Рузвелт или Симеон Радев на зградата на МНР?

Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.967
Од сигурни извори и јас знам дека човекот си е бугарофил како што впрочем е и голем дел од раководството на ВМРО
Ахам...Ако е така,тогаш Антонио отвара нова категорија,античко-македонски бугарофили :pos:

Тоа, вака на прва, малку чудно изгледа ама во суштина е генијална идеја која во себе содржи обединувачки елемент.
Браво за детево,се гледа дека е бечка школа и дека не за џабе го пративме да учи во Германија.

Е сега ќе треба тоа малку да се изделка,да се избруси,фино да се спакува и да се промовира што не би требало да претставува некој голем проблем,ќе го пуштиме чичко Паско троа повеќе да се размавне со тоа копачот,џабе ли го плаќаме мме..

После ќе ни треба уште некако србофилите да ги убациме во таа приказна и ете ти МНЕ-македонско национално единство.
Значи,сега кога ја свативме целта давајте една петиција да се направи да се врати Симеон на тоа зградата:vozbud:
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Ахам...Ако е така,тогаш Антонио отвара нова категорија,античко-македонски бугарофили :pos:

Тоа, вака на прва, малку чудно изгледа ама во суштина е генијална идеја која во себе содржи обединувачки елемент.
Браво за детево,се гледа дека е бечка школа и дека не за џабе го пративме да учи во Германија.

Е сега ќе треба тоа малку да се изделка,да се избруси,фино да се спакува и да се промовира што не би требало да претставува некој голем проблем,ќе го пуштиме чичко Паско троа повеќе да се размавне со тоа копачот,џабе ли го плаќаме мме..

После ќе ни треба уште некако србофилите да ги убациме во таа приказна и ете ти МНЕ-македонско национално единство.
Значи,сега кога ја свативме целта давајте една петиција да се направи да се врати Симеон на тоа зградата:vozbud:
Голем дел од раководството на ВМРО се бугарофили не само он .. ама за него сум 100% сигурен , а филмот со античките работи го фураат за престава на народот му дава на народот тоа што сака да го слуша ...ништо поише ..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ме немаат бе, ни бугариве не ме сакаат :)
А грешка batman бил,како ми се виде твојот ник :icon_mrgr:
--- надополнето: 12 април 2012 во 19:42 ---
Освен критики за скандала, остри коментари в'в форумите предизвиква и решението на правителството да замени статујата на Симеон Радев с'с статуја на Жан Моне, един от идеолозите на европејското обединение.
Коментарите в „Кајгана” вече са на шест страници. Част от тјах гласјат:

Пази ги мајчини,како само извртуваат..
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Дури и мене ме има во коментарот на Рокенрола...Славен сум:pipi: Од кога сме толку битни кај Татарите.:icon_lol:
Знаев ја дека fmi е шпиун бугарски и од кога говорам да се банира..ама пуста бирократија,кој да ме слуша.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Знаев ја дека fmi е шпиун бугарски и од кога говорам да се банира..ама пуста бирократија,кој да ме слуша.
За тоа се криви Acid i онаа смотаница Crazy in Love бришат постови кој на нив лично не ми се допаѓаат само.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Благописмен народ, кај бре идиоти видовте дека некој тука се согласува со поставувањето на таа скулптура.
Идиоти недоквакани.
Епа на тоа се должи нивната вековна пропаганда..со искривување на вистината :) И ќе се најде еден будала кој ќе каже нешто на шала и они тоа го зимаат како официјален став на сите.. Тоа е блгарската пропаганда друже.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Знаев ја дека fmi е шпиун бугарски и од кога говорам да се банира..ама пуста бирократија,кој да ме слуша.
абре аман веќе, НЕ ни се ДРУГИТЕ криви, сами си сме криви, има ли некој доблест ова да го признае јавно?!!?!?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ацид уплатил две червени на fokus-news за да го испромовира форумот.:pos:


п.с Сакам и ова да го објават.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Епа на тоа се должи нивната вековна пропаганда..со искривување на вистината :)
со какво искривување, да им се искриват кичмите на оние во влада, абе лажат блгарите дека поставивме блгарин на зграда?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom