Рибља Чорба на вечна турнеја во Македонија

Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Концерт на Рибља Чорба на 5-ти ноември во Скопје

Рибља чорба, легендите на балканската рок-музика, на 5 ноември доаѓаат на концерт во Скопје. Македонската публика за прв пат ќе има можност да ги види рокерите во еден невообичаен состав, односно бендот на сцената ќе биде придружуван од гудачки оркестар.
Бора Чорба и неговата дружина ќе настапат во Универзална сала каде ќе биде изваден партерот. Сите останати детали како цена на влезниците и почеток на журката ќе се знаат наскоро, а сите новитети поврзани за концертот ќе можат да се дознаат преку профилот на Фејсбук направен специјално за овој настан.

дали некој знае нешто подетално, пошто на facebook не најдов ништо
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
И на кучето кога му се потребни пари одма доаѓа во државата која ја нарекува ВардарскаБановина/ЈужнаСрбија
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Овој секој месец почна да доаѓа..претера..
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
И на кучето кога му се потребни пари одма доаѓа во државата која ја нарекува ВардарскаБановина/ЈужнаСрбија
И рајата Јужносрбски патриоти кои себеси се нарекуваат Антички Македонци одма летаат накај билетара за да купат карти ... трагедија. :/
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Темата е споена со претходната за овој музичар :)
Им се извинувам на малубројните фанови на Бора, ама вистината е сурова.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
И рајата Јужносрбски патриоти кои себеси се нарекуваат Антички Македонци одма летаат накај билетара за да купат карти ... трагедија. :/
Ни сум јужносрбски патриот, ни сум анитички Македонец !!! Јас сум фан на БОРО,и ако има некој против...знаете шо..
Боро е закон во секоја смисла.
Он е Четник,и тоа е прво што ни паѓа во глава...
АМА... Боро какви текстови има,(во споредба со денешнава жалосна Македонска музичка продукција),какви само балади има,па мислам,според мој вкус,немам зборови..
Боро е прав поет
искрен човек
човек со balls
и мака нема од ништо...
Кој не верува,нека прочепка не фактјуб неколку балади од него,па ке видите колку е квалитетен тој музичар.
Имам слушано секаква музика,и не може некој да ме разубеди за баладите на Боро.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Ни сум јужносрбски патриот, ни сум анитички Македонец !!! Јас сум фан на БОРО,и ако има некој против...знаете шо..
Боро е закон во секоја смисла.
Он е Четник,и тоа е прво што ни паѓа во глава...
АМА... Боро какви текстови има,(во споредба со денешнава жалосна Македонска музичка продукција),какви само балади има,па мислам,според мој вкус,немам зборови..
Боро е прав поет
искрен човек
човек со balls
и мака нема од ништо...
Кој не верува,нека прочепка не фактјуб неколку балади од него,па ке видите колку е квалитетен тој музичар.
Имам слушано секаква музика,и не може некој да ме разубеди за баладите на Боро.


потоплно се сложувам со овој форумџија значи да не ја мешаме политиката во оваа работа и тоа дали Боро е четник или не ама многу би се сложиле дека има супер песни и дека и од денешно а и од времето на чорба ни еден македонски бенд не им е рамен , вистината можеби не толку добра за македонија но кој ни е крив што немаме добра музика како што имаат другите бивши ЈУ држави ( bjelo dugme , merlin , islamovic , colic , samardzic , divlja jagode ,prljavo kazaliste и уште многу други )

и да ако некој знае нешто повеќе за настапот на чорба може да напише
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Слушнав од еден човек што пишал со нивниот македонски менаџер, барем така ми кажа он. Еве го и настанот го има на фејсбук, вероватно точно е.
Безразлика колку пати идат во Македонија, сепак се поминува супер на нивните концерти.

http://www.facebook.com/event.php?eid=291991040816077#!/event.php?eid=291991040816077
 

Kajgana Shop

На врв Bottom