Рок музика и рокерски бендови

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Burn, стварно не те сфаќам.
Ги мразиш ГНР, а ги сакаш HIM.
Како шо би се рекло, исти курац, различно паковање.
Никаков квалитет од музичко-уметнички аспект, а вокалите, најголемите клитовлажнечки икони.
За мене не се исти курац, јебига знам дека еден тон луѓе не ги сакаат ама тоа е.
Сме збореле на оваа тема да не пишуваме пак истото...виле је клитовлажнечка икона, ама не е егоцентрично копиле што мисли дека светот околу него се врти.

Шо ти зборам ти двата бенда не ги мирисаш :pos:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
3000 мислења не играат некоја улога во посед на интелегнција и речник
Ако се поставуваш повисоко од другите со сила(на писи) не значи дека сите те гледаат таму. Аватарот верувај е задња ствар што кажува ниво на компетенција.

Пиши нешто "интелигентно" што ќе ме замисли и тогаш можеби(само можеби) ќе ти одговорам како што треба а до тогаш ќе те третирам како што ти ги третираш сите на оваа тема.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ако се поставуваш повисоко од другите со сила(на писи) не значи дека сите те гледаат таму. Аватарот верувај е задња ствар што кажува ниво на компетенција.

Пиши нешто "интелигентно" што ќе ме замисли и тогаш можеби(само можеби) ќе ти одговорам како што треба а до тогаш ќе те третирам како што ти ги третираш сите на оваа тема.
Зависи за кого зборуваш.Сепак е интересно што само ''интелегентните'' работи те замислуваат, за останатото сам приметив дека воопшто не мислиш, само постираш.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Дечко колку време пратиш рок?
Се читаш што постираш за ГНР ?
Више од тебе ! .. шо постирам за гнр ? педерски бенд се !

Фолен Ејнџел? По моја проценка, минимум 5, можда и појќе.
Више од 10 .. не се сеќавам баш !
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
бон џови,брајан адамс,севиџ гарден....таков тип на музика...помек рок
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Више од тебе ! .. шо постирам за гнр ? педерски бенд се !
Педерски бенд? :nesvest:
...иначе погоре пиша дека немале хитови, али нема везе по ова заклучив дека долго време пратиш рок...како што кажа и Фантом
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фолен Ејнџел ако не си знаел, е еден од подобрите познавачи на рок и метал на форумов, заедно со Гижо, Брн84, Анхоли, Лу Вид и нека ми простат другите што не ги спомнав.

Да, педерски бенд е ГНР - Едноставно премногу завивање, мека и предвидлива музика и китење ко елка новогодишна.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Е шо ГНР да не имаат боље песни .. Аеросмит не се најбољи ама се прилично добри !
Тука некаде се и двата бенда, ама Аеросмит се онака баш просечен бенд. Guns and Roses исто така. Горе, доле, исти ѓавол.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се извинувам, го заборавив пцјодамастер меѓу тие погоре.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не сум некој попален фан на ГНР ама бендот ептен ми се свиѓа.Има супер популарни хитови.Еве да го споредиме со Аеросмит, Аеросмит се добра група и имаат неколку популарни хитови - I don't want to miss a thing,Walk This Way,Dream On,Sweet Emotion ... (првите две се многу попознати), а од друга страна ГНР со хитовите: Don't Cry,Sweet Child Of Mine,Welcome to the Jungle,Paradise City,November Rain,Civil War,Patience итн итн. Мислам дека многу лесно може да се оцени дека ГНР се далеку пред Аеросмит...поточно ГНР се некаде на врвот на рок бендовите на сите времиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom