Рок музика и рокерски бендови

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас би го пофалил новиот албум на Muse- Black holes and revelations, не ги слусам многу нив али овој албум ми се допадна, доста е прогресивен
Ги имаш ли слушнато претходните албуми на muse?:)
Чудно ми е тоа штого кажуваш затоа што баш последниот албум според многу критичари им е најлош, јас донекаде се согласувам со нив. Muse ми е еден од поомилените бендови а на Black Holes and relevations изгледа како воопшто да не се потрудиле.

На сите претходни албуми има огромна доза на конзинстентност и на прекрасна продукција-мене ова повеќе ми изгледа како Incestide на Nirvana, кадешто се собрани повеќе снимаени и неиздадени песни и ставени во еден нетематски албум.

Но како и да е ако ти се допаднал овој тогаш постарите албуми ќе ти бидат апсолутен фаворит.:pank:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Ги имаш ли слушнато претходните албуми на muse?:)
Чудно ми е тоа штого кажуваш затоа што баш последниот албум според многу критичари им е најлош, јас донекаде се согласувам со нив. Muse ми е еден од поомилените бендови а на Black Holes and relevations изгледа како воопшто да не се потрудиле.

На сите претходни албуми има огромна доза на конзинстентност и на прекрасна продукција-мене ова повеќе ми изгледа како Incestide на Nirvana, кадешто се собрани повеќе снимаени и неиздадени песни и ставени во еден нетематски албум.

Но како и да е ако ти се допаднал овој тогаш постарите албуми ќе ти бидат апсолутен фаворит.:pank:
Па не ми е битно дали албумот е нетематски, бидејќи ми се допаѓаат повеќе песни од него, иначе ми се допаѓаше и албумот Absolution
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па не ми е битно дали албумот е нетематски, бидејќи ми се допаѓаат повеќе песни од него, иначе ми се допаѓаше и албумот Absolution
За мене Absolution им е најдобар до сега.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
[media]http://video.yahoo.com/video/play?vid=1251276[/media]
Убава песна, интересен спот.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Deep Purple ... Najdobar bend ( spored mene ) ...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Јас, ако твоето мислење се однесува на Иан и дека нема бољи од него... два збора - Фреди Меркјури.

Крај на приказната.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Queen на чело со Фреди Мекјури
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
WhiteSnake, извини ама неможам да прочитам ништо од предходниот пост. Ќе можеш ли со малку поголем фонт да напишеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom