Русија подготвена на војна поради Косово!

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Доколку ЕУ прифати единствен став или НАТО го пречекори својот мандат на Косово, ние ќе бидеме приморани да примениме груба сила" - изјави Димитри Рогозин, рускиот претставник во НАТО.

Рускиот претставник во НАТО изјави дека Русија би можела да примени сила доколју НАТО и Европската Унија не дејствуваат во рамките на ООН во врска со Косово.

"Доколку Европската Унија прифати единствен став и доколку НАТО го пречекори својот мандат на Косово, овие организации ќе ги предизвикаат Обединетите нации, па и ние ќе тргнеме од фактот дека треба да примениме груба воена сила за да не почитуваат", изјави Рогозин од Брисел.

Портпаролот на руската дипломатија Михаил Каминин изјави дека Русија жали за насилството во Белград, но одговорноста ја префрли на државите кои го признаа едностраното прогласување независност на Косово!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kako sto amerika vleze vo irak bez dozvola na oon taka i rusite ke vlezat vo kosovo i tolku od nezavisnosta isto ko krusevskata republka
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
tuka ima mnogu decki i devojcinja koi sakaat da vodat vojna za usa protiv rusija. eve im sansa da se dokazat na "stalingradskiot" front eden den.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Нема да има воjна на великите сили,па ке има местна воjна-срби и албанци.Во дните кои идат ке биде интересно.Днес армиjaта на Цар Лазар предложи сите православни држави и Кина на 26 този месец да образуват нов блок,коj ке брани и Косово.
Еве http://www.focus-news.net/?id=n892856
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
kakva vojan be. Si praat i oni bajram na pametot. Ja ke poveruvam koga ke vidam ruski tenkovi na granica.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
На Балканов почнува да врие ама не верувам дека ќе стане нешто големо како нова војна ама до крај да се води нема да дојде лошо. Можеби лошо мислење ама тоа е, вака не бива......
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Нема да има воjна на великите сили,па ке има местна воjна-срби и албанци.Во дните кои идат ке биде интересно.Днес армиjaта на Цар Лазар предложи сите православни држави и Кина на 26 този месец да образуват нов блок,коj ке брани и Косово.
Еве http://www.focus-news.net/?id=n892856
Извини друже ама бугарски не разбирам баш нај нај, ке го преведеш текстот на македонски.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Ako baba laze, trap ne laze, a efendi?

:pos2:


Na Vidovden se ke se vidi.

A jas sum siguren deka Putinova Rusija onaka bezveze ne drnda.
Protivudarot vo koj ke bidat vkluceni site na koi im skurci od USA ke sledi od tri strani na svetot, Balkan, Blizok i sreden Istok (Iran, Irak, Gruzija, Afganistan, Pakistan), juzno kinesko more (invazija na Hong Kong), eventualno juzna Amerika, Venecuela, Kuba-ama za tamu ne mi se veruva, bidejki kopneno se izolirani od ostatokot na novata alijansa i moze premnogu da ki kosta.

USA resila da go osvoi svetot, ama ima i drugi protagonisti vo igrata,
koj ke vladee so svetot.
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Абе зашто верувате на вакви провокации. Ова е само паметен потег на русите за да омекне западот. Во случајот со косово јас ги поддржувам србите, немојте да прајте албанец од мене зашто ги мрзам Албанците од дното на душата. А што се однесува до Цар Лазар. Сега му текна да повикува на православните браќа, а не ја признаваат нашата православна црква. Епа ќе ни извини!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Знаменцето со кој Русите веќе го обележаа Кале,сега ќе биде заменето со малку поголемо и поуочливо на картата.:(
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Русија е светска сила но за жал сиромашна. Незнам дали приметувате или не но Русија секогаш стои зад Србија ( нмам појма зашто ) Не верувам дека ке седи со скрстени раце околу косово пошто знаеме дека имаат и они сличен проблем како србите што имаат со нивното драгоцено КОСОВО... За мешање МИСЛАМ дека ке се замеша и нема да биде се како што сакаат американците... Нека водат војна нека прават што сакаат со тоа само нека не ни доаѓаат нас бгалци од косово или србиј или незнам ти каде зашто ке побараат и од кај нас дел... Само не ми е јасно како можеше да собере сила оној политичарон на дуи мислам дека беше и да каже ПУТИН Е НА КОЛЕНА ТОЈ ВЕЌЕ Е НЕМОЌЕН... нека моли бога тоа до путин да не стигне и да не го види зашто ако путин дознае за таквите коментари не верувам дека ке седи со скрстени раце. И уште нешто. Русија нема вложено ниту еден долар во воената артилерија во Русија веќе 20 годни а можеби и повеќе а имаат соопствена ракета измислена која радар неможе да ја фати. Па сега размислете ШТО БИ СЕ СЛУЧИЛО АКО РУСИЈА МАЛЦЕ ПОЧНЕ ДА ВЛОЖУВА ВО СООПСТВЕНАТА АРТИЛЕРИЈА ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom