Рибља Чорба на вечна турнеја во Македонија

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Безразлика колку пати идат во Македонија, сепак се поминува супер на нивните концерти.
Toa и Павлов го заклучил со песот и сијаличката.

Него, во недостаток на нешто добро и квалитетно, широката раја се задоволува со експанзивниот кичерај и неквалитет. Again, and again, and again.

And, again...
 
V

Vollstandig

Гостин
Абе аман до кога со стара слава бендовиве ќе собираат пари и то каде ако не во македонија.
Гледани, прегледани, ПРЕКУ таквото веќе од нив секоја тезгарска свирка тие ја пополнуваат, секој ГОЛЕМ НАСТАН, се викаат РИБЛЈА ЧОРБА, на секоја тезга Бора Чорба:)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Има тема за Чорба посебна, нешо беше као Рибља Чорба на вечна турнеа низ Македонија :pos: Не можам да ја најдам сеа....
Иначе би требало да присуствувам пошо 2-3 години веќе се токмам да им отидам на концерт и никако да отидам. Уште еднаш сакам само да ги слушнам у живо... :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Јееееј , пак ете гиииииии!

Заеби и Jazz Festival и Pat Metheny....
Чорба му е мајката , секоја година по 3 пати! Абе....
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Абе ако идате тука да говорите ова она, ич не доаѓајте, гледајте си таму вас што ве интересира, на мене пример ми се одлични и уште 5 пати да дојдат пак ке одам. Што финтата ако дојдат 5 пати а јас ни еднач не сум бил, па ќе одам, и ајт не говорајте веќе така, досадни сте.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Хм 300 денарчиња, пари не жалам ако има атмосфера за пиење и ако сум ин д муд тој период..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Еве ме и мене онлајн. За „журкава од концерат“ знаев уште поодамна, (ѕирнете тема астрал).
Еве сега ја споив со соодветната тема.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Абре јас сум од Струмица, кој знае каде се наоѓа Скопски Саем во Хала 5,. таму некаде кај Метрополист ми кажаа дека така се вика, ич не знам немам појма некој да ме информире :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom