Рузвелт или Симеон Радев на зградата на МНР?

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Потсети се на летоците на претходните избори кои ги имаше низ цел Штип,Струмица и источна Македонија..Мислиш дека немаат подли игри болварите? Ај размисли убаво.. Па човече ако ти отидеш за пасош да извадиш,они ти бараат цела фамилија бугари да ги пишеш,зашто што мислиш ? Ќе никнат бугарски партии убеден сум,само кога ќе дојде денот за тоа,нема да имаат никаква популарност , ама ќе бидат тука само за провокација и да прават по некој ситен инцидент и да мавтаат со листите кон Европа со бројки,еве доказ дека Македонците се бугари.
Никоj не те тера вакво нешто, пак се заебаваш.
Многу сте интересни, страв и паника ви фатува,кога чуете зборот бугарин. Еве веке една година по програма на министерството за образование деца от РМ се школуват во бугарско школо во РМ. Дали хабер му стана на некоj?
Еве преди един месец - деца от Молдавиja,Србиja,Украjна и Македониja представуваха Бугариja и беха дел от државната делегациja во Европскиот парламент за националниот празник - 3 Март. Беха приети от председателот. Дали на некоj хабер му стана?
Еве преди недела дена - конференциja пак на деца от Бугариja,Молдавиja,Србиja,Украjна и Македониja за здружуване врз база на нивниот бугарски етнос. Дали некоj му стана хабер?
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Далеку си бил ти од Македонец,онакви ставови да изнесеш и онакви глупости да изнатрескаш,треба стварно да немаш 2 грама мозок.......или да си татар,што ти очигледно си.
Од Скопје сум :D ако алудираше на тоа веке 300 години мојата фамилија живее тука , а мојте ставови си се базираат на некој факти и докази којшто ми биле посочени :) избегавам да зборам на оваа тема у живо баш поради тоа што има мн расправии
--- надополнето: 13 април 2012 во 02:03 ---
ахм..а бугарите по потекло се...????
Неам појма ама мислам дека се словени + тоа племе на аспарух
 
P

PewDiePie

Гостин
Од Скопје сум :D ако алудираше на тоа веке 300 години мојата фамилија живее тука , а мојте ставови си се базираат на некој факти и докази којшто ми биле посочени :) избегавам да зборам на оваа тема у живо баш поради тоа што има мн расправии
--- надополнето: 13 април 2012 во 02:03 ---

Неам појма ама мислам дека се словени + тоа племе на аспарух
Сигурно "факти" ти биле посочени. :tapp:

Nvm,убаво што глувците си ја покажаа кожата,чисто да се знае кој е што на форумов.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Во глобала ја подржувам идејата да се овековечат одредени историски личности поврзани со Македонија ( било добри или лоши ) ама имам чувство дека некако премногу ги измешаа работите овие од влада. Значи поставуваат секакви споменици на рандом места без посебен план или прчина само колку да се каже дека има нешто поставено. Па дајте бре луѓе , си имаме ние квалитетни историчари, аналитичари , комисии .., кога веќе градите/правете нешто , направете го да чини а не ради реда.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Доста со оф-топик муабети, избришав 15 мислења.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Многу сте интересни, страв и паника ви фатува,кога чуете зборот бугарин.
Страв и паника од Бугари? Фми ти добар си вака да те прашам?
Мене зборот бугар ме асоцира на смеа, ремет, бљувотина, ниска класа, курви, митаџии...со еден збор нешто за греови. Од каде ова страв и паника, кој вака ви ја полни главата, па сте се прецениле?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
мене побрзо секој збор поврзан со бугарија/бугар/азис итн ми асоцира на бугарки :facepalm: рајна,галена,спасителките и остало ми не да мира :facepalm:
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
;);)
Страв и паника од Бугари? Фми ти добар си вака да те прашам?
Мене зборот бугар ме асоцира на смеа, ремет, бљувотина, ниска класа, курви, митаџии...со еден збор нешто за греови. Од каде ова страв и паника, кој вака ви ја полни главата, па сте се прецениле?
Leandra, site razbravme che si seljanka, malko zivela vo Ohrid. Se razbira malce bilo. Hodi si na niva i si gi kopaj piperki, stalno ot drugo ne odbiraash.So tolkoz zloba ke ritnesh kambana, olabi malce! Kako veke spomenav Simeon Radev e golem bugarin kako i generali, polkovnici ot Ohrid i Bitola i Resen i Ljapchev i Markovski i Goce i Dame i Vancho i Mara i Vapcarov i Tatarchev(kakvo ime samo a?) i Misirkata i ...i ...t.n. kako i iljadi dobrovolci ot Makedonija koi se bili pod bugarskia flag kako oficeri i voinici ...dobrovolno/.... ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
;);)
Leandra, site razbravme che si seljanka, malko zivela vo Ohrid. Se razbira malce bilo. Hodi si na niva i si gi kopaj piperki, stalno ot drugo ne odbiraash.So tolkoz zloba ke ritnesh kambana, olabi malce! Kako veke spomenav Simeon Radev e golem bugarin kako i generali, polkovnici ot Ohrid i Bitola i Resen i Ljapchev i Markovski i Goce i Dame i Vancho i Mara i Vapcarov i Tatarchev(kakvo ime samo a?) i Misirkata i ...i ...t.n. kako i iljadi dobrovolci ot Makedonija koi se bili pod bugarskia flag kako oficeri i voinici ...dobrovolno/.... ;)
Од Свирипичино сум бе татарче дојди таму тебе споменик ќе ти поставам и свеќа ќе ти запалам. Ако сакаш и во Охрид ќе те прошетам, ќе те повозам на брод да видиш колку бистро езеро имаме. Јас те частам, само кажи кога идеш и три вези пиперки ќе ти спремам на одење да има со што да ги почастиш твоите сограѓанки кога ќе се вратат од Белгија од печалба.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
;);)
Leandra, site razbravme che si seljanka, malko zivela vo Ohrid. Se razbira malce bilo. Hodi si na niva i si gi kopaj piperki, stalno ot drugo ne odbiraash.So tolkoz zloba ke ritnesh kambana, olabi malce! Kako veke spomenav Simeon Radev e golem bugarin kako i generali, polkovnici ot Ohrid i Bitola i Resen i Ljapchev i Markovski i Goce i Dame i Vancho i Mara i Vapcarov i Tatarchev(kakvo ime samo a?) i Misirkata i ...i ...t.n. kako i iljadi dobrovolci ot Makedonija koi se bili pod bugarskia flag kako oficeri i voinici ...dobrovolno/.... ;)
И големиот Вил Шекспиров е Бугарин, не си го знаел тоа ?
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
И големиот Вил Шекспиров е Бугарин, не си го знаел тоа ?
Californication sum go zaboravil, ke mi oprostish veruvam, he he :icon_lol:
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:47 ---
Од Свирипичино сум бе татарче дојди таму тебе споменик ќе ти поставам и свеќа ќе ти запалам. Ако сакаш и во Охрид ќе те прошетам, ќе те повозам на брод да видиш колку бистро езеро имаме. Јас те частам, само кажи кога идеш и три вези пиперки ќе ти спремам на одење да има со што да ги почастиш твоите сограѓанки кога ќе се вратат од Белгија од печалба.
Leandra dusho moja te sakam lepotice! Na se sum gotov shtom so piperki ke me spremnesh na odene :icon_lol:
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:49 ---
Ke go posetam Sviripichino obeshtavam! :P
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Californication sum go zaboravil, ke mi oprostish veruvam, he he :icon_lol:
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:47 ---

Leandra dusho moja te sakam lepotice! Na se sum gotov shtom so piperki ke me spremnesh na odene :icon_lol:
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:49 ---
Ke go posetam Sviripichino obeshtavam! :P
И да го посетиш. Јас лично ќе те пречекам само кажи кога идеш.
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
И да го посетиш. Јас лично ќе те пречекам само кажи кога идеш.
Si znaev az ke se razbereme nakraj. Sega sum malce dalechko ot Bugarija i Makedonija no ke doda, da ne se otmetnesh pat da tepam samo. Si sharp devoika ama mnogo se palish. Spoko, zivot e mnogo kratok da si tolkoz negativna. Pozdravi!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Страв и паника од Бугари? Фми ти добар си вака да те прашам?
Мене зборот бугар ме асоцира на смеа, ремет, бљувотина, ниска класа, курви, митаџии...со еден збор нешто за греови. Од каде ова страв и паника, кој вака ви ја полни главата, па сте се прецениле?
Вака покажувате. Ако не сум подбрал правилниот збор - еве ке го заменам со друг - бес. Само за пример - немате страв от хрватски, србски, американски пасоши, но имате страв от делуването на бугарски, немате бес от склуптори на луге от пол свет имате бес от склуптура на един македонец от Ресен(министар на надворешните работи), коj се изjaснил како македонски бугарин.
Леандра, 50 години насадувани стериотипи за които зборуваш ти не се лечат лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom