Рузвелт или Симеон Радев на зградата на МНР?

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.257
со какво искривување, да им се искриват кичмите на оние во влада, абе лажат блгарите дека поставивме блгарин на зграда?!?!
А кај виде ти дека некој се согласува со тоа?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
со какво искривување, да им се искриват кичмите на оние во влада, абе лажат блгарите дека поставивме блгарин на зграда?!?!
остри коментари в'в форумите предизвиква и решението на правителството да замени статујата на Симеон Радев с'с статуја на Жан Моне

За ова лажат...кај има остри коментари зашто е симнат..има остри коментари зашто уопште е качен..
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
А кај виде ти дека некој се согласува со тоа?
па не знам, да не очекува некој дека по дома ќе идат и ќе не прашуваат што сакаме!??
абе САМИ си го копаме гробот, крив ни бил тој што ќе дојде на закоп, еее македонче, ЧОРБАААА
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
остри коментари в'в форумите предизвиква и решението на правителството да замени статујата на Симеон Радев с'с статуја на Жан Моне

За ова лажат...кај има остри коментари зашто е симнат..има остри коментари зашто уопште е качен..
За што аплаус за Жан Моне ? F`kin eurofreak ? наместо нашинецот Симеон ?
Еве го фраерот кој го сака Татарофилиот повеќе од Моне.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.257
па не знам, да не очекува некој дека по дома ќе идат и ќе не прашуваат што сакаме!??
абе САМИ си го копаме гробот, крив ни бил тој што ќе дојде на закоп, еее македонче, ЧОРБАААА
Уз дужна почит али фрустрацииве на погрешно место ги искажуваш.

Еве го фраерот кој го сака Татарофилиот повеќе од Моне.
На дечкото ваквиот испад не му е прв пат на форумов.
Иаме бугарска верзија на Реален, ама у поблага верзија.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Да сега имаш шесанес и пол годинки и си ја прочитал цела википедија уздлож и попреку.
Дечки молим те немој да се глупирате со ствари кои ги кажуаат благоданежни болвари и продадени душички.
На тој начин покажувате колку сте ситни.
Мхм а ти што си прочитал освен Аристотел Тентов и Томе Бошевски :D ? можеби и Тодор Петров :D :D ? ааа знам и ПАСКО со двата саата на рука :D е тоа се векем веродостојни ИСТОРИЧАРИ :D и Патриоти :D (NOT)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.257
Мхм а ти што си прочитал освен Аристотел Тентов и Томе Бошевски :D ? можеби и Тодор Петров :D :D ? ааа знам и ПАСКО со двата саата на рука :D е тоа се векем веродостојни ИСТОРИЧАРИ :D и Патриоти :D (NOT)
Хард кор со смајлињава си, на тој начин покажуаш огромна сериозност што предизвикува стравопочит.
Иди пољуби го ресенчанецот и олади од олку длабокоумни реченици.
Пријатно.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Хард кор со смајлињава си, на тој начин покажуаш огромна сериозност што предизвикува стравопочит.
Иди пољуби го ресенчанецот и олади од олку длабокоумни реченици.
Пријатно.
Епа добро така обично луѓето кога немаат што да кажат де се факаат за смајлиња де се факаат за граматика и слично .. океј е океј е те сфакам , со Тодор Петров под рука и оди освојте го Солун ;) да знаеш само дека со такви квазипатриоти ништо не прајме
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Охооо тема на муабет јас а ... oхооо еве ќе ти појаснам јас сум од Скопје себеси се кажувам Македонец ... но сметам дека Македонците се по потекло Бугари , така ми покажуваат историските докази :) до лани ,прехлани можеби и јас се занесував можеш да видиш и постари коментари што сум ги пишувал биле воглавном античко-Македонски ориентирани ... што значи јас сум исто што и ти Македонец , а што значи поимот Македонец е векем друго нешто ... :)
Не си Македонец, Татар си. Мерси Довиждане.
 
B

Black Guard

Гостин
Џорџ Буш Бе,а може и Маргарет тачер-заебете рузвелт,еј нели овие од вмбло бараа покрај племиер да имаат и претседател демек ќе не интегрирале ама ништо и сега наместоинтеграција која заврши во 2007-ма имаме дезинтеграција а со рајата лесно се лоботомира-пушти им нешто да се раскараат и ете ти,ајде сега одиме со згради,улици...па УПМ Последниве 4 години ќе го покриевме увозот на Ел. Енергија ако не ги фрлија парите за Ск 2014.
--- надополнето: 12 април 2012 во 21:51 ---
Што е тоа ? Да не откри случајно дека Радев ти бил прадедо..или дека некој бугарски официр ја дупел пра-пра баба ти ?
Имаш елементарна култура??
 
B

Black Guard

Гостин
Соседиве се запалија,ама ако имаат право-над 150 000 Македонци се декларирани како бугари,наскоро по рамковен блгарски ќе се учи....даваат уште бугарски пасоши бидејќи Бугарија треба да пополни квота на Бугари во Р.М за партија и.т.н

.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Бројката на Македонци со буг пасош е околу 50 000.Ова е од бугарски извори.
Од нив 49 900 земаат пасош од економски причини(да си купат кола на пр).
каков рамковен бугарски,какви бугарски партии во Мк.Аман луѓе не забегавајте.
п.с.Fuck me, I'm famous.:pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Бројката на Македонци со буг пасош е околу 50 000.Ова е од бугарски извори.
Од нив 49 900 земаат пасош од економски причини(да си купат кола на пр).
каков рамковен бугарски,какви бугарски партии во Мк.Аман луѓе не забегавајте.
п.с.Fuck me, I'm famous.:pos:
Потсети се на летоците на претходните избори кои ги имаше низ цел Штип,Струмица и источна Македонија..Мислиш дека немаат подли игри болварите? Ај размисли убаво.. Па човече ако ти отидеш за пасош да извадиш,они ти бараат цела фамилија бугари да ги пишеш,зашто што мислиш ? Ќе никнат бугарски партии убеден сум,само кога ќе дојде денот за тоа,нема да имаат никаква популарност , ама ќе бидат тука само за провокација и да прават по некој ситен инцидент и да мавтаат со листите кон Европа со бројки,еве доказ дека Македонците се бугари.
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас себеси се сметам за Македонец ако несакаш да ми го почитуваш правото на самоопределување океј ;)
Далеку си бил ти од Македонец,онакви ставови да изнесеш и онакви глупости да изнатрескаш,треба стварно да немаш 2 грама мозок.......или да си татар,што ти очигледно си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom