Русија подготвена на војна поради Косово!

Член од
23 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Секогаш победувате?Кај победивте?
Pobedivme so nezavisnost na KOSOVA
I ke pobedime i ovde na Makedonija. Nemojte nikako da mislite deka nema da se spovede Orhidskiot dogor, toa ne go zaboravat albancite, ako davame krv za nesto ideme do kraj. Ako od potezite na segasnata vlda ti mislis deka nie od vojnaata nemame dobieno nisto, se laziz sebesi bidejki ako orhidskiot dogovor ne nema da se spovede ke spovede nesto drugo, isto kako ona sto se spovede vo Kosovo. VMRO misli deka igra so albancite i vi aplaudirate na ovie misli, no site gresite i historiata ke dogaze za toa. Za nasite pobedi sega znae cell svet i ne mi treba ti da znaes, da ne bese Skenderbeg koj sega veke ima najgolem bust vo srede Shkupi cella Evropa sega turcija ke bidese.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Pobedivme so nezavisnost na KOSOVA
I ke pobedime i ovde na Makedonija. Nemojte nikako da mislite deka nema da se spovede Orhidskiot dogor, toa ne go zaboravat albancite, ako davame krv za nesto ideme do kraj. Ako od potezite na segasnata vlda ti mislis deka nie od vojnaata nemame dobieno nisto, se laziz sebesi bidejki ako orhidskiot dogovor ne nema da se spovede ke spovede nesto drugo, isto kako ona sto se spovede vo Kosovo. VMRO misli deka igra so albancite i vi aplaudirate na ovie misli, no site gresite i historiata ke dogaze za toa. Za nasite pobedi sega znae cell svet i ne mi treba ti da znaes, da ne bese Skenderbeg koj sega veke ima najgolem bust vo srede Shkupi cella Evropa sega turcija ke bidese.
Таааака е шипоња спиј ти на тоа уше.Ќе добиете вие еден голем најголем ку*ац,ништо друго.Ќе почекаме и ќе видиме.:baeh:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Таааака е шипоња спиј ти на тоа уше.Ќе добиете вие еден голем најголем ку*ац,ништо друго.Ќе почекаме и ќе видиме.:baeh:
Za ku*ac se znae koj go dobiva, vasata sestra ovde u tetovo sto uci, i toa samo za 200 den. Ja znaes pesnata "Nie Albancite pari si imame so vasite sestri ku..t si igrame ALE ALE "
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Za ku*ac se znae koj go dobiva, vasata sestra ovde u tetovo sto uci, i toa samo za 200 den. Ja znaes pesnata "Nie Albancite pari si imame so vasite sestri ku..t si igrame ALE ALE "
Не бе дечко на глупости нема да ти реплицирам.Не се спуштам на твое ниво,ако почнам ја со вашите сестри што сум правел има да попиздиш.Така да боље прекини ја дискусијава на време.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Vakvi kako tebe sto mislat vaka samo nas albancite ni pravat dobro. Taka mislese i Milosevis i eve sto stana so Kosova. Ako sakate problemi ti ke vi dojdat, no da znaete deka ke izgubite. Svetot veke znae koj se albancite i kakvi sme nie, isto taka znat i za ovie vasi mislenja. Po tradicija albanicte nikogas ne pocnat vojna, no koga nekoj drug inicira nie sme podgotveni na toa i sekogas pobedime, taka veli istorijata citaj malce. Ako sakas problemi imaj vakvi mislenja ako ne misli nesto drugo.


Да да, секако..И Американците ако не го бомбардираа Белград вака ќе мислеше?и во Арачиново ако не ви ги пуштеше автобусите, исто вака ќе мислеше?Ако го оставеа Милошевиќ кога влезе со тенковите во Косово исто така ќе мислеше?Без да имавте помош од бомбардирањата сега немаше ни К од Косово да имавте..Вашата “храброст“исто се покажа и во Арачиново..Море треба да си признаете дип интересот на Америка е сличен како вашиот затоа вака зборуваш..Утре ако се заврти политиката на Вашингтон, и тогаш ќе видам дали вака ќе се велиш..
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Не бе дечко на глупости нема да ти реплицирам.Не се спуштам на твое ниво,ако почнам ја со вашите сестри што сум правел има да попиздиш.Така да боље прекини ја дискусијава на време.

Ti prv pocna so takvo pisuvanja, pa za mene ne e problem ako me navredi nekoj so navreda ke mu vratam.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1


Да да, секако..И Американците ако не го бомбардираа Белград вака ќе мислеше?и во Арачиново ако не ви ги пуштеше автобусите, исто вака ќе мислеше?Ако го оставеа Милошевиќ кога влезе со тенковите во Косово исто така ќе мислеше?Без да имавте помош од бомбардирањата сега немаше ни К од Косово да имавте..Вашата “храброст“исто се покажа и во Арачиново..Море треба да си признаете дип интересот на Америка е сличен како вашиот затоа вака зборуваш..Утре ако се заврти политиката на Вашингтон, и тогаш ќе видам дали вака ќе се велиш..
Baraj ti Milosovik i Haracinovo, ke gledas so ke te najde.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Baraj ti Milosovik i Haracinovo, ke gledas so ke te najde.
Милошевиќ го мразам од дното на душата..Ама ако ти е за провоцирање дојдено немој да пишиш ич..Ако не знаеш да напрајш муабет ништо не прај....
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Се согласувам за сите тие 90% Албанци , за оние кои се од македонија , ама за жал не ја сваќаш поентата , косоварите ти се на пат и на мене и на тебе , толку многу знаеш да филозофираш ама за реалноста не си ни далтонист , црно ти е. Не подценувај патриоти , а денешните македонци кои ке ја бранат МК не е важно како се викаат , важно е дека се професионалци и ке си ја сработат работата.
Izmegju ni e sila shto ne pripagja nitu vo Albanskiot etnikum, nitu vo Makedonskiot.
A, Balkanot... Mesto i rasadnik na nacionalizam. Malku treba da se zapali, i koga ke se zapali, mnogu teshko se gasi.
Shteta, bi sakal da sum roden vo Francija, i posle moja 18 godishna vozrast, da idam sam da ziveam, da rabotam neshto, da studiram, da ziveam vo nekoja dupka koja nema da ima nikakvo vlijanie na mojata etika i moralni normi, i da slusham dobra bluess muzika.
No shteta, toa nije moguce. Ja prifakam realnosta i site atributi shto taa gi nosi.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Pobedivme so nezavisnost na KOSOVA
I ke pobedime i ovde na Makedonija. Nemojte nikako da mislite deka nema da se spovede Orhidskiot dogor, toa ne go zaboravat albancite, ako davame krv za nesto ideme do kraj. Ako od potezite na segasnata vlda ti mislis deka nie od vojnaata nemame dobieno nisto, se laziz sebesi bidejki ako orhidskiot dogovor ne nema da se spovede ke spovede nesto drugo, isto kako ona sto se spovede vo Kosovo. VMRO misli deka igra so albancite i vi aplaudirate na ovie misli, no site gresite i historiata ke dogaze za toa. Za nasite pobedi sega znae cell svet i ne mi treba ti da znaes, da ne bese Skenderbeg koj sega veke ima najgolem bust vo srede Shkupi cella Evropa sega turcija ke bidese.
Imam prasanje ne samo za tebe tuka i za site Albanci na forumov. Sakam da prasam STO SE Albancite? ZRTVI ILI POBEDNICI??? izvini ama dvete ne mozi
Oti ednas se pretstaveni kako tie se ugnetuvani od narodite na balkanot, pa amerika so "polno pravo" intervenira da im pravi drzavi, ili pak Albancite se mnogu sposobni voini, koi so svojata hrabrost pozrtvuvanost go osvojuvaat Balkanot???
Ako ste zrtvi, ne velete deka se voini, oti togas treba da bidete jagnina, koi milosovic gi kolel, pa dosol Sem da go iskara.
Ako ste voini, ne se zalete i ne kukajte od masakri genocidi, civinlni zrtvi, VOENATA SUPERIORNOST na drugite narodi na balkanot, ne kukajte oti sekoj znae sto nosi vojnata so sebe, i deka kolateralnata steta e neizbezna.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Imam prasanje ne samo za tebe tuka i za site Albanci na forumov. Sakam da prasam STO SE Albancite? ZRTVI ILI POBEDNICI??? izvini ama dvete ne mozi
Oti ednas se pretstaveni kako tie se ugnetuvani od narodite na balkanot, pa amerika so "polno pravo" intervenira da im pravi drzavi, ili pak Albancite se mnogu sposobni voini, koi so svojata hrabrost pozrtvuvanost go osvojuvaat Balkanot???
Ako ste zrtvi, ne velete deka se voini, oti togas treba da bidete jagnina, koi milosovic gi kolel, pa dosol Sem da go iskara.
Ako ste voini, ne se zalete i ne kukajte od masakri genocidi, civinlni zrtvi, VOENATA SUPERIORNOST na drugite narodi na balkanot, ne kukajte oti sekoj znae sto nosi vojnata so sebe, i deka kolateralnata steta e neizbezna.
Томсасо, брат..Тие се уникат..Тие се и жртви и воини, барем според мислењава на форумот!:toe: Тешко е да бидеш и овца и волк истовремено:):):nesum:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ништо нема да биде, ни војни ни ништо барем јас така мислам, според некој српски генерал во војската Русија само Косово го користела како поле да се закачи со нејзините големи противници како Америка и Франција. така зборуваа на хрватската Нова ТВ.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Ништо нема да биде, ни војни ни ништо барем јас така мислам, според некој српски генерал во војската Русија само Косово го користела како поле да се закачи со нејзините големи противници како Америка и Франција. така зборуваа на хрватската Нова ТВ.
Ne veruvaj na Ustasi ...
RUSIJA cuvar na PRAVOSLAVIETO..!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom