Русија подготвена на војна поради Косово!

Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Ne veruvaj na Ustasi ...
RUSIJA cuvar na PRAVOSLAVIETO..!!!
Лелелел чоече дај не масирај со глупи коментари на секоја тема поврзана со Сврбија. Сеа и Хрватите ги мразиш? Загреота си!!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Русија станува се посилна и посилна, ама не си брка ничии интереси освен сопствените. Со други зборови ги заболе „рускиот“ за Србија.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ne veruvaj na Ustasi ...
RUSIJA cuvar na PRAVOSLAVIETO..!!!
Море таман си рекол човекот, а ти верувај им на Србите пак, и сети се зошто не не признаваа до 1995 и кои лајна ги јадеа (и сеуште ги јадат) за нас
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Море таман си рекол човекот, а ти верувај им на Србите пак, и сети се зошто не не признаваа до 1995 и кои лајна ги јадеа (и сеуште ги јадат) за нас
Извини пријателе, 1995 години и баш не сум знајал дека ми е главата сум имал 6 години, стварно само така од прилика знам нешто за односите меѓу Србија и Македонија, ај ти како по информиран пиши една ПП така подетално какви биле односите и какви се лајна јаделе?
поздрав.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Извини пријателе, 1995 години и баш не сум знајал дека ми е главата сум имал 6 години, стварно само така од прилика знам нешто за односите меѓу Србија и Македонија, ај ти како по информиран пиши една ПП така подетално какви биле односите и какви се лајна јаделе?
поздрав.
Prijatele ako ucis od takvi samo na omraza ke te naucat. Znaj samo deka so Srbija sme nemale nikakov spor. Spor imame samite so sebe. Nekoj saka da bide Anticki Makedonec , nekoj ovakov, nekoj onakov itd.itd. E takvite sto neznaat ni samite sto se mrazat sve okolu sebe, pa duri i sebesi...:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Русија станува се посилна и посилна, ама не си брка ничии интереси освен сопствените. Со други зборови ги заболе „рускиот“ за Србија.
Чиста вистина.
Prijatele ako ucis od takvi samo na omraza ke te naucat. Znaj samo deka so Srbija sme nemale nikakov spor. Spor imame samite so sebe. Nekoj saka da bide Anticki Makedonec , nekoj ovakov, nekoj onakov itd.itd. E takvite sto neznaat ni samite sto se mrazat sve okolu sebe, pa duri i sebesi...:smir:
Немаме спор со Србија? Што е тоа меѓу МПЦ и СПЦ? Ќе речеш црковен спор? Е, жими таквото! Па едвај успеавме да ја демаркираме границата, со неколкугодишно натегање.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Ne veruvaj na Ustasi ...
RUSIJA cuvar na PRAVOSLAVIETO..!!!
Бајаги го сочува 1999 год. кога и помагаше на Србија... Еве да ти цитирам наслов од еден српски весник од 2000 год. „ Руси су били спремни да се боре до последњег србина, само да би добили неку милијарду кредита„ .... така нешто беше. Ти текнува на онаа народната : Бате ај доста ме браниш, ме боли веќе...:toe:
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Чиста вистина.

Немаме спор со Србија? Што е тоа меѓу МПЦ и СПЦ? Ќе речеш црковен спор? Е, жими таквото! Па едвај успеавме да ја демаркираме границата, со неколкугодишно натегање.

Toj spor so crkvata ne e samo so Srbija, tuku so celiot Pravoslaven svet. Pa nasite popovi vo Erusalim mozat da odat samo kako turisti. Nikogas ne bile pokaneti na razni sostanoci i dr. Zatoa toa ne go racunam kako spor samo so Srbija...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Бајаги го сочува 1999 год. кога и помагаше на Србија... Еве да ти цитирам наслов од еден српски весник од 2000 год. „ Руси су били спремни да се боре до последњег србина, само да би добили неку милијарду кредита„ .... така нешто беше. Ти текнува на онаа народната : Бате ај доста ме браниш, ме боли веќе...:toe:
Dobro tuka si vo pravo, no togas bese Jelcin. Denes Rusija e nesto drugo na svetska politicka scena (barem se nadevam) so Putin i od sega so Medvedev. Ke pocekame i ke vidime sto ke se slucuva...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Ево ги слушам руските тенкови се движат накај Косово.:pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Извини пријателе, 1995 години и баш не сум знајал дека ми е главата сум имал 6 години, стварно само така од прилика знам нешто за односите меѓу Србија и Македонија, ај ти како по информиран пиши една ПП така подетално какви биле односите и какви се лајна јаделе?
поздрав.
Тогаш, 1995 Србија, т.е СРЈ тогашна, ја призна Македонија.
А дотогаш, Милошевиќ и Мицотакис сакаа да ја делат Македонија, т.е. вождот сакал, а гркот не прифатил таква идеја, оној на кој се палат србоманите, т.е Шешељ, велеше дека ќе пушти неколку тенка во Вардарска Бановина и ќе ја среди работата, значи се занесуваа оти „небескиот српски народ“ ќе прави голема Србија, „Србија до Токија“. А на крајот излезе онаа „Србија ко Нокиа“
Таа 1995 година, се потпиша Дејтонскиот мировен договор со кој заврши војната во Босна, и се формира БиХ федерацијата каква што ја знаеме денес. Милошевиќ беше еден од потписниците, заедно со Изетбеговиќ и Туѓман.
И после пак некој нека каже дека Србите ни се некакви пријатели и нека се пали на нив.:ctf7:

Се извинувам за офтопикот.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Русија подготвена на војна за Косово....NOT!
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Русија само им фрла платно на очи на србите односно ако може да се каже сочуствува со нив.

А Русија да води војна заради србија тоа е ветар во магли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom