!

Предваник е Шродер според политичката елита во Швабистан и масс медиумите што ја изградил Гееманијада биде зависна од руски енергенси.

Тоа што знаел колку е два и два и дека круцијални се ресурсите за економијаата на Швабистан.
Затоа зелените со СПД го решија проблемот, све што градеа просраа во рок од една година :icon_mrgr:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.120
Поени од реакции
30.900
Автоматски споено мислење:

Заебанција на сметка на америчките медиуми... Постојано пишуваа наслови „по која цена“. На пример:
- Русија ќе почне војна, ама по која цена?
- Русија почна војна, ама по која цена?
- Русија ја добива војната, ама по која цена?
Итн.
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
Од доверливи извори директно од МИ6 имам информаци дека руските загуби се точно 102,5 %. Исто така истиот извор прецизно има утврдено дека Фантата е најдобра Кока-Кола.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Од доверливи извори директно од МИ6 имам информаци дека руските загуби се точно 102,5 %. Исто така истиот извор прецизно има утврдено дека Фантата е најдобра Кока-Кола.
Mene pak od site kokakoli pepsito mi e najubo :D .
Tuku nejse, okolu statistikata, istrazuvanjata potvrduvaat deka za 100 rusi sto odat na front, mora uste dvajca da dopustat plus za da nikoj ne se vrati, za da se na nula, inaku vo minus vleguvale. Navodno na front umirale povekje otkolku sto imaat pusteno , pa zatoa morale da dopustat uste nekoj za da im izlezi matematikata. Toa negativni broevi nesto, slabo baratam so niv, ali taka nesto idi :toe:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.120
Поени од реакции
30.900
"Putin has turned the exits of major Western companies into a windfall for Russia’s loyal elite and the state itself. He has forced companies wishing to sell to do so at fire-sale prices. He has limited sales to buyers anointed by Moscow. Sometimes he has seized firms outright.

Putin has turned an expected misfortune into an enrichment scheme.

Western companies that have announced departures have declared more than $103 billion in losses since the start of the war, according to a Times analysis of financial reports. Mr. Putin has squeezed companies for as much of that wealth as possible by dictating the terms of their departure."


Автоматски споено мислење:

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.916
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.496
Поени од реакции
3.570
WTF , i can not believe..
Тоа не е вистина, такви работи постојат само на скапаниот и умирачки запад..:D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.717
Поени од реакции
23.800
Panini сепак се нема повлечено од рускиот пазар. Италија во меѓувреме да не ги повлекла санкциите ?
Screenshot_20231227_163655_Instagram.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom