Русија ги призна Јужна Осетија и Абхазија

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Добро рекоа Медведев и Путин, Дека Русија не е онаа истата од 1999 година кога НАТО ја бомбардираше Србија... Да беше тогаш Русија како што е денес, НЕ БИ ИМАЛО БОМБАРДИРАЊЕ...!!!
Тоа се нивни зборови, алудирајќи на пијаницата Јелцин, кој ја има посрамотено Русија како никој владател пред тоа...!
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
e na toj pijanica evropa mu otpisha 100 milijradi dolg, zede kredit gi obnovi naftovodi i ja digna rusija na noze.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
e na toj pijanica evropa mu otpisha 100 milijradi dolg, zede kredit gi obnovi naftovodi i ja digna rusija na noze.
Му отпиша долг, а му нареди да ги уништи пола и више нуклеарни боеви глави...!!! Па СЕГА ЕВЕ ТИ КРЕДИТ И ПОВТОРНО ПРАВИ НУКЛЕАРКИ!!! А после кредитот ќе го враќа Путин и Медведев...
Не биди смешен... Горбачов ја уништи Русија со распадот на СССР, а Јелцин ја дотолчи и ја П О Н И Ж И ...!!! :kesa:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Луѓе баталете егејска, пиринска, мала преспа. Тоа е завршена работа. До кога со вакви идејали, никој нема да ги врати назад !
На лошо е тргната работава со русиве и американците, до каде ќе стаса ќе видиме . . .
особено не ти...еј луге чувте ли..баталете...
 
H

HITCH

Гостин
Луѓе баталете егејска, пиринска, мала преспа. Тоа е завршена работа. До кога со вакви идејали, никој нема да ги врати назад !
На лошо е тргната работава со русиве и американците, до каде ќе стаса ќе видиме . . .
Ти бе не си добар!!! Што ми е гајле за Руси или Американци ВАЖНА МИ Е МАКЕДОНИЈА И НИШТО ДРУГО.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Добро рекоа Медведев и Путин, Дека Русија не е онаа истата од 1999 година кога НАТО ја бомбардираше Србија... Да беше тогаш Русија како што е денес, НЕ БИ ИМАЛО БОМБАРДИРАЊЕ...!!!
Тоа се нивни зборови, алудирајќи на пијаницата Јелцин, кој ја има посрамотено Русија како никој владател пред тоа...!
Да можеше ти некако да станиш попаметен во изминативе 8 години сега ќе ти беше многу појасно дека Русија ја искористи Србија и Косово како алиби за своите намери во Грузија.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
БРАВО за Русите, ја остварија својата цел, според мене се испазарија Русија и Нато со тоа што Русија остави да го признаат Косово, Америка дозволи да се признае Апхазија и Осетиа без последици кон двете сили.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
tisina da ne ne cujat amerikancite pa posle monkeydonija ke ne vikat zatoa ne krevajte glas psttt
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
tisina da ne ne cujat amerikancite pa posle monkeydonija ke ne vikat zatoa ne krevajte glas psttt
Незнам за нас, ама кога го читам ова мислам дека со право можат да не викаат како што сакаат, а и онака со ваков промислен народ и тоа како си можат.
 
Член од
22 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Abe ne za dzabe Rusija e najgolema zemja na svetot mislite deka ona se palsi od Amerika? K** i e dvor i e na Rusija za Amerika. Ako Amerika saka vojna neka poveli. Rusija nema da potklekne taka lesno na Amerika.
 
H

HITCH

Гостин
Му отпиша долг, а му нареди да ги уништи пола и више нуклеарни боеви глави...!!! Па СЕГА ЕВЕ ТИ КРЕДИТ И ПОВТОРНО ПРАВИ НУКЛЕАРКИ!!! А после кредитот ќе го враќа Путин и Медведев...
Не биди смешен... Горбачов ја уништи Русија со распадот на СССР, а Јелцин ја дотолчи и ја П О Н И Ж И ...!!! :kesa:
уууууууфффффффф колку време се спремаше да го кажеш ова?! Некако ко да си заборавил каде живееш. Многу се замараш со Русија ај батали ти Горбачов, Елцин, Питин, Медведев гледај кој ќе победи во Америка на претседателски а за Русија батали сама ќе си ги реши проблемите..
АБЕ ЛУЃЕ МНОГУ НЕШТО СЕ ЗАМАРАТЕ СО РУСИЈА.. ДА НЕ ЈА САКАТЕ ЗА СОЈУЗНИК... ДА НЕ ВЕ ПОТСЕТУВАМ КОЛКУ ‘‘ПОЗИТИВНА‘‘ УЛОГА ИМА РУСИЈА ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА КАДЕ СТАПНАЛА ОСУШИЛА
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Русија прави огромна грешка со тоа што и опонира на Америка.Со тоа може да ја доведе во прашање светската безбедност и мир.Признавањето на Абхазија и Јужна Осетија е само контрирање на осамостојувањето на Косово.Само нелогичноста на САД лежи во тоа што бараат територијалниот интегритет и суверенитет на Грузија да се запази во целост а од друга страна тие го ништат територијалниот интегритет и суверенитет на Србија со признавањето на Косово.Фактички Американците сакаат да бидат ем кабетлии ем мустаклии.А,каде лежи зајакот:дали на Косово дали во Грузија-прашање е сега?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ајмо Баскија, ајмо Шкотска, ајмо Ирци браќа, ајмо Белгија... Ајмо Европска Унија во која тенденцијата е да нема унии.

Не сме ние за во Европа. И среќа што е така.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Русија прави огромна грешка со тоа што и опонира на Америка.Со тоа може да ја доведе во прашање светската безбедност и мир.Признавањето на Абхазија и Јужна Осетија е само контрирање на осамостојувањето на Косово.Само нелогичноста на САД лежи во тоа што бараат територијалниот интегритет и суверенитет на Грузија да се запази во целост а од друга страна тие го ништат територијалниот интегритет и суверенитет на Србија со признавањето на Косово.Фактички Американците сакаат да бидат ем кабетлии ем мустаклии.А,каде лежи зајакот:дали на Косово дали во Грузија-прашање е сега?
Мене само ме чуди што чека Македонската влада со писмото за намери окулу признавањето на овие две нови Републики,на тој начин ќе станат сите разговори,преговори окулу имиња,бенџмарци и разни други тракатаници беспредметни.Македонија ќе биде примена и во НАТО и во ЕУ пред Хрватска и Албанија.А Грците ќе си останат “подзинати“ како и секогаш.
П.С.:Му велам на Гвујо да ги избрка вработените во неговата “фабрика“,не знаат ни една партија покер да “изблефираат“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom